1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
13 sonutan 1-10 aras gsteriliyor

Question Birka Oyun i Soru

Merhaba,

Uzun zamandr aklma taklan ve gn getike biriken baz sorularmn cevaplarn alabilmek iin buraya yazyorum.Aklma geldikle ekleme yapabilirim.Cevaplar bilenlere sonsuz teekkrler. <3

1-Naix birinin iindeyken herhangi bir ekilde iinde bulunduumuz kahramana silence atlr veya nortman isimli kahraman ulti kullanrsa silence sresince darya kabiliyor muyuz?

2-Mjollnir almad durumlarda dier orb etkileri etkin olur mu?

3-"Nerflemek" ve "buff etkileri ile birlikte almaz" szleri ne anlama gelir?

4-Bir creepten exp alabilmek iin en fazla ne kadar range yannda olmak gerekir?

5-Snip'in ultisini yemek zere olan slark ilk skili ile kurtulabilir mi?

6-Pugna'nn 2. skili ile ghost specter(veya ethereal) birlikte stacklenir mi?
    Bana ait rap almalar, mzikle kaln.

Derames - Denklem

Derames - Uzak Diyarlarn Yolcusu

ye ViktorReznov - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    15/06/2011
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    letiler
    1,763
    Ahretlik sorular bunlar da be
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

nerflemek : mesela bi skill var 400 vuruo map yapmcs onu 300 dmg olarak ayarlad diyelim o skill nerflenmi olur.dier sorularn cevabnda yardm sever forum yelerimiz verir artk
    Konu WHY YOU LITTLE tarafndan (13/03/2012 Saat 00:22 ) deitirilmitir.
    EMPATYNN SANDALYEYLE MTHANI
    22:16 Empaty: OLUM SANDALYEY KIRDIM YA
    22:16 Empaty: OK GLYM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: ARKAMA
    22:16 Empaty: YASLANDIM
    22:16 Empaty: YERE
    22:16 Empaty: DTM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: GELYOM
    22:16 Empaty: BEN 1SN
    [ALLIES] Empaty: BEYLER
    [ALLIES] Empaty: BU KADAR GL
    [ALLIES] Empaty: OLDUGUMU
    [ALLIES] Empaty: BENDE BLMYORDUM

ptRx: yatarak dota oynayamyom
    DrdLrD^: dotay
    DrdLrD^: normalde oynayamyon
    DrdLrD^: yatarak dota oynayamyom diyosun

1) Dar kabilir

2) Onun iinde orb efekt tablosu lazm ama yle diyim. Incenarate tabanl iki by(Caustic Finale-Sand King, Fury Swipes-Ursa) hari Lifesteal tm orblar override eder yani sadece lifesteal alr. Kalann bilmiyorum tablo lazm.

3) Nerf: Gcn azaltmak, Buff etkileri birlikte almaz: ki buff etkisi ayn anda bir heroda olursa sadece biri alr. Hangisinin alp almama durumu iin bir tablo vard onu bulmak lazm.

4)1000. Mesela Sniper ile melee creeplere maksimum range'den vurursan ve arkadaki range creep herhangi bir sebepten dolay lrse exp alamazsn.

5) Kurtulamaz. O by sadece debuff etkilerini siler. Snip'in ultisi debuff deil direk damage bys.

6) Stacklenmez. Son kullanlan alr.
    Konu LauraBodewig tarafndan (13/03/2012 Saat 00:29 ) deitirilmitir.

Cevabn iin tekrar teekkr ederim.Aklma sonradan gelen birka sorum daha var.Umarm bunlarnda cevaplarn bulabilirim.

1-DotA'nn gelitiricisi olan "Ice Frog" oyunu tasarlanken ne kazanmakta? Neden insanlarn oynamas iin kendisi zaman ldryor? Dier oyun irketleri gibi premium gibi para ile alnan zellikler tanmazken neden vaktini oyunu dengelemekle harcyor?

2-Base'ye nlanmak zere olan bir heroya Mort veya R2 gibi blinker kahramanlar blinklenirse rakip ile beraber bu herolarda baseye blinklenme ans az da olsa var mdr?

3-Abaddon'un ultisi bilindii zere 400 HP aaa inince otomatik olarak etkin oluyor.Peki bu can karlayamayak gte bir hasar alrsa lr m? Yoksa daha farkl bir ey mi olur?

Derames - Denklem

1)Icefrogun bi kazanc yok
    2)riki ve mortun blinkleri anlk olduu iin onlarla olmaz ama baratn ultisinde falan olur
    3)Direk olursun rnein axe ulti

http://www.pixel-laboratories.com/videos.html bak bu siteye renmek istediklerin ilgin durumlar adamlaara yazabilirisn onlar deneyip videosunu yapyorlar eskiden denenmimi diye bak videolara

ye Krizalid - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14/05/2011
    BattleTag
    Krizalid#2895
    letiler
    2,560
    Blog Girileri
    11
    Alnt Alnt: Zegradite Mesaj gster
    Merhaba,

Uzun zamandr aklma taklan ve gn getike biriken baz sorularmn cevaplarn alabilmek iin buraya yazyorum.Aklma geldikle ekleme yapabilirim.Cevaplar bilenlere sonsuz teekkrler. <3

1-Naix birinin iindeyken herhangi bir ekilde iinde bulunduumuz kahramana silence atlr veya nortman isimli kahraman ulti kullanrsa silence sresince darya kabiliyor muyuz?

kabilir.
    2-Mjollnir almad durumlarda dier orb etkileri etkin olur mu?
    Dota 1'de olmaz, Dota 2'de olur. Tek tk istisnalar varsa da ok teorik kalacan dnyorum.

