1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
18 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

dota micro heroları kullanabilme?

öncelikle merhaba arkadaşlar,
    aklıma çok takılan bi soru var sormak istiyorum izninizle.
    1.5yıldır dota oyuncusuyum.az çok heroları itemleri skilleri biliyorum.sag tık herolarından cok mikro gerektiren,oynaması zor heroları oynayarak daha cok zevk alacagımı düsünüyorum.simdi soruma gelelim:

chen,syllabear,invoker,enc,geomancer gibi herolar icin merak ettigim bişey var.
    mesela chenle 3 nc aldınız,cent ursa bide satyr olsn,bunları ayrı kontrolünü nasıl yapıcaz programı varmıdır?
    yada syllabear ile ayının tek tuşla kontrolü varmı,mesela ayıyı f2 heroyu f1 le kontrol etmek istiyorum.yada centi shift tusuyla seçmek istiyorum.eski age of empires oyuncuları bilir.istedignz orduya ctrl+f2 yaptıgınızda f2 yle seçiliyordu.dotada bunu nasıl saglayabilirz.warkeyi cok kurcaladım bulamadım.birde micro oyun için önerileriniz nelerdir.şimdiden teşekkürler.

birde aklıma geldi.izledigim bi streamde lane de kasan adam sadece 5 tusla pt alıp kuryesiyle kendisine getirtti.bunları nasıl yapıyolar?yada farm yaparken adam parası birikir birikmez itemlerini base e sadece 1snde bakarak alabiliyor.

simdiden tesekkürler.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5
    Kontrol grupları aşağı yukarı bütün strateji oyunlarında aynıdır. Senin de age of'ta dediğin gibi. Bir birimi seçip örneğin ctrl+3'e tıklarsan 3'e o birim atanır. 3'e tıkladığında onu seçer. Bu sadece numara tuşları için geçerli 1'den 0'a kadar yanılmıyorsam.

Dotada eşya aldığın satıcıların içinde eşyaların da kısayolları var. Satıcıyı ya da binayı kontrol grubuna aldıktan sonra sadece kısayol kullanarak eşya satın alabilirsin.

Warkeys warcrafttaki kısayolları değiştirmeye yarayan bir program. Bu aslında warcraft'ın customkeys.txt dosyasıyla değiştirmene izin verdiği kısayollar. Warkeys ile bunu görsel olarak değiştirip sonra save to customkeys.txt diyerek bu değişikliklere karşılık gelen customkeys.txt dosyasını oluşturmanı sağlıyor. Bu dosyanın warcraft 3 dizininde olduğundan emin olduktan sonra Warcraft'ın gameplay ayarlarından custom hotkey özelliğini açman gerekiyor.

Yönetici Lexsarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908
    Ctrl +1'e kahramanınızı ctrl + 2'ye de diğer üniteyi alabilirsiniz. Bunun devamı da mümkün.

Kontrol ettiğiniz tüm üniteleri seçmişken her birinin büyülerini ayrı ayrı kullanabilmek için tab tuşuyla sıra sıra geçiş yapabilirsiniz. (bkz: Geomancer)

Ya da birden fazla nc çevirdiğinizde yine aynı şekilde tab tuşuyla aralarında geçiş yapabilirsiniz. Ancak büyülerini kullanabilmek için büyülerin kısayol tuşlarını öğrenmelisiniz. Ancak bunları yapabilmek için pratiğe ihtiyacınız var. Yapanlar da öyle yapıyor.

Programla daha önce Geomancer'ın büyülerini otomatiğe bağlayan bir arkadaşım vardı. Ancak ben kısayol tuşu değiştirme dışındaki progralara pek sıcak bakmıyorum.
    Konu Lexsarko tarafından (30/12/2011 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

ctrl yle f2-f3 deneyip yapamadıgm icin ctrl kısayol atama yok zannediyodum teşekkür ederim.sorun şuki 1-2-3 gibi tuşları inventory icin kullanıyorum.suan yan karakterler için tuş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.aslında f2 f3 yapabilsem süper olurda onunda yolu yok gibi?

Warkeys dışında program kullanma. Tab ve shift kullanmayı öğrenmek içine yarayabilir. Single'dan alıştırma yap.

Yada günlük 5 TL ' ye ders verebilirim?

tab shift olayını anlayamadm.shift bi tek tp den sonra zaman kaybetmemek icin kullanıyorum.tabı da geo da.
    5tl de çokmuş.2tl yap anlasalım.

1 den fazla hero/nc yönetilen herolarla oynamayı çok seven zaman ayıran biri olarak şunları söylemek isterim
    Yukarda yazılanlar zaten olayı ozetlemıs ama hiç bi zaman numara tuşlarına inventory kısayolu atamamak lazım çünkü ctll ile gruplanacak unitler sadece numara tuslarına atanabılıyor.
    Ayrıca esas durumların karıstıgı zamanlarda geomancer ,enigma,panda ulti ve manta kullanırken gruplandırmadan çok mapten kendin secerek kullanman gerken zamanlar oluyor. Esas olay serilikte kontrolde gruplandırma seklın ve nclerın kısayollarının falan nerde oldugunda degil, tabi o da zamanla ve tecrubeyle oluyor.
    Esya alırken de soyle bı sıkıntı var basedeki shoplar da dahip ctrl ile gruplanamadıgı ıcın shopu senın secmen gerekıyor ama ıcındekı itemların kısayollarını bılmek courierle yapcagın hareketlerı cok hızlandırıyor(courier de gruplandırılmıssa) . Ozellikle yan lanelerdeki shoplardan alınan itemların kısayollarını bılmenızı sıddetle tavsıye ederım. Anı tp almak gerekebılıyor bot ya da olcegın anda istedigin item.

en kısa zamanda dota2 key bul(kısa ve öz)

En önemli tavsiyem benim görüpte hoşuma gitmeyen ctrl+sayısal tuşlara HERO atanması.

F1 her zaman 1. Herondur. Bir kaç yıl boyunca oyuncular için çıkarılan destekleyici programlar onları Microdan ve el hızından uzaklaştırdı. Çok fazla yardımcı program kullanmak yerine sol parmaklarına biraz egzersiz yaptır, yaptırmıyorsan bile herkes gibi ctrl+1 değil F1'i bol bol kullanmaya çalış bir süre sonra alışır parmakların

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763
    Ben ctrl+123456789 yapıorm herhangi birine basınca herom gelmiş oluyor cok güzel
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)

Bu Konudaki Etiketler