u an oyun betada olduu iin birok fonksiyon GUI'ye (grafiksel kullanc arayz) eklenmi deil. Ancak konsol komutlaryla GUI'de olmayan baz fonksiyonlar kullanabiliyoruz (bo bir chat kanalna girmek gibi).

Genelde Valve oyunlarnda konsolu aktif hale getirmek iin ayarlardan "developer console" seenei alr. Ancak bu seenek de henz Dota 2 ayarlarna eklenmi deil. Bu yzden bunu da komut yoluyla yapacaz. Steam ktphanenizden Dota 2'nin zerine sa tklayp zelliklere (properties) girin. "altrma seeneklerini ayarla" butonuna tklayn. Gelen penceredeki text box'a "-console" yazs ekleyin. lemin resimli anlatm aadadr.

Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  adim1.png
Grntleme: 427
Bykl:  241.0 KB (Kilobyte)

Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  adim2.png
Grntleme: 617
Bykl:  18.5 KB (Kilobyte)

sim:  adim3.png
Grntleme: 7754
Byklk:  7.3 KB (Kilobyte)

Kaydettikten sonra pencereleri kapatn.

Artk Dota 2'yi atnzda konsol otomatik olarak alacak. " (~) tuuyla (Trke klavyede ift trnak, ngilizce klavyede tilde, esc'nin altndaki tu) konsolu ap kapatabilirsiniz. Bu zellii kapatmak iin ayn yerden ayarlara girerek "-console" komutunu silmeniz yeterli.

Konsol komutlarn bu adreste bulabilirsiniz, ancak gncel olmayabilir.

Son bir hatrlatma; ift trnak tuuna basp konsolu atnzda komut satrna ift trnak yazlabilir. Komutun nnde hibir karakter olmamaldr. Komutu yazarken ncelikle bu fazla karakter(ler)i silmelisiniz.