3-"Nerflemek" ve "buff etkileri ile birlikte almaz" szleri ne anlama gelir?
    Nerf: Zayflatmak demek. Herhangi bir ekilde olabilir. Buff etkileri birbiriyle almaz ne demek, normalde ranged Skadi ile dier orblarn alacan dnrsn ama Mirana'ya Diffusal ve Skadi yaparsan "buff placer"larn stacklenmediini grebilirsin.

4-Bir creepten exp alabilmek iin en fazla ne kadar range yannda olmak gerekir?
    1200 mesafe. Eskiden 1000'di. Deiim versiyonunu hatrlamyorum.

5-Snip'in ultisini yemek zere olan slark ilk skili ile kurtulabilir mi?
    Kurtulamaz. Ultisinin at (projectile) ktktan sonra Shadow Dance kullanrsa kurtulabileceini sanyorum.

6-Pugna'nn 2. skili ile ghost specter(veya ethereal) birlikte stacklenir mi?
    Hayr. En son kullanlan ilkinin zerine kar.

Alnt Alnt: Zegradite Mesaj gster
    Cevabn iin tekrar teekkr ederim.Aklma sonradan gelen birka sorum daha var.Umarm bunlarnda cevaplarn bulabilirim.

1-DotA'nn gelitiricisi olan "Ice Frog" oyunu tasarlanken ne kazanmakta? Neden insanlarn oynamas iin kendisi zaman ldryor? Dier oyun irketleri gibi premium gibi para ile alnan zellikler tanmazken neden vaktini oyunu dengelemekle harcyor?

Dota 2 ve HoN'dan para kazanyor.

2-Base'ye nlanmak zere olan bir heroya Mort veya R2 gibi blinker kahramanlar blinklenirse rakip ile beraber bu herolarda baseye blinklenme ans az da olsa var mdr?

Hayr yok.

3-Abaddon'un ultisi bilindii zere 400 HP aaa inince otomatik olarak etkin oluyor.Peki bu can karlayamayak gte bir hasar alrsa lr m? Yoksa daha farkl bir ey mi olur?
    Maksimum HP'sinden fazla bir hasar 1 defada alrsa ultisi almadan lr. Dier tm durumlarda ultisi alr.

Alnt Alnt: Nessus Mesaj gster
    1) Dar kabilir

2) Onun iinde orb efekt tablosu lazm ama yle diyim. Incenarate tabanl iki by(Caustic Finale-Sand King, Fury Swipes-Ursa) hari Lifesteal tm orblar override eder yani sadece lifesteal alr. Kalann bilmiyorum tablo lazm.

3) Nerf: Gcn azaltmak, Buff etkileri birlikte almaz: ki buff etkisi ayn anda bir heroda olursa sadece biri alr. Hangisinin alp almama durumu iin bir tablo vard onu bulmak lazm.

4)1000. Mesela Sniper ile melee creeplere maksimum range'den vurursan ve arkadaki range creep herhangi bir sebepten dolay lrse exp alamazsn.

5) Kurtulamaz. O by sadece debuff etkilerini siler. Snip'in ultisi debuff deil direk damage bys.

6) Stacklenmez. Son kullanlan alr.
    For The Nathrezim

ce Frog DOTA nn bir nevi babas.Bir arkadan da dedii gibi dota2 den hon dan ve benzerlerinden sanrm telif hakk iin ve yardm da bulunduu iin iyi bir para kazanyor.Yaplan her resmi turnuvada ( global olanlardan ) da para kazanyordur Amac bu

Bizim JFA da bu dertte yok tamamilen elence ve bir oyun motoru bulsakta gerek oyuna evirsek derdindeyiz
    Herkes JFA'da.Sen neredesin?
    JFA Balang Rehberi iin Tklatnz

Ayrca JFA'nn artk radyosu da var! Mmkn olduunca yaynmz vaar olucaktr.Dinlemek istediiniz tr JFA grubundan belirtebilirsiniz

Herkes iin tekrar teekkrlerimi sunarm.Son olarak birka adet daha sonradan aklma gelen, merak ettiim sorular bulunmakta.

1-Naix rage aarak Void'in ultisi(kresi) iinde dolanabilir mi?

2-Silencer ultisini kullanp adam ldrrse(3. skilinden bamsz) int alabilir mi?

3-Tresdin BM ap rakipten bir kahramana duel atarsa return damage geerli olur mu?(veya dier pasif skiller etkisini yitirir mi?)

4-Goblin Tech birbirinden farkl maynlar birbirini tetikleyebilir mi? Mesela remote bir mayn static trap' patlatabilir mi?

5-Hasar trleri ile ilgili tabloyu ve ayrntlar nerde bulabilirim?(Magic Damage, Pure Damage)

Derames - Denklem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)