Icecrown Citadel

Artık Icecrown Citadelin ön kapısından saldırma vakti geldiğini düşünen Argent Crusade ve Knights of the Ebon Blade güçlerini birleştirerek Ashen Verdict'i kurdular ve Icecrown Citadel içinde mücadele başladı.

Ashen Verdict Icecrown Citadel içinde ilerlerken Alliance ve Horde devasa savaş gemileriyle birbirlerine karşı çarpışarak içerde ilerlemenin kimin kaderi olduğunu keşfettiler. Lich King tarafından Death Knight olarak diriltilen Dranosh Saurfang'i (aka The Deathbringer) öldürerek ruhunu huzura eriştirdiler ve Frozen Throne'a giden yol boyunca Tirion Fordring tarafından desteklendiler.

Frozen Throne'da Tirion Lich King tarafından dondurulur,savaşın sonuna kadar bekliceksin der.Gerçekleşen efsanevi savaş sonrası Lich king canı azaldığında,Frostmourne'un öfkesini salarak tüm kahramanları öldürür.Özenle eğitdin,getirdiğin şampiyonlarının ölümünü ve tekrar dirilişini göreceksin der.Gerçek amacının başından beri bu olduğunu,ayağına gelen kahramanları dirilterek Scourge Şampiyonları yapcağını söyler,undead olarak kaldırmıya hazırlanır.Büyüsü yarıda kesilecektir.Işıkdan son bir kez saldırmak için yakarışta bulunan Trion Fordring,dualarına cevap alır,Lich King'in buz hapsinden kurtularak efsanevi Ashbringerla saldırıya geçer,Frostmourne kırılır,içine hapis edilen ruhlar dışarı çıkarak Arthasa saldırır.Lich King'in miğferi Helm of Dominion düşer,human arthas ölmeden önce babasının ruhuyla konuşur.Terenasın ruhu kahramanları diriltir.

Arthas-Baba bitti mi der,

Terenas uzun zamanda sonra nihayetinde der ve ekler hiçbir kral sonsuza kadar hükmedemez oğlum.

Arthas-sadece önümdeki karanlığı görüyorum/anlıyorum der ve ölür.

Terenas,Utherin söylediklerini söyler ''kontrol herzaman sağlanmalı,Her zaman bir lich king olmalı.Efendilerin kontrolü olmazsa,Scourge bu dünyanın başına daha büyük bir tehdit olur'' der.Helm of Dominion'ı(Hakimiyetin Miğferi) giyen Undeadleri yönetebilmektedir.Tirion miğferi eline alır böyle yükü ben taşımalıyım der,giymeye hazırlanırken,yanmış vücüduyla Bolvar ortaya çıkar.Bolvarın gizemi çözülmüşdür.Wrathgate önlerinde öldüğü düşünülsede son anda çıkıp,herkezi şaşırtmıştır.
Bolvar Fordragon ,ejderhanın ateşi kaderimi mühürledi,Bu ağır yükü ben taşımalıyım,yaşayanların dünyası artık bana huzur vermez,sonsuza kadar lanetlilerin gardiyanı ben olmalıyım der.Tirion bu fedakarlığıın unutulmayacak kardeşim der.Bolvar buna karşı çıkar unutulması gerektiğini söyler,Azerothdaki halkların huzuru için Lich Kingin öldüğünü ve beraberinde Bolvar Fordragonda götürdüğünü söylemesini ister.Tirion,Miğferi verir ,Bolvar kendini frozen throne'a haps eder ve yeni Lich King olur.