1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
13 sonutan 1-10 aras gsteriliyor

Power Treads vs Phase Bot karlatrmas ..

Dota da baya bir ilerleme kaydettim bilmediim 10-15 hero kald artk iyice mekaniini kavrama baladm sadece pratik ksm kald.Bugn bir arkadamla oynuyordum genelde bir oyunda o carry ben sup dierinde tam tersi yaparz bylece oyunda akar gideriz.Bende de bugn Chen vard pt kacaktm arkada dedi phase k ok yararrn grrsn dedi bende genelde mana isteyen int herolarna arcane ursa dnda btn herolara pt kardm bugn phase bot cktm chene o kreplerin arasndan gemesi bile ok iime yarad olas gang durumlarda basp kama filan ok houma gitti.

Ama karlatrmay u sorunumdan dolay atm.Pb iyi hota atack speed ok yava olmuyo mu ursa oyunumda atack speed arttran skili basmadm zamanda ursa zulm gibi geliyodu.Siz bu konuda ne dnyorsunuz ?

yice oyunu kavramaya baladm ufak ayrntlar inceliyorum artk daha nceden neden ok fazla phase bot kasmamm kendime hayret ediyorum ama u atack speed olay kafam kartryo 2 sn daha ge atak yapp daha ok damage vurmak m yoksa hzl atak yapp az vurmak m kafam kart ..

Cevap: Power Treads vs Phase Bot karlatrmas ..

genel olarak senin tarzna kalm denebilir sanrm ama chende arcanein daha ok faydasn grrsn
    Konu FeedGuaranteed tarafndan (13/05/2012 Saat 22:15 ) deitirilmitir.

Enigma genlik hevesi (8(

Ynetici BorisPeace - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    21/06/2009
    Makaleler
    148
    letiler
    3,539
    Blog Girileri
    4

DotA Strateji blmne tand.

Chen iin Arcane Boots ok daha fazla iine yarar (Persuasion kullandn yaratklara mana salamak iin). Phase Boots's ihtiyacn yok nk Chen'in pek de normal vurularyla nl bir kahraman olduu sylenemez.

Son paragraf ile ilgili olarak, spesifik kahraman adlar verirsen hangi botun daha iyi olabilecei konusunda kafa yorabiliriz (:

ye Berkantk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    21/05/2010
    BattleTag
    Berkantk#2225
    letiler
    1,183

Ben genelde adam kovalama kabiliyeti olan herolara veya elimdeki heroya adam kovalamay salayacak item (Dagger, lothar, force vb.) kasacaksam pt kasarm. Direk dz vurua sahip herolara ve as istemeyen herolara (Ursa, naix, Pandaren, doom vs...) pb kasarm. Eer 2 sinide istemiyorsa (Phantom lancer gibi) bot alp brakrm.

Bence olaya heroya hangi bot alinmali seklinde degil de, daha cok rakibe hangi bot alinmali seklinde bakilmali. Mesela rakipte lycan, syla, doom gibi kacmakta zorluk cekecegimiz herolar varsa ben kesinlikle phase kasarim. Creeplerin icinden gecmesi ve yuksek ms vermesi isimize yarar ve bir ihtimal kacabiliriz. Onun disinda bir kac heroyu istisna tutarak (doom, naix ve bazen krobelus) pt kasarim. Bu herolarin ortak ozelligi ise vurus hizina ihtiyac duymamalari. Diger bir ozelligi ise (naix disinda) bu herolarin ms arttiran skilleri bulunmasi. Bu da phase ile birlikte kacma-kovalamayi inanilmaz kolay hale getiriyor.

Senin konuna gelecek olursak chen icin arcane bicilmis kaftan bence. Ilk skilli kullanirken ve hand of god mekansm derken manamiz kalmaz.
    Egon apndan byk olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Alnt Alnt: Latyos Mesaj gster
    Bence olaya heroya hangi bot alinmali seklinde degil de, daha cok rakibe hangi bot alinmali seklinde bakilmali. Mesela rakipte lycan, syla, doom gibi kacmakta zorluk cekecegimiz herolar varsa ben kesinlikle phase kasarim. Creeplerin icinden gecmesi ve yuksek ms vermesi isimize yarar ve bir ihtimal kacabiliriz. Onun disinda bir kac heroyu istisna tutarak (doom, naix ve bazen krobelus) pt kasarim. Bu herolarin ortak ozelligi ise vurus hizina ihtiyac duymamalari. Diger bir ozelligi ise (naix disinda) bu herolarin ms arttiran skilleri bulunmasi. Bu da phase ile birlikte kacma-kovalamayi inanilmaz kolay hale getiriyor.

