2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
29 sonutan 11-20 aras gsteriliyor
    Ynetici Nighthawk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5
    Alnt Alnt: WeRdeR WeReMeM Mesaj gster
    Peki yardmc programlarla izlenebilme ihtimalidemi yok replayn ?
    O hayli hayli yok. Replayde izlediin eylerde o 3 gb oyun dosyalar arasndan birok data kullanlyor. yle olmasayd da replay dosyas video dosyas gibi olsayd 20mb deil 5gb falan olurdu.

ye tarhuman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/05/2011
    BattleTag
    tarhuman#2870
    Makaleler
    1
    letiler
    800
    yle birey sorucam. Konsol olduu iin warcraft modlu counter'dan hatrlyorum. Orada bind komutuyla bir tua grev verebiliyorduk. Yani biz oynarken yle yapyorduk . Konsolun komutlarna bakarken grdm ki bunda da bind komutu alyor. Acaba (-1,b yapn,roshhhh) gibi cmleleri bind komutu ile sadece bir tua basarak yazdrabilir miyiz ? Ben (bind 'h' -1) gibi birey yazdm ilemedi, nasl yazmamz lazm. Unutmuum zaten yazmasn kesin yanl yazmmdr.
    Konu tarhuman tarafndan (06/12/2011 Saat 23:15 ) deitirilmitir.

Alnt Alnt: Emusnica Mesaj gster
    chat kanal haricinde kullanl saylabilecek komutlar neler acaba ?
    dota_force_right_click_attack 1

Sa klikle deny iin.

Alnt Alnt: tarhuman Mesaj gster
    yle birey sorucam. Konsol olduu iin warcraft modlu counter'dan hatrlyorum. Orada bind komutuyla bir tua grev verebiliyorduk. Yani biz oynarken yle yapyorduk . Konsolun komutlarna bakarken grdm ki bunda da bind komutu alyor. Acaba (-1,b yapn,roshhhh) gibi cmleleri bind komutu ile sadece bir tua basarak yazdrabilir miyiz ? Ben (bind 'h' -1) gibi birey yazdm ilemedi, nasl yazmamz lazm. Unutmuum zaten yazmasn kesin yanl yazmmdr.
    alias komutuyla karmak komutlar yaratabilir, bind'la bunlar tulara atayabilirsin.

alias selam "say SELAM BEYLER!; say_team Karsi taraf cok salak."
    bind selam f11

Bunlarn kalc olmasn istiyorsan steamapps/common/dota 2 beta/dota2/dota/cfg klasrne autoexec.cfg yaratp iine yazmalsn.
    Konu acdervis tarafndan (07/12/2011 Saat 02:13 ) deitirilmitir.

Alnt Alnt: acdervis Mesaj gster
    dota_force_right_click_attack 1

Sa klikle deny iin.

alias komutuyla karmak komutlar yaratabilir, bind'la bunlar tulara atayabilirsin.

alias selam "say SELAM BEYLER!; say_team Karsi taraf cok salak."
    bind selam f11

Bunlarn kalc olmasn istiyorsan steamapps/common/dota 2 beta/dota2/dota/cfg klasrne autoexec.cfg yaratp iine yazmalsn.
    teekkr ederim bilgiler iin. o zaman ksayol tuslarini da konsoldan ayarlamak mmkndr herhalde, inventory tuslarima mouse tuslarimdan eklemek istiyorum ama optionsa bagli secenegimizden mouse tuslari ayarlanamiyor. Anlayan birisi bu isi de czerse byk sevaba girecek
    Konu Emusnica tarafndan (07/12/2011 Saat 10:04 ) deitirilmitir.
    Always looking for a new idea.

