1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
29 sonutan 1-10 aras gsteriliyor
    Ynetici Nighthawk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

Dota 2 - Konsol Nasl Alr

u an oyun betada olduu iin birok fonksiyon GUI'ye (grafiksel kullanc arayz) eklenmi deil. Ancak konsol komutlaryla GUI'de olmayan baz fonksiyonlar kullanabiliyoruz (bo bir chat kanalna girmek gibi).

Genelde Valve oyunlarnda konsolu aktif hale getirmek iin ayarlardan "developer console" seenei alr. Ancak bu seenek de henz Dota 2 ayarlarna eklenmi deil. Bu yzden bunu da komut yoluyla yapacaz. Steam ktphanenizden Dota 2'nin zerine sa tklayp zelliklere (properties) girin. "altrma seeneklerini ayarla" butonuna tklayn. Gelen penceredeki text box'a "-console" yazs ekleyin. lemin resimli anlatm aadadr.

Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  adim1.png
Grntleme: 427
Bykl:  241.0 KB (Kilobyte)

Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  adim2.png
Grntleme: 617
Bykl:  18.5 KB (Kilobyte)

sim:  adim3.png
Grntleme: 7732
Byklk:  7.3 KB (Kilobyte)

Kaydettikten sonra pencereleri kapatn.

Artk Dota 2'yi atnzda konsol otomatik olarak alacak. " (~) tuuyla (Trke klavyede ift trnak, ngilizce klavyede tilde, esc'nin altndaki tu) konsolu ap kapatabilirsiniz. Bu zellii kapatmak iin ayn yerden ayarlara girerek "-console" komutunu silmeniz yeterli.

Konsol komutlarn bu adreste bulabilirsiniz, ancak gncel olmayabilir.

Son bir hatrlatma; ift trnak tuuna basp konsolu atnzda komut satrna ift trnak yazlabilir. Komutun nnde hibir karakter olmamaldr. Komutu yazarken ncelikle bu fazla karakter(ler)i silmelisiniz.

chat kanal haricinde kullanl saylabilecek komutlar neler acaba ?
    Always looking for a new idea.

ye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    06/05/2011
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    letiler
    3,079
    Blog Girileri
    3
    Screen alabiliyormuyuz peki bir komutla ? yada replay ?
    Mezar tama; "Resurrect Please" yazsnlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BE NOKTA BLM TEKNOLOJLER

Gzel paylam :/
    Let's play...

ye tarhuman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/05/2011
    BattleTag
    tarhuman#2870
    Makaleler
    1
    letiler
    800
    Nighthawk ben bug bulduumda bildirmek isterim. Ama nasl bildireceimizle ilgili beta oyuncularna bir rehber hazrlasan ok iyi olur. Mesela bugu buldum neyini gndereceim. Load falan m yoksa ingilizce olarak anlatacak mym ? Bu arada konsol iin teekkrler.

yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5
    Alnt Alnt: WeRdeR WeReMeM Mesaj gster
    SS zaten her oyunda alabiliyorsun Steam In-Game fonksiyonu var. Replay de kaydediliyor ama kaydetme-oynatma sistemi tamamlanm deil.

Ynetici Lexsarko - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    28/06/2009
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    letiler
    2,908
    Alnt Alnt: tarhuman Mesaj gster
    Nighthawk ben bug bulduumda bildirmek isterim. Ama nasl bildireceimizle ilgili beta oyuncularna bir rehber hazrlasan ok iyi olur. Mesela bugu buldum neyini gndereceim. Load falan m yoksa ingilizce olarak anlatacak mym ? Bu arada konsol iin teekkrler.
    Bu tarz tam bir rehber hazrlamak ok zor. Ancak ksaca neler yapman gerektiini anlatabilirim.

ncelikle dev forumuna ye olmalsn. Tabi forumda feedback yapabilmen ve tartmalara katlabilmen iin DotA 2 sahibi olman gerekiyor. Bunu kantlamak iin de forum hesabnn ardndan steam hesabnla da giri yapman gerekiyor. Seni ilgilendiren blm "Bugs" forumu olacaktr. Orada da Gameplay Bugs, Map Issues, Tooltip Issues, Visual Glitches, Performance & Technical Support ve Bots - Bugs and Suggestions alt kategorileri var. Uygun blme bulduun bugla ilgili konu aabilirsin ve evet ngilizce anlatmalsn. Tabi ss veya vidyo eklemek de senin inisiyatifinde.

Ayrca bug ile ilgili konu amadan, daha nce benzer bir konu alm m diye kontrol etmen gerekiyor. Ancak o kadar ok konu var ki bunu yapman ok zor. Bahsettiim blmlerin de alt blmleri var. Her blmn kurallar var. rnein:

Gameplay Bugs blmnn, Mechanics and Gameplay Bug Brainstorming alt blm var. Burada Icefrog'un at sabit konu:

Alnt Alnt: Icefrog
    This forum is for discussing things you feel are different in dota2, but aren't sure exactly what the bug is. You can also post questions about things that you aren't sure about (frostbite mechanics in dota1 vs dota2), that you'd like others to help you test or figure out.

Once you have a confirmed bug, make a new thread in the gameplay bugs forum.
    Ksaca aklamak gerekirse DotA 1'de olan ancak DotA 2'de olmadn hissettiiniz ve bug olduundan emin olmadnz konulardan bahsedin diyor.

Bu gibi eylere dikkat etmelisin. Batan sona anlatmas eziyet olur. Girip kendin nasl olduuna bakabilirsin

Benim bir sorum olacak. Bu konsolu aktif etme ilemini hallettim fakat oyun iinde ekrann stnde bir sr yazlar yazyor ayn yazy 5-6 kere yazyor. bu yazlarn oyun srasnda yazmamasn nasl salayabilrim.

yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5
    Alnt Alnt: WeRdeR WeReMeM Mesaj gster
    record <isim> komutuyla kayda balayp stop komutuyla kayd bitirebiliyorsun, daha sonra steam dosyalar iinde "isim.dem" isminde replay dosyas oluuyor. Bu .dem dosyalarnn tr otomatik kaydedilen replay dosyalaryla ayn. Yani replayi komuta gerek kalmadan da alabiliyorsun zaten. Replaylerle ilgili sorun, altrdnda doru dzgn izleyememen, henz betada olduu iin.

Alnt Alnt: donoTReplay Mesaj gster
    Benim bir sorum olacak. Bu konsolu aktif etme ilemini hallettim fakat oyun iinde ekrann stnde bir sr yazlar yazyor ayn yazy 5-6 kere yazyor. bu yazlarn oyun srasnda yazmamasn nasl salayabilrim.
    Konsolu ap kapama tuuyla kapadn srece ek yaz kmamal ekranda.

ye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    06/05/2011
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    letiler
    3,079
    Blog Girileri
    3
    Peki yardmc programlarla izlenebilme ihtimalidemi yok replayn ?
    Mezar tama; "Resurrect Please" yazsnlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BE NOKTA BLM TEKNOLOJLER

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)