1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
14 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

CM: Alternatif Herolar

Merhaba arkaşlar. 1 Mart'ta bilgisayarımı haziran sonlarına kadar terketmek zorundayım ygs-lys çalışmalarımdan dolayı. Merak etmeyin 470 küsür puanlardayım şu an. Gitmeden önce insanlara bir faydam dokunsun dedim ben bu sene okul açıldığından beri haftada 2-3 cm attığım oldu, yazın her gün 2-3 idi. Klasik pickleri herkes biliyor ben alınmayan veya çok az alınan ama duruma göre oyunlarımda aşırı faydalı birkaç herodan bahsedeceğim. Sizede faydalı olacağını düşünüyorum umarım yardımcı olabilirim ve umarım insanları kalıplaşmış -büyük takımların picklerinin taklit edildiği- oyunlardan kurtarabilirim

Undying: DotA'nın en iyi counter-initiation herolarından biri olduğu düşünüyorum. Rakip takım initiate ettikten sonra tombstone koyarsanız. Rakip takım ya ölümüne kadar savaşmak ya da kaçmak zorunda kalır. Ölümüne kadar savaşırlarsa Tombstone çok güzel bir combat geçirmenizi sağlar. Kaçmaya çalışırlarsa bu sefer takımınız slow ve stunları initiate eden hero(genelde tankımsı ve carry potansiyellilerdir)ya kullanarak karşı takımı combata teşvik etmeye çalışır. İlla feda etmek zorunda oldukları bir şey vardır. Ayrıca initiate olunan hero'yuda heal'layarak initiate olunan heronun yaşamasını sağlayabiliriz. Amaçları boşa gider. En büyük örnek Puck.

Abaddon: Son bufflar pek farkedilmedi büyük takımlarca ama ben gözüme kestirdim ve oyunlarımda her zaman bir alternatifim. Oyunun en iyi disable engelleyen büyüsüne sahip. Top Pick herolardan başlarsam. Flaming Lasso,Ice Blast'ın Debuff'ı, Cold Feet, Open Wounds, Primal Roar... böyle gider bu. Neredeyse her türlü debuff ve disable etkisini kaldırabilen bir büyü. Üstelik Aphotic Shield'ın cooldown'ı 8'e cast range'i 500e çıktı ve artık damage metresini doldurmasada büyü süresi bitince patlıyor. Heal'ı, tower rush yetenekleri ve her ne kadar yapasına uymasada carrylere yardımcı olan frostmourne cabası. Batrider'ın en iyi antisi olarak kabul ediyorum. Kendisine girilirse ultisinden dolayı ölmeyecek. Başkasını girilirse aphotic shield'ı ve heallarıyla takım arkadaşını kesin ölümden kurtarabilecek.

Centaur: Her ne kadar saçma bir yapısı olsada, bazen oldukça işe yarayabiliyor. Örneğin return vermiş bir centaur her ne kadar çok trajikomik olsada nerubian weaver'ın en büyük antilerinden biridir. Base damage'ı çok fazla creep denylayabilir ve alabilir. Weaver harasslamaya çalışırsa çok fazla damage yer. Bir ara deneyin. Rylai-Centaur ikilisi çok seçmesemde her zaman repertuarımda mevcut duruma göre bir tidehunter'dan daha çok iş yapabiliyor.

Terrorblade: Yeni bufflar onu oldukça güçlü bir carry yaptı. Bir carry için çok fazla damage vuruyor oyunun her aşamasında ama biraz ekmek. İhtiyacı olan tek şey bir BKB. BKB kastımı oyunun hangi safhası olursa olsun çok büyük bir tehdit. Ultisi hp removal olduğu için Spectre'ye çok güzel bir counter. Reflection oyunun en iyi anti-carry büyülerinden biri oldu. Duruma ve farmına göre resmen IMBA bir hero.

Bunlar tecrübeyle sabit çok kez faydalı oldular bir de test etme aşamasını tamamlamadığım dikkatimi çeken birkaç hero var onlarıda isteyen deneyebilir.

Ezalor: Recall cooldown'ı 15e indiğinden beri hep denemek istesemde oyunlarımda oynayacak yetenekte bir oyuncu bulamadığım için sadece bir kere oynayabildim. Yine de oldukça faydalıydı.

Krobelus: Son bufflarından sonra Push Strat kullanmak istediğim bir oyunda aldım ve iyiki almışım. Çok canavar bir hero bunuda 2 kere denesemde performansından memnunum. Duruma göre oldukça faydalı.

Witch Doctor: Vengeful kadar picklenmediği için koyuyorum. Benim oyunlarımda genellikle vengeful'dan çok daha fazla iş yapan bir hero. Benim oyunlarımda olduğu için buraya koyuyorum ayrıca. Duruma göre oldukça kullanışlı -chen, enchantress antisi- stunu, heal'ı ve maledict'i ve wardı ile bence hem ofansif hem de defansif açıdan vengeful'a göre çok daha kullanışlı vengeful'un ultisini katsak bile. Canı biraz az olabilir ama iyi bir oyunculukla bu dezavantajlar atlatılabilir.

Puanın iyiymiş tebrik ederim, yazınıda beğendim. Cm anlayışına yeni heroların artık girmesi lazım.Ben izlerken panda görmekten, AA görmekten, Eredar görmekten sıkıldım.Her oyunda var arkadaş Birde bişey soracağım, Huskar kasarsa tank carry olamaz mı? Hemde iyi iş yapar.Neden cw lerde alınmıyor?

