4 sonuçtan 1-4 arası gösteriliyor
    Üye DreadfuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    DreadfuL#2871
    Makaleler
    34
    İletiler
    1,439
    Blog Girişleri
    11

WoW Blacksmithing Rehberi ( 1- 525 )

WoW Blacksmithing Rehberi

Bu rehber size en hızlı yoldan nasıl 525'e ulaşacağınızı gösterecektir.

Öncelikle Blacksmith en iyi şekilde mining ile uyum sağlar ve gerçekten size mining kasmanızı da öneririm çünkü AH'den malzeme almak için paraya çok ihtiyacınız olacaktır.

1 - 525 Arası Gerekli Malzemeler

WoW Blacksmithing Rehberi 1 - 525

Öncelikle eğiticimize gidiyor ve Apprentice Blacksmith alıyoruz.

- 10 Rough Grinding Stones saklayın.

75 - 125

Blacksmith Journeyman öğrenin.

- Coarse Grinding Stonesları saklayın.
    - Eğer bu yolla 90'a gelemediyseniz, bir sonraki kısma devam edebilirsiniz fakat birkaç Copper Bar'a daha ihtiyacınız olacak veya biraz daha Coarse Grinding Stones yapın.

• 100 - 107
      7 x [Silver Rod] - 7 Silver Bar, 14 Rough Grinding Stone

- 7'den daha fazla yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer Silver Bar'ınız yoksa da bu kısmı geçerek Runed Copper Belt yapabilirsiniz.

125 - 200

Blacksmith Expert öğrenin.

- Heavy Grinding Stonesları saklayın. Eğer Heavy Stone ucuz ise 150'ye kadar bunu yapın.

• 150 - 155
      5 x [Golden Rod] - 5 Gold Bar, 10 Coarse Grinding Stone

- Green Dye Tailoring ve Leatherworking satıcılarında mevcut.

200 - 275

Blacksmith Artisan öğrenin.

- Bunları saklayın.

- Recipe bu satıcılarda mevcut. Satıcılarda 30 dakikada yeniden gelme süresi olan bu eşyayı bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz tabi eğer başkası sizden önce aldıysa. Recipenin gelmesi için beklemek istemiyorsanız Mithril Scale Pants yapabilir veya AH'ye gidip Plans: Heavy Mithril Pants bakabilirsiniz.

• 235 - 250

- AH'yi kontrol edin, eğer Mithril Spurs recipe görürseniz alın ve 255'e kadar bunu yapın.

• 275 - 290

- 275-280 arası Arcanite Rods yapıp AH'de satabilirsiniz. Bu yolla 55 adet daha az Thorium Bars'a ihtiyacınız olacak. Recipe sarı oluyor bu yüzden gerçekten şansınıza da bağlı bu iş. Belki sadece 5, belki de 10 tane yapmanız gerekecek.
    Eğer Arcane Crystals alır ve Alchemist bulup bunları Arcanite Bars'a transmute ettirirseniz bir Arcanite Rod yapmanız size 18 gold civarında bir şeye malolacaktır.
    55 Thorium Bars da size 140 gold civarında bir zarara sebep olacaktır fakat bu yolla eğer 5 tane Arcanite Rod yapmak zorunda kalırsanız 90 gold harcayarak bunu yapabilirsiniz ve kar için bunları satabilirsiniz. Ben bunları genelde 70-80 golda satıyorum ama biraz sabırlı olmalısınız çünkü çok fazla istek olmayabilir.
    Herneyse eğer Blacksmith'i geliştirirken daha az para harcamak istiyorsanız bu gerçekten güzel bir yol fakat eğer daha hızlı geliştirmek isterseniz, kendinizi şanslı hissetmiyorsanız ve de AH ile uğraşmak da istemiyorsanız alttaki Bracer'ı yapabilirsiniz.

