3. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123
27 sonuçtan 21-27 arası gösteriliyor

Cevap: Dota 2 Kahraman İncelemeleri

demiştim anlaşmamışlardır diye

Alıntı Alıntı: WoLKHaN Mesajı göster
    Nedenini bilmiyoruz fakat DotaCinema ile yapılan anlaşma askıya alındı kendileri tarafından Materyallerinin x bir platform tarafından kullanılmasını istemediklerini söylediler.DotaCinema da iki yönetici birbirinden habersiz sanırım bu yüzden ortada bi fikir ayrılığı söz konusu.Özetle DotaCinema ya ait Hero İncelemeleri yada Learn Dota 2 serisinden herhangi bir video TRDotA.net tarafından Türkçeleştirilmeyecektir.Eğer böyle bir izin alıp tarafınızdan çevrilirse şimdiden tebrik ederim ama kararlarından emin olduklarını garanti altına almak adına onay mailinden sonra bir kaç gün bekleyin derim.
    Bu 4 gün kadar önce buradan yazdığım mesajdı ama bu konu altına belirtmemem hata olmuş olabilir.

Ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu.Biz kimseden habersiz bir iş yapmadık neil@dotacinema.com adresinden kendileri ile iletişime geçildi onay alındıktan 4 gün sonra sunsfan@dotacinema.com adresinden gelen istek ile çevirilere ve materyallerini kullanılmaya son verildi.Youtube daki videolardan tarafımızdan silindi.Sonuç olarak tekrar söylüyorum ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu kimseden izin alınmadan böyle bir proje ye paşlanmadı başlanmayacakta.
    İyi Forumlar

Alıntı Alıntı: WoLKHaN Mesajı göster
    Bu 4 gün kadar önce buradan yazdığım mesajdı ama bu konu altına belirtmemem hata olmuş olabilir.

Ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu.Biz kimseden habersiz bir iş yapmadık neil@dotacinema.com adresinden kendileri ile iletişime geçildi onay alındıktan 4 gün sonra sunsfan@dotacinema.com adresinden gelen istek ile çevirilere ve materyallerini kullanılmaya son verildi.Youtube daki videolardan tarafımızdan silindi.Sonuç olarak tekrar söylüyorum ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu kimseden izin alınmadan böyle bir proje ye paşlanmadı başlanmayacakta.
    İyi Forumlar
    Ne olursa olsun; yanlış anlaşımlar olsa dahi böyle bir işe dahil olmanız sevindirici'(ydi). Her neyse başarılarınızın devamını dilerim.

Benim anlamadığım bir videoyu başka bir dile çevirmek için izin mi gerekiyor?

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Alıntı Alıntı: Jedi Mesajı göster
    Benim anlamadığım bir videoyu başka bir dile çevirmek için izin mi gerekiyor?
    "Telif Hakkı" denilen şey budur. Başka bir şahsa ait fikir ve ürünleri o şahsın izni olmadan kullanmazsın. Telif hakları uluslarası kanunlarla ve Türkiye'de 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunur. Dolayısıyla adam Youtube'a şikayette bulunursa videolar silinebilir.

Olayın Wolkhan'ın anlattığı şekline inanıyorum, büyük ihtimalle ulaştığı kişi yetkisi dahilinde olmadan yapabilirsin demiş, daha yetkili kişiye sorulunca da biz izin vermedik, vermeyiz cevabı gelmiş. Sonuç olarak Boris'in dediğine geliyoruz, başka insanların yaptığı videoları kopyalayıp üzerine ses yapıştırmak yerine gerçekten emek verip kendi videonu çekip renderlayıp 1-2 saatte tamamen kendine ait olan ürünler çıkarabilirsin. Trdota kolay yolu seçmiş, olmamış. Sanırım onlar da bu olaydan sonra kendi videolarını hazırlama yoluna gideceklerdir.
    Konu Nighthawk tarafından (11/07/2012 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.

Üye canifeto12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    AzR#2615
    İletiler
    2,091

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    "Telif Hakkı" denilen şey budur. Başka bir şahsa ait fikir ve ürünleri o şahsın izni olmadan kullanmazsın. Telif hakları uluslarası kanunlarla ve Türkiye'de 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunur. Dolayısıyla adam Youtube'a şikayette bulunursa videolar silinebilir.

Olayın Wolkhan'ın anlattığı şekline inanıyorum, büyük ihtimalle ulaştığı kişi yetkisi dahilinde olmadan yapabilirsin demiş, daha yetkili kişiye sorulunca da biz izin vermedik, vermeyiz cevabı gelmiş. Sonuç olarak Boris'in dediğine geliyoruz, başka insanların yaptığı videoları kopyalayıp üzerine ses yapıştırmak yerine gerçekten emek verip kendi videonu çekip renderlayıp 1-2 saatte tamamen kendine ait olan ürünler çıkarabilirsin. Trdota kolay yolu seçmiş, olmamış. Sanırım onlar da bu olaydan sonra kendi videolarını hazırlama yoluna gideceklerdir.
    buraya uzuuun bir yazı yasmıstım ama malesef ctrl + a basıp ctrl + c yapıyım derken ctrl + x yaptm ve yazıyı kestim sonra ctrl + z yaptımda autosave oldugundan geri gelmedi galiba anlamadım önemi olan yazının gitmis olmasu
    Üşengeçlik, tembellik ve rahatlık kavramlarını ayıran çizgiler vardır. Ben ise bütün o çizgileri ortalayıp üzerlerlerine uzanan insanım

İnsan insanı s*ker mi be

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Alıntı Alıntı: canifeto12 Mesajı göster
    buraya uzuuun bir yazı yasmıstım ama malesef ctrl + a basıp ctrl + c yapıyım derken ctrl + x yaptm ve yazıyı kestim sonra ctrl + z yaptımda autosave oldugundan geri gelmedi galiba anlamadım önemi olan yazının gitmis olmasu
    Forumda mesaj yazarken ctrl+z kullanmayın, doğru çalışmaz. Ctrl+x ile kestikten sonra kestiğin şeyi ctrl+v ile yapıştırabilirsin, zira kesmenin amacı bu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)