Huskar biraz daha low-mid skill oyunlarda evet iş yapabiliyor. Çünkü inanılmaz bir koridor kontrolü var viper'dan sonra en iyilerden biri. Fakat biraz sadomazoşistik bir tarzı var. Bugünün dotası sadomazoşistik herolara pek acımıyor özellikle Kaldr'dan dolayı. Armlet'ı açarsan hep açık bırakmak zorunda kalıyorsun. BKB kasılabilir ama aynı BKB'yi kasan bir Lycan'dan çok daha az damage yaptığımız apaçık ortadada. Combata girdikten sonra veya gankler sırasında kendi canını azalttığından canı bir support hero kadar kalıyor daha sonra takım tecrübeliyse zamanlı bir initation + bol stun kombinasyonu ile aşağı indiriliyor.

Bir oyunumı hatırlıyorum rakip takım. Huskar almıştı ve Huskar çok da iyi farmlamıştı o oyunda. Bildiğiniz gibi Necrolyte güçlü olsa bile Early-Mid game boyunca oldukça zayıf, hp ve mana sıkıntıları çeken bir hero. Normalde o karşı takımın alması lazımdı fakat yaptığım Abaddon picki Necrolyte'ı her türlü ölümden korurken Necrolyte'in kendi takımını rahatça heallamasını ve rakip takıma rahatça damage vermesini sağladı. Normalde rakip huskar direk alabilecekken sürekli ölümden korudu ve Huskar her seferinde ekmek oldu.

taktiklerimiz açığa çıktı
    Kardeşim inşallah haziranda mutlu bir şekilde geri döneceksin başarılar
    Ezalor ne güzel oynadım geçen cwdd işte ben antimage falan kötüydü ondan gitti oyun -.-
    Abaddon gelirken kaç oyunda pckledik her oyun senin oyunculuğun ve heronun ultra counter yeteneği sayesinde kazandık

Ps:Bu ninja ifadesi saklanmaya çalışan bi ifade olmalıydı nerde o ?

magina latyostu dimi -.-' latyos latyos latyosssssssssssss
    EMPATYNİN SANDALYEYLE İMTİHANI
    22:16 Empaty: OLUM SANDALYEYİ KIRDIM YA
    22:16 Empaty: ÇOK GÜÇLÜYÜM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: ARKAMA
    22:16 Empaty: YASLANDIM
    22:16 Empaty: YERE
    22:16 Empaty: DÜŞTÜM
    22:16 Empaty: GELİYOM
    22:16 Empaty: BEN 1SN
    [ALLIES] Empaty: BEYLER
    [ALLIES] Empaty: BU KADAR GÜÇLÜ
    [ALLIES] Empaty: OLDUGUMU
    [ALLIES] Empaty: BENDE BİLMİYORDUM

ptRx: yatarak dota oynayamıyom
    DrdLrD^: dotayı
    DrdLrD^: normalde oynayamıyon
    DrdLrD^: yatarak dota oynayamıyom diyosun

Abi en iyi bendim ya. Siz geçin free killeri bırakmayın sonra mgina kötüydü diyin.
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Alıntı Alıntı: Latyos Mesajı göster
    Abi en iyi bendim ya. Siz geçin free killeri bırakmayın sonra mgina kötüydü diyin.
    alamıom demioda -.-'
    EMPATYNİN SANDALYEYLE İMTİHANI
    22:16 Empaty: OLUM SANDALYEYİ KIRDIM YA
    22:16 Empaty: ÇOK GÜÇLÜYÜM
    22:16 Empaty: ARKAMA
    22:16 Empaty: YASLANDIM
    22:16 Empaty: YERE
    22:16 Empaty: DÜŞTÜM
    22:16 Empaty: GELİYOM
    22:16 Empaty: BEN 1SN
    [ALLIES] Empaty: BEYLER
    [ALLIES] Empaty: BU KADAR GÜÇLÜ
    [ALLIES] Empaty: OLDUGUMU
    [ALLIES] Empaty: BENDE BİLMİYORDUM

ptRx: yatarak dota oynayamıyom
    DrdLrD^: dotayı
    DrdLrD^: normalde oynayamıyon
    DrdLrD^: yatarak dota oynayamıyom diyosun

Üye Berkantk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Berkantk#2225
    İletiler
    1,183
    Bende 2. kez ygs-lys deneyemi yaşayacağım. benimde 410-420 arası puanlarım. Güzel konu açmışsın. Ezalor a değinmek istiyorum: ezalor recall ve blinding light ve mana leak skilleri müthiş etkili skiller. recall ile carry nin late te dahi farm yapması sağlanabilir. Combat ortasına adamı getirir ve carry nin combat başı ölme ihtimalini düşürmüş olur. Ayrıca mana leak skill i atılan kişiyi resmen kitliyor. Undying e %100 katılıyorum. Tebrik ederim ellerine sağlık

ne zaman latyos oynamasa kazanıyoruz oynayınca kaybediyoruz ne iş???
    Zaten spectre hard solo yolluyor

TauHunter
    Misafir
    CM modda her olay olabilir. Kaptanların zekasına bağlı...

MESELA biz anti-mage banlayınca karşı takımdaki kaptanın " HAA BUNLAR ŞİMDİ INT ALACAKLAR O ZAMAN HEMEN PUDGE BANLAMALIYIM" böyle birşey yapması bile beklenebilir.
    Konu TauHunter tarafından (28/02/2012 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)