• 290 - 300

- Aşağıdakilerden birini seçin. İkiside her bir yapım için 12 Thorium Bar istiyor. Aralarındaki tek fark Helm için 1 Star Ruby, Boots içinde 8 Rugged Leather lazım.

veya

300 - 350

Blacksmith Master öğrenin.

- Eğer Adamantite Bar ucuz ise bunu 335'e kadar yapabilirsiniz.

- Recipe

- Recipe

350 - 425

Blacksmithing Grand Master öğrenin.

• 415 - 425
      13 x [Eternal Belt Buckle] - 52 Saronite Bar, 13 Eternal Earth, 13 Eternal Shadow, 13 Eternal Water

- Eğer elinizde Titanium Bars var ise 420-425 arası Titanium Rod yapabilirsiniz.

425 - 525

Blacksmith Illustrious öğrenin.

- 455'e geldiğinizde bunu yapmayı bırakın. Sadece ihtiyacınız var ise daha fazlasını yapın. Eğer farklı recipeler seçtiyseniz 80'den daha az yapabilirsiniz.

• 455 - 459

- 3 tane Folded Obsidium gereken herhangi bir recipeyi yapın.

• 462 - 470

- Söyleyeceğim itemlerden seçerek 8 tane yapın :

- Eğer Dagger'ı AH'de satmayı düşünmüyorsanız 480'e kadar [Obsidium Skeleton Key][Elementium Rod] ve bir tane [Obsidium Skeleton Key] yapın. yapın veya eğer daha fazla Elementium Bar'ınız var ise 2 tane

- 2x [Hardened Obsidium Helm] (16 Folded Obsidium, 60 Elementium, 24 Volatile Earth)'da yapabilirsiniz fakat bence Elementium Obsidium'dan daha kolay toplanabilir.

- Eğer Pyrium ucuz ise 20 Elementium Bar için [Plans: Pyrium Weapon Chain] alıp 510'a kadar bunu yapabilirsiniz. Eğer bu recipeyi almak istiyorsanız 84 level olmalısınız ve Twilight Highlands'deki zincir başlangıç görevlerini yapmak zorundasınız çünkü satıcılar siz görevleri yapana kadar gözükmeyecektir. Eğer Plate PvP set yapmak istiyorsanız şimdi yapmaya başlamalısınız. Recipeler aynı satıcıda mevcut.
    - Hordelar Kuldar Steeltooth'u Twilight Highlands'de ki Dragonmaw Port'ta bulabilirler.
    - Alliance oyuncuları da Brundall Chiselgut'u Highbank'de bulabilirler.

• 511 - 515

- Yukardaki kısmı okuyun çünkü bu noktadan sonra recipeyi almanın tek yolu o. 515 kısmı için önerdiğim recipeyi yapmaya başlayabilirsiniz bu yüzden Gauntlet Recipe almanıza gerek yok ama bununla beraber eğer Gauntlets ve Belts yaparsanız itemleri satmanız daha kolay olacaktır.

Umarım işinize yaramıştır.

Kaynak

Çeviri : DreadfuL

TauHunter
    Misafir
    eğer materyallerin hepsi parayla alınırsa adamı iflas ettirir ama iyi sonuçlar verir.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5
    Alıntı Alıntı: TauHunter Mesajı göster
    eğer materyallerin hepsi parayla alınırsa adamı iflas ettirir ama iyi sonuçlar verir.
    Ben Herb+Alc ile para kastım ilk. Şimdi herbü sildim jewelcrafting kasıyorum. Matları AH'den alıyorum çok sıkıntı yaratmadı. Demem o ki meslekle AH'den para kazanmayı iyi becerdikten sonra para sorun olmuyor oyunda.

Üye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    İletiler
    3,079
    Blog Girişleri
    3
    Bende şu an tailoring'den çanta yapıp yolumu buluyorum.Alt charımdad alc+herb. var ama herb'ü bozmak istemiyorum :'( Verdiği özellik tam bana göre healerız bide.
    Mezar taşıma; "Resurrect Please" yazsınlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BEŞ NOKTA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)