Cevap: Dota 2 - Konsol Nasl Alr

Konsolla ok ey ayarlanabiliyor. Ben mesela HUD'u kaldrp video ekiyorum biraz zor oluyor eskiden olan demo komutunu kaldrdlar nk ama yine de izletebiliyoruz gzel hareketleri. Ya da fps / ping vb. detaylarma bakabiliyorum. Hibiryerden baklamayan oyunculuk yeteneime bakabiliyorum (mmr). Bunlar google'da arayarak bulunabilecek eyler

Hazr burda konusunu grmken deinmek isterim, Nighthawk D2TL ile sen ilgileniyorsun. Baz konsol komutlaryla da oyunu kolaylatrmak veya stnlk salamak mmkn. rnein;

dota_disable_range_finder 0 (orjinali 1) yetenee tkladktan sonra yetenein gidecei yne bir ok gsteriyor. Bu Pudge veya Mirana gibi herolarn oynanna kolaylk salyor. Kullanmayan kiilere hakszlk oluyor.

dota_force_right_click_attack 1 (orjinali 0) sadece sa tklama ile deny atabilmeyi salyor. Bylelikle deny atmak iin ekstra aba sarfetmeye gerek kalmyor. Sa tuu spamlayarak deny atlabiliyor.

Daha fazla bunlar gibi var m bilmiyorum, fakat konsol ok eyi deitiriyor. Dota 2 Trkiye Ligi'nde haksz rekabet olsun istemem. Bu nedenle bunlar belirtmek istedim. Kurallar arasna isterseniz not debilirsiniz skill'ler ile creep'leri bloklamay yasakladnz gibi.

Edit: imdi grdm yukarda deny olayna birisi deinmi zaten

Edit 2:
    Alnt Alnt: Emusnica Mesaj gster
    teekkr ederim bilgiler iin. o zaman ksayol tuslarini da konsoldan ayarlamak mmkndr herhalde, inventory tuslarima mouse tuslarimdan eklemek istiyorum ama optionsa bagli secenegimizden mouse tuslari ayarlanamiyor. Anlayan birisi bu isi de czerse byk sevaba girecek
    Onun iin de yine cfg klasr iinde bir blm var oraya gir ve oradan key binding'leri el ile deitir. Fakat yedeini al ki dosyalar birbirine kartrrsan cfg dosyas yenilenmiyor Yani silersen yeniden indirir o da ilk ayarlara evirir tm ayarlarn.

Ha bir de autoexec.cfg artk almyor sanrm ama oyun iinde konsola exec "dosyaadi (cfgsiz ekilde)" yazarsanz cfg klasrndeki cfg dosyalarndan herhangi birini altrabilirsiniz manuel olarak.

Yani rnek olarak bende bu ekilde;
    Kod:
    bind "1" "dota_item_execute 0"
    bind "2" "dota_item_execute 1"
    bind "3" "dota_item_execute 2"
    bind "4" "dota_item_execute 3"
    bind "5" "dota_item_execute 4"
    bind "6" "dota_item_execute 5"
    Ama sen 1 2 3 4 5 6 yerine MOUSE4 MOUSE5 MOUSE6 y falan kullanabilirsin.
    Konu Tharky tarafndan (25/05/2012 Saat 17:12 ) deitirilmitir. Sebep: Cevap falan

yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

MMR'na nasl baktn paylaabilir misin nk eskiden gsteren bir komuttan kaldrdlar ratingi.

ahsen range finder sevmiyorum ama force right click ie yaryor.

Bunlar oyunun yapmcsnn izin verdii eyler. Dolaysyla biz de haksz rekabete yol amadn dnyoruz. Zaten kontrol etmemiz mmkn deil.
    Konu Nighthawk tarafndan (25/05/2012 Saat 17:30 ) deitirilmitir.

ye ViktorReznov - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    15/06/2011
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    letiler
    1,763

Range finder da yeil ok olarak gstermesindense skillin stne geldiimizdeki gibi ember olarak range i grebilsek daha ho.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Tabi Nighthawk;

Oyuna girip hemen konsola bunu yaznca konsoldan grnyor.
    Kod:
    developer 1
    dota_game_account_debug
    Konsol akken de kalyor orda.

yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

Alnt Alnt: Tharky Mesaj gster
    Tabi Nighthawk;

Oyuna girip hemen konsola bunu yaznca konsoldan grnyor.
    Kod:
    developer 1
    dota_game_account_debug
    Konsol akken de kalyor orda.
    te bu komut artk ratingini gstermiyor.

Zaten rating grnmyor artk ama oyuncu seviyesi grnyor 3 5 biey yazyor orada. Yani normalde bakamayacamz birey sonuta.

Dipnot: D2TL elemelerini Cuma gnnden belirleseniz ya. ok gzel olur kar takm tanm oluruz nceden.
    Konu Tharky tarafndan (26/05/2012 Saat 01:12 ) deitirilmitir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)