1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

[Rehber] İlk 2 Dakika Ne Yapmalı?

Haritayla yeni tanışan arkadaşların 2. dakikaya kadar, yani creepler çıkana kadar olan sürede basede boş boş dolandıklarını görüyorum. Eğer daha iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız bu sürede yapabileceğiniz iki şey var

1. Antrenman Kuklaları

Antrenman Kuklalarına her vuruşunuzda kalıcı olarak rastgele bir stat kazanma şansınız vardır. Creepler çıkana kadar olan süreyi bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Haritada her takımın başlangıç bölgesinde birer tane ve ormanda da bir tane olmak üzere 3 tane Antrenman kuklası vardır. Eşya almadan önce vurmanızı öneririm bu şekilde her vuruşunuz daha az hasar verecek ve daha çok vuruş yapma fırsatınız olacak. Süre 2. dakikaya yaklaştığında eşyalarınızı alırsınız nasıl olsa. Ayrıca kuklaları öldürmemenizi öneririm siz koridorda vakit geçirirken canını yenileyecektir, sonrasında basede can doldururken tekrar şansınızı deneyebilirsiniz. Haritadaki Antrenman Kuklalarının yerleri:

2. Kutular

Haritada bazı bölgelerde kutular bulunmaktadır. Bu kutular vurulduğunda %50 şansla 25 altın düşürürler. Eğer hero seçtikten sonra hemen kutuları kırıp daha sonra item almaya dönerseniz creepler için tekrar çıktığınızda kutuları yenilenmiş olarak bulursunuz Kutuların yenilenme süresi 1 dakikadır. Haritadaki kutuların yerleri:

Evet arkadaşlar bu rehberi dikkate alırsanız oyuna rakiplerinizden fazla altın veya stat ile başlayabilirsiniz Ben genelde şansımı kutularda deniyorum tercih size kalmış. Bence ileride takımlar sırf oyunun başında daha çok kutu kapmak için bile taktikler düşünecekler ve daha creepler çıkmadan kapışma başlayacak... Tabiki first blood da beraberinde gelecek Çok eğlenceli olacak bence.

TauHunter
    Misafir

Cevap: [Rehber] İlk 2 Dakika Ne Yapmalı?

ilk 2 dakika bence 2 disabler 1 nuker ya da semi carryle adamların nclerine pul yapmasınlar diye ward dikip 2 tower arası ya da nc girebilecek bir heroya göre nc girişini kontrol edip fb girişiminde bulunmak daha mantıklı olurdu. Olmadı defansif bir şekilde erken gangtan uzak durup oyunun başlamasını beklemek ve bu arada trilane ya da ward dikicek arkadaşın sağ salim wardını dikip lanesine dönmesidir. Ama jfada olabilir mi?

Biz genelde volkanı ganklemeye gidiyoduk.

ilk 2 dkda volkan doğdukça kesin zaten rahat kesersiniz
    EMPATYNİN SANDALYEYLE İMTİHANI
    22:16 Empaty: OLUM SANDALYEYİ KIRDIM YA
    22:16 Empaty: ÇOK GÜÇLÜYÜM
    22:16 Empaty: AMK
    22:16 Empaty: ARKAMA
    22:16 Empaty: YASLANDIM
    22:16 Empaty: YERE
    22:16 Empaty: DÜŞTÜM
    22:16 Empaty: GELİYOM
    22:16 Empaty: BEN 1SN
    [ALLIES] Empaty: BEYLER
    [ALLIES] Empaty: BU KADAR GÜÇLÜ
    [ALLIES] Empaty: OLDUGUMU
    [ALLIES] Empaty: BENDE BİLMİYORDUM

ptRx: yatarak dota oynayamıyom
    DrdLrD^: dotayı
    DrdLrD^: normalde oynayamıyon
    DrdLrD^: yatarak dota oynayamıyom diyosun

Alıntı Alıntı: TauHunter Mesajı göster
    ilk 2 dakika bence 2 disabler 1 nuker ya da semi carryle adamların nclerine pul yapmasınlar diye ward dikip 2 tower arası ya da nc girebilecek bir heroya göre nc girişini kontrol edip fb girişiminde bulunmak daha mantıklı olurdu. Olmadı defansif bir şekilde erken gangtan uzak durup oyunun başlamasını beklemek ve bu arada trilane ya da ward dikicek arkadaşın sağ salim wardını dikip lanesine dönmesidir. Ama jfada olabilir mi?
    JFA pub oyunlarında genellikle bu yapılmıyor ve normal lane nc den daha iyi kastığı için de anca boş zamanlarda nc giriliyor

