2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
24 sonutan 11-20 aras gsteriliyor
    ye ViktorReznov - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    15/06/2011
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    letiler
    1,763

Cevap: Inferno Diffuculty'de bir Monkun Dram (gz yalarnz tutamayacaksnz)

Bitiren nasl bitiriyo :p
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

ye CoolStoryBro - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    22/11/2011
    BattleTag
    Steampunk#2190
    letiler
    1,440

Abi orada adamn "bu sizin iin deil, girmeyin" dedii filan yok zaten. Yani orada biraz mizah kullanarak gear, strateji, build hakknda yeterince bilgisi olan ve bunlar uygun biimde kullanabilen kiiler hari herkesin rahat rahat geemeyeceini anlatmak istiyor. Bu bilgili kiiler arasnda olup olmayacan belirleyecek olan sensin. Eer sen yeteri kadar iyi olabilirsen zaten bir ekilde oray da geersin ama sen iki haftadr oynadn oyunda sanki yaplabilecek en iyi skill ve item buildi yapmana ramen geemiyormu gibi konuursan da olmaz.

imdi diablo 3' baka bir MMORPG oyun gibi dnn server alal daha iki hafta olmu oyuncularn neredeyse hepsinin itemlar daha doru dzgn ekillenmemiken herkesin bir ka kere denedi diye final boss iin gerekli questleri rahat bir ekilde geememesi normal deil mi? Yani herkes sanki oyunu yllardr oynuyor ve ok iyi tanyor, her yaratk iin item-skill kombinasyonlarn aggro stratejilerini ok hakim ekilde biliyor da "ok zor yea", "tek yiyoruz rerrer" eklinde konuuyor.

imdi her karakterde 6 aktif skill kullanma ans var bu skillerin her biri kendi iinde 4'e(baz skillerde 3'e) ayrlyor ve hepsinin 5 tane rune zellii var ve runelar skill tarzn ok deitirdii iin her biri ayr bir skill gibi denebilir. Bu adan bakarsak her karakterde ortalama 120 aktif 15 pasif olmak zere 135 skill var. Ve bunlarn ou birbiriyle farkl ekillerde kombine olabiliyor bunun zerine baka classlardaki oyuncularn skilleriyle de kombine olabiliyor ve yarat kesmek iin gerekli olana sana sunuyor, tabi bu taktikleri bulup da dzgn uygulayabilirsen ve tabi ki zorluk seviyesine uygun ortalama bir gearn varsa! Ama u an herkes olabilecek tm kombinasyonlar denemi de geememi gibi bir tavrda eer bu kadar kafa yormadan ok rahat gemek istiyorsanz geldiiniz yere gre gearnz st dzeylerde olmal. Kald ki diabloda her zaman iin loot ve dolaysyla gearn da ne kadar nemli olduunu seriyi oynayan herkesin biliyor olmas lazm. Skillerde gearla tamamen kombine halde alt iin gear doru dzgn yapmadan yaratklara kafa atman sana lmden baka bir ey getirmez.

Yalnz zorluk erisi olayna bir ynden katlyorum. Normal zorluk seriye hakim olanlar iin ok kolayd genel olarak ama yeni balayanlar iin dnlm olarak yorumladm ben onu ne kadar doru tartlr. Ama her zorluk seviyesi deitike ki mob zellikleri inanlmaz deitii iin siz uyum salayana kadar dengesiz geliyor size. rnek vermek gerekirse normal modu rahata getiin gearla nightmarede srekli dayak yiyebiliyorsun. Bunun nedeni, tam gearn zorluk seviyesine gre ayarlam rahat rahat dolanrken zorluk seviyesinin deimesi byle byle gidiyor genelde st seviye itemlar kartana kadar. Eer erken kartr ya da AH'den alrsan daha erken ortama ayak uydurabiliyorsun ama bu olay zor olduu ve ou kii gerekli nemi gstermeden infernoya kadar geldii iin imdi isyan ediyor.

O deil de hereyi getim bu oyunu hardcore modda infernoda oynayan adamlar varken "oyun ok zor neredeyse imkansz gemek" eklinde konuan insanlar anlamyorum. An hardcore oynayan taktik kasan adamlarn videolarn streamlerini izleyin bir ka ey kapn.

Bir de NH o videodaki adam o yaratklara; o class, o build ve o gearla sadece 2 skill kulanarak kafa atmaya devam ettike byle video yapmaya da devam eder diyorum ve buray datyorum.

Ne yaz yazdm be arkada nasl dolmusam artk. Yaznn tamamn okuyabilen varsa infernoda ok zorlanacan sanmam belli ki adam zoru sevenlerden. Hadi kaln salcakla baka bir uzun ve skc yazmda grmek zere.

Ynetici Nighthawk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

Ben o sylenenlerden una katlyorum: zorluk seviyesinde art oyuncunun skillinden ve skillerini kullanmasndan ok gearn check ediyor. Bu da iyi deil.

yelik Tarihi
    22/11/2011
    BattleTag
    Steampunk#2190
    letiler
    1,440

Alnt Alnt: Nighthawk Mesaj gster
    Ben o sylenenlerden una katlyorum: zorluk seviyesinde art oyuncunun skillinden ve skillerini kullanmasndan ok gearn check ediyor. Bu da iyi deil.
    Videodaki elemann sylediklerini diyorsan. O adamn videodaki hallerine bakarak daha skilleri kullanmay bilmediini ve gram taktik strateji belirlemeden dan dun ortama daldn grdm ben. O yzden kullanmay bilmedii skilleri beenmemesi normal ha infernoda bir yerden sonra olay gearna kalyor zaten buna bir ey dediim yok ama bu diablo 2 hell'de de byleydi bu yeni bir ey deil.

