10 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor
    Üye DreadfuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    DreadfuL#2871
    Makaleler
    34
    İletiler
    1,439
    Blog Girişleri
    11

Çaresizlik Mi? Taktik Mi? (HoN)

Heroes of Newerth oyununda cuma günü gelen patch ile bütün kahramanlar ve oyun modları bedava duruma geldi. Alt Avatarlar gibi parayla alınabilen şeyler ise hala aynı durumda. Bununla beraber oyunun yapımcısı S2 Games'e karşı bir çok eleştiri ve kızgınlık mesajları oluştu. Çünkü oyun için yüzlerce dolar hacayan insanlar bir anda neye uğradıklarını şaşırdılar. Diğer taraftan da para harcamayan insanlar bu duruma ne kadar sevinselerde onların da kafasında artık oyun gerçekten çaresiz bir duruma mı geldi soruları oluşmaya başladı.

Gözüme takılan en güzel yorumlardan bazılarını da buraya koymak istedim:

-Desperation mod (H)oN!
    -RiP
    -oh, how cute.. they are now desperate
    -why I should buy anything else on the store if you guys give everything for free later?
    Konu DreadfuL tarafından (20/07/2012 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.
    Est Sularus oth Mithas - My honor is my life.

Requiescat in Pace

Üye hohmlec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    hohmlec#2491
    İletiler
    2,482
    Blog Girişleri
    1

Cevap: Çaresizlik Mi? Taktik Mi? (HoN)

tabiki caresizlik cok fazla kullanıcısını kaybettı

edit: dotadan okadar cok cakmıslarkı ayırt edemıyorum
    Konu hohmlec tarafından (20/07/2012 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.
    1.CinCinBear <3 2. ShotgunShell <3 3. SonyaTheEvil <3 My favourites streamer

Üye Berkantk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Berkantk#2225
    İletiler
    1,183

DotA 2 acayip felç etti bence bunları. Ondan böyle yaptılar. Yani çaresizlik. Çünkü aynı görüntü kalitesine sahip oyun ve f2p. Ki herolarda benzer herolar. Para verip orada oynayacağıma d2 oynarım.

Not: Eğer ki çok oyuncu çekerlerse bence tekrar eskiye dönerler
    Konu Berkantk tarafından (20/07/2012 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

Ben para vermedim ama zamanında Legacy account almıştım arkadaşımdan. Şimdi dava açabiliyor muyuz? -.-
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Ben oyunu ilk ciktiginda para ile almistim sonra bedava olunca sok olmustum

çaresizliğin başlangıcı gibi görünüyo

Bence yapmaları gereken bir şeydi. Daha fazla oyuncu çekmek için yapıyorlar. Tabi o kadar para harcıyıp kahraman alanlar için üzücü bir durum ama bir zaman bunun da olması gerekiyordu. Bir oyun sonsuza kadar aynı olamaz.

Ayrıca Dota2 ile karşılaştırmasına gelirsek HoN daha güzel sistem olarak. Dota2 de oyuna girmeniz çok uzun sürüyor biri orda oyun arıyorsa niye Reddet seçeneği koyarsınız ki bir kişi reddetti mi bi daha arıyor oyun. Grafik olarak da HoN'un daha iyi olduğunu söyleyebilriim. Dota2 yi en iyi ayarlarda oynuyorum ama oyundaki akıcılığı bulamadım, kahramanlar falan bulanık görünüyor sanki.

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763

^Benzer tip oyunlarda birine alışanlar diğerine karşı bi yabancılık hissetmesi normal bence. Ama bu birinin öbüründen daha iyi olduğu anlamına gelmez bence.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Alıntı Alıntı: ViktorReznov Mesajı göster
    ^Benzer tip oyunlarda birine alışanlar diğerine karşı bi yabancılık hissetmesi normal bence. Ama bu birinin öbüründen daha iyi olduğu anlamına gelmez bence.
    Aslında haklısınız. Mesela Call of Duty ve Battlefield birbirleriyle rekabet ediyorlar ve bu herkesi mutlu ediyor, aynı şekilde Pes ve Fifa da öyle. Ancak biraz yaratıcılık esasına dayanan oyunlarda farklı bir şirket oyunun çok benzerini yapınca "Ne HoN mu dotanın çakması niye oynayayım" diye bir önyargıda bulunuluyor.

Dota'yı hala 2002 den kalma oyunda oynuyorduk (dota 2 ye kadar) ve ille de bu oyunu eski bi oyunun haritası olarak mı oynamalıyız, o kadar mh varken insan oyunu bırakıor bıktırıyolar. Çok oynayınca tekdüzelik oluyor. Bir şeylerin değişmesi lazım değil mi?

Bunu HoN daha Dota2'den önce yaptı Dota'nın sistemini birebir kopyaladı ve hilesiz yeni modern bir oyun oluverdi. Bazı kahramanları da çok küçük değişikliklerle geçirdi Dotadan geçenler için alışma olur vs. diye.

Sonra da yeni şey kattı ve katmaya devam ediyor. Oyun modlarına geçenki güncelleiştirmelerle yeni modlar eklenti. Ve de oyunda dotanın normal haritasından başka 3 harita daha var.

Birinin oyunu modernleştirmesi için ille ki oyunu yapan mı olması lazım.

Rekabet güzeldir, kopyası çakması değil bence daha modern hali Dotanın.

Artık karşılaştırılacak olan Dota2 ve HoN arasındaki kahramanların dengeleri, oynanış, grafik vs. olmalı. Yapan şirket değil oyun karşılaştırılmalı.

dota 2>dota 1>mayın tarlası>hon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)