+ benim 2 tane tavsiyem var

1-)Eğer Volkan karşı takımdaysa oyun başlar başlamaz random atıp hemen item alıp kutulara gitmektir.Volkan gelmeden hem kutuları 2 kere kırarsınız hem de Volkan ı kastırmazsınız

2-)Eğer Volkan sizin takımdaysa kasması için müsade edip ya ortaya ya da diğer laneye gidersiniz.Dakika 2 olana kadar da kuklalarda şansınızı denersiniz
    Herkes JFA'da.Sen neredesin?
    JFA Başlangıç Rehberi için Tıklatınız

Ayrıca JFA'nın artık radyosu da var! Mümkün olduğunca yayınımız vaar olucaktır.Dinlemek istediğiniz türü JFA grubundan belirtebilirsiniz

Ulan tamam herşeyimi açık ettiniz yeter

Alıntı Alıntı: Vulcan Mesajı göster
    Ulan tamam herşeyimi açık ettiniz yeter
    çok güzel ölüyon :///
    EMPATYNİN SANDALYEYLE İMTİHANI
    22:16 Empaty: OLUM SANDALYEYİ KIRDIM YA
    22:16 Empaty: ÇOK GÜÇLÜYÜM
    22:16 Empaty: ARKAMA
    22:16 Empaty: YASLANDIM
    22:16 Empaty: YERE
    22:16 Empaty: DÜŞTÜM
    22:16 Empaty: GELİYOM
    22:16 Empaty: BEN 1SN
    [ALLIES] Empaty: BEYLER
    [ALLIES] Empaty: BU KADAR GÜÇLÜ
    [ALLIES] Empaty: OLDUGUMU
    [ALLIES] Empaty: BENDE BİLMİYORDUM

ptRx: yatarak dota oynayamıyom
    DrdLrD^: dotayı
    DrdLrD^: normalde oynayamıyon
    DrdLrD^: yatarak dota oynayamıyom diyosun

Alıntı Alıntı: TauHunter Mesajı göster
    Senin dediklerin DotA'da oluyor evet ama JFA'da bir takım zaten pull yapamıyor, diğerinin de pull yapabildiği tek bir yer var o da pek güzel değil. Nc girenler pull yapmıyorlar zaten nc yapması daha kolay oluyor, Rod of Necromancy de iyice kolaylaştırıyor. Ayrıca nc girecek kişi daha ncler çıkmadan oraya gelmek yerine kutulardan altın toplar ve kimin nc başlayacağını kestirmen pek de mümkün değil. Dolayısıyla gezmek yerine 200-300 altını cebe indirmek daha iyi Bir de JFA'da trilane pek etkili değil ama dediğin gibi iki kule arasına pusu kurup fb beklemek işe yarayabilir... Tabi yüksek başlangıç statları, küçük rakı ve sprint bariyerini aşıp fbyi alabilirsen

Özet olarak postu atmadan önce haritaya güzelce baksaydın keşke :/
    Konu kzingoth tarafından (19/08/2012 Saat 20:34 ) değiştirilmiştir.

Erotik birşeyler var zannettim, JFA'da ilk iki dakika çıktı :S

Alıntı Alıntı: Pnemia Mesajı göster
    JFA pub oyunlarında genellikle bu yapılmıyor ve normal lane nc den daha iyi kastığı için de anca boş zamanlarda nc giriliyor

+ benim 2 tane tavsiyem var

1-)Eğer Volkan karşı takımdaysa oyun başlar başlamaz random atıp hemen item alıp kutulara gitmektir.Volkan gelmeden hem kutuları 2 kere kırarsınız hem de Volkan ı kastırmazsınız

2-)Eğer Volkan sizin takımdaysa kasması için müsade edip ya ortaya ya da diğer laneye gidersiniz.Dakika 2 olana kadar da kuklalarda şansınızı denersiniz

nc her zaman rahat kasma yeridir kafa rahat gelen melen olursa topuk laneden daha iyi bence herkesten herkese degişir push seven biri bunu demez mesela

not ilk 2 dk oyunun son dk sı gibi önemlidir bu arada volkanı kesmek için en ideal dakikalardan biridir
    For JFA

For LoL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)