Gear her zaman nemliydi bu seride ve diablo 3 inferno'da diablo 2 hell'e gre daha avantajl oyuncular bana gre, nk ok sayda skill mevcut ve bunlarn ou gearla ok uyumlu. Onlar bulmak, uygulamak ve takmla kombine hale getirmek senin becerine kalyor biraz.

Ynetici Nighthawk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

Peki gear check olmasn (her ne kadar beenmesem de) kabul edelim. Bu gear kasmak iin dnp hell'de oynuyorsun. Ama dediim gibi curve o kadar keskin ki, bir alt seviyede oynamak hi zevk vermiyor, bayyor (beni daha baymad geri). Yani asl nemli olan curve'n nasl olduu. Curve dzgn olacak ki ok zorlasa bile oraya girmeye alrken zevk alabilesin.

yelik Tarihi
    22/11/2011
    BattleTag
    Steampunk#2190
    letiler
    1,440

Ya abi inferno act 1 quest 1 de takldysa geri dnp kassn hell'de ama ben infernoda championlar bosslarda taklanlardan, tek yiyenlerden bahsediyorum. Yani championda takld diye de hell'e dnp kasmak mantksz, ha arada bir boss kesmeye gidip ansn deneyebilir ama sadece bir yerinde takld diye tamamen hell'de tekrardan kasmak sama olur illa kasacaksa infernoda kesebildii eyler arasnda ansn denesin nk gzel loot oran infernoda daha yksek mantkl olarak.

O curve olaynda tamamen haklsn ama ok deiik olmu seviye fark. Yani kolaya altrp bir an da ok zorlatrd iin insanlar isyan ediyor zaten az az ykseltse seviyeyi kimse bu kadar laf etmeyecek zorlanmayacakt.

u resim aradaki dalar kadar fark aklyor zaten. Bu act 4 de kan yaratn Minion hali iin HP'si Hell'de 177k-228k iken Inferno'da 1284k-1651k'ya Minumum Damage Per Hit'i de Hell'de 14k iken Inferno da 170k ya kyor.
    Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  IMG_0104.jpg
Grntleme: 14
Bykl:  183.3 KB (Kilobyte)

Wizard 60 YEU
    act1 gayet basit tek bama bile batan sona bitirebiliyorum hzlca butcherin 2 dk lk olan achirvimenti de var..
    act2 zaten sinir yapcak bie yok orda farmlamcaksnz direk act 3 e gecmeye caln yanlz belial bela olcak haberiniz olsun
    act3 farmlk range karakterler iin uzun kama alanlar var srekli slow damage arkaya cala cala gidebilirsiniz taki reflect damage yada fast gelene kadar
    Diablo ile ilgili ilk eletirilerden canavarlardaki yapay zekann 0 olduguydu
    blizz buna sadece infernoya kadar bekleyin dedi

infernoda elitlerin kombinasyonlarna hayran kaldm iin ackcas vortex jailer pauged ve teleport oldugu zaman tum melee karakterler gg
    eksra healt ve reflect damage veya fast goruncede direk rangeler gg

monk olayna gelince baz karakterler ilk lvllerde ok basit ilerliyor bazlarysa oldukca zorlanyor mesela monk helle kadar gk demiyor pot imeden hell yapabilirsiniz monkla demonhunter baya zorlanyor monka veya barbara gre
    hatta yle syleyeyim her hero iin ayr zamanlarda oyun zorlap kolaylayor mesela 55 60 lvl monka zor bence ama wizard iin ok daha rahat

bir sr arkada eklemi siteden saolsunlar bende elimden geldiince yardmc olmaya calyorum
    ayrca baz yerler varki solo rahat gidiliyor baz yerlerde illaki takm gerekiyor.. yardm istemekten ekinmiyorum sizde ekinmeyin

Ama co-op kasarken tm oyuculardaki MF'nin toplanp kii saysna blndn unutmayn. Mesela sizde %100 arkadanzda hi MF yoksa %50 orana dyor. Yani girdiiniz partylerdeki MF orann bir sorun derim.
    bu konudan eminmiyiz nk herkeze ayr ayr item dyor anslarnda ayr ayr belirleniyor olmas gerekir...

Alnt Alnt: Nighthawk Mesaj gster
    gear diabloda her zaman iin nemli ama geardan ok daha fazla skill kullanmlarnn nemli olduunu syleye bilirim
    hell de kullandgm skill ve gearlarmla inferno act1 de ilerleyemezken sadece spelleri deitirmek butchere, act2 ye kadar ilerlememi salad yani gear ok da nemli deil aslnda nem oyunculukta
    mesela bir rnek vereyim
    inferno act 2 monkla genelde herkez sol tu iin 2 yada 3 . spelin rune kombinasyonlarn kullanyor ve act2 deki arlar 4 tane kk ar gnderiyor piyasada 4 5 ar oldumu kaacak yerde kalmyor arlara yaklamadan ou monk lyor oysa
    onlarda rakibe direk teleport olay var sol tu 1. spell 1. rune kalktan takp healt armor kasana kadar 30 k dmg olsa direk tek atcak arlara
    act2 de onlarca monkla oynadm ve bunu yapan 1 kii grdm aradaki fark cidden oyunculuk yani
    Konu SarzAleti tarafndan (30/05/2012 Saat 23:16 ) deitirilmitir.

yelik Tarihi
    22/11/2011
    BattleTag
    Steampunk#2190
    letiler
    1,440

Alnt Alnt: SarzAleti Mesaj gster
    bu konudan eminmiyiz nk herkeze ayr ayr item dyor anslarnda ayr ayr belirleniyor olmas gerekir...
    Evet eminim. http://www.diablowiki.net/Magic_find..._Find_in_Group

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)