3 sonuçtan 1-3 arası gösteriliyor

Senaryo ve Zoltun Kulle

Herkes oyunla baya haşır neşir herhalde. Herneyse epey vakit geçti, normal modu bitirmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. Senaryodaki en mantıklı ve kayda değer şahıs bana göre Zoltun Kulle idi. Ayrıca müthiş bir seslendirme yapılmış ve oyunun bence en karizmatik karakteri olmuş.

Fakat ne yazık ki senaryoda kendisine pek iyi davranılmamış. Yabancı forumlarda da üzerine baya konuşulmuş. Sizler ne düşünüyorsunuz?
    Always looking for a new idea.

Üye CoolStoryBro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Steampunk#2190
    İletiler
    1,440

Cevap: Senaryo ve Zoltun Kulle

Valla bana göre Zoltun Kulle örnek vermek gerekirse Anakin Skywalker gibi bünyesinde aşırı güç dengesizliğini olan ve bu gücü kontrol etmeyi beceremeyip karanlık tarafa geçmiş bir dayımızdır. Zamanında çok güçlendiği için Sanctuarydeki elemanlar birleşip bunu öldürmeye çalışmış ama ölümsüzün sırrını bulduğu için öldürememişlerdir bunun üzerine vücudunu ve kafasını ayırıp ayrı yerlere hapsetmişlerdir.

Diablo 3'te ise Adria yosması bizi Kulle'un akıllanıp uslandığı ve bize davamızda yardımcı olabileceği konusunda kandırır. Ve bizde onun hapsolmuş parçalarını toplayıp eski formuna dönmesine yardım ederiz. Ama reyis eski haline kavuşur kavuşmaz 'hele bi otur soluklan yiğenim hem datlıda yirik' sözlerimizi hiçe sayarak bize karşı atarlanıp, tıpkı eski günlerdeki gibi döneklik yapar.

Sonra da senin kankaların seni kontrol etmek istiyor bana katıl hayatını yaşa yakalım bu gezegeni şeklinde çağrıda bulunur. Ee bunun üzerine ben durur muyum yapıştırdım cevabı "Kulle Story Bro" dedim ve ağzına zumzuğu geçirip serdim yere. Ve sonra da arkasından "Sen seçilmiş olandın! Kötüleri yok etmen gerekiyordu, onlara katılman değil! Güce denge getirecektin, karanlığa taşımayacaktın!" şeklinde Obi-Wan misali ağıt yaktım. Ama hala kızgınlığım geçmedi. Yani çorba içerken görsem ağzına tekme atarım. Öyle de doluyum.

Cevap: Senaryo ve Zoltun Kulle

Aslına bakarsak oyun içerisindeki diyalogda soulstone'daki değişikliği farkediyor, diğer lordlarında bu stone'a hapsedildiğini söylüyor, daha sonrasında ise direkt mevzu oldu bittiye getirilip adamı yok yere dövdürüyorlar bize

Bence oldu bittiye getirilmiş biraz. hatta adamın mevzuatında melekler ve şeytanlar arasındaki muhabbetten gına gelmiş ve insan ırkının onların efendisi olabileceği sırrına mahsar olmuş. bizim yönettiğimiz saf köylü karakterde dünyayı kurtarıyorum ayağına diabloyu summon edip bide üstüne kesiyor

Kısacası bana kalırsa yazık edilmiş, hatta Zoltun Kulle için bile oyun yapılabilirmiş.
    Always looking for a new idea.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)