Senin konuna gelecek olursak chen icin arcane bicilmis kaftan bence. Ilk skilli kullanirken ve hand of god mekansm derken manamiz kalmaz.
    latyosun doru bot seme rehberi :O
    EMPATYNN SANDALYEYLE MTHANI
    22:16 Empaty: OLUM SANDALYEY KIRDIM YA
    22:16 Empaty: OK GLYM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: ARKAMA
    22:16 Empaty: YASLANDIM
    22:16 Empaty: YERE
    22:16 Empaty: DTM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: GELYOM
    22:16 Empaty: BEN 1SN
    [ALLIES] Empaty: BEYLER
    [ALLIES] Empaty: BU KADAR GL
    [ALLIES] Empaty: OLDUGUMU
    [ALLIES] Empaty: BENDE BLMYORDUM

ptRx: yatarak dota oynayamyom
    DrdLrD^: dotay
    DrdLrD^: normalde oynayamyon
    DrdLrD^: yatarak dota oynayamyom diyosun

TauHunter
    Misafir

Alnt Alnt: Latyos Mesaj gster

Latyosun bot rehberi

Alnt Alnt: pend0s Mesaj gster
    Dota da baya bir ilerleme kaydettim bilmediim 10-15 hero kald artk iyice mekaniini kavrama baladm sadece pratik ksm kald.Bugn bir arkadamla oynuyordum genelde bir oyunda o carry ben sup dierinde tam tersi yaparz bylece oyunda akar gideriz.Bende de bugn Chen vard pt kacaktm arkada dedi phase k ok yararrn grrsn dedi bende genelde mana isteyen int herolarna arcane ursa dnda btn herolara pt kardm bugn phase bot cktm chene o kreplerin arasndan gemesi bile ok iime yarad olas gang durumlarda basp kama filan ok houma gitti.

Ama karlatrmay u sorunumdan dolay atm.Pb iyi hota atack speed ok yava olmuyo mu ursa oyunumda atack speed arttran skili basmadm zamanda ursa zulm gibi geliyodu.Siz bu konuda ne dnyorsunuz ?

yice oyunu kavramaya baladm ufak ayrntlar inceliyorum artk daha nceden neden ok fazla phase bot kasmamm kendime hayret ediyorum ama u atack speed olay kafam kartryo 2 sn daha ge atak yapp daha ok damage vurmak m yoksa hzl atak yapp az vurmak m kafam kart ..
    phase alp walk hit yapabilirsin -.-"

ayrca dotann "ince ayrntlar incelemek" istiyorsan playdotann sitesine bakarak balayabilirsin. galiba sen oyunun mekaniinden daha ok itemin ne yaptn merak ediyorsun :/

Alnt Alnt: TauHunter Mesaj gster
    phase alp walk hit yapabilirsin -.-"

ayrca dotann "ince ayrntlar incelemek" istiyorsan playdotann sitesine bakarak balayabilirsin. galiba sen oyunun mekaniinden daha ok itemin ne yaptn merak ediyorsun :/
    temin ne yaptn zaten biliyorum ama bu zamana kadar ki dncem zaten klt herolara(Ursa) gibi sadece bunlara phase kasmam yani karmdaki heroyu ve kendimi dnmeden her heroya PT kmam nk Ptnin o verecei atack speed sanki oyun boyunca yardmcm olucak gibi hissederdim.Yukarda arkadalar bahsetmi ne gibi durumlarda hangisinin daha nemli olduunu bir fikir edindim.Benim bu konudaki amacm ince ayrntlara yer vermekti yoksa zaten itemlerin ne ie yaradn ilk haftadan rendim (:

ama oyunda sadece bu 2 bot yok bunu da unutma ou support iin arcane bu 2 bottan da yararl olabiliyor

ye napstar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    10/01/2009
    Makaleler
    5
    letiler
    5,435
    Blog Girileri
    35

Pt ou zaman dier botlardan stndr. Verdii AS ve istediin zaman deitirebilme zellii eitli yerlerde ie yarar. Pb ise tabiri caizse (oha lan ilk kez cmle iinde kullandm) daha odun bir item'dr. Yani yapabileceklerin daha kstl olmu oluyor.

Hero seimine gre deiiklik gsterir. Bu yzden net bir cevap vermek imkansz. Birinden geni bir bot rehberi yapmasn isteyebilirsin sadece.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)