1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
21 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Hand of Midas

Arkadaşlar bilmiyorum bana mı öyle geldi bir çok clan maçı izledim , pub gamelerde ve izlediğim (battle.net üzerinden) cw lerde nedense midas çok az kasılıyor.Şöyle bir basit bir hesap yapacak olursak ;

1900 golda kasılıyor ve her atımda 190 gold geliyor.Extra exp sağlıyor.Burada atacağınız creep önemli bonus exp mi yoksa gold mu ben normal melee creepe atarak hesaplayacağım :

190 - ortalama melee crep 40 gold =150 gold her 100 sn de bir net kar (şapka kalktı dediler ondan koymadım ) ve :

1900/150 =12,667 yanı 13 atımda paranız çıkmakta.Her midas cd'si 100 sn buda 1300 sn ama alır almaz cd olmayacağı için 100 sn cıkardığında 1200 sn buda 20 dakika yapar. 8-9 ' uncu dk de botsuz direkt kastığınızı düşünürsek dk 28-29 da tamamen bedavaya gelecek bir item.+ olarak sağladığı atak speed ve seviye olarak geri kalırsanız bir satyr hellc (sarı riki)attığınızda neredeyse +1 seviye demek.(Sattığınızdada 950 gold gelmesi ayrı bir güzellik ve hon oynayanlar bilir keşke dotadada olsa item cd deyken satılabiliyor , bırakılabiliyor.)

Sonuç olarak basit bir hesap ama bence çok işlevsel bir item.Genelde gözden kaçar yada 1900 g vereceğime pt bitirir veya şunu bunu kasarım diyorlar ama direkt radi gidecek olsam bile midas bot tan sonra en geç 3-4 dk gecikmeyle sacred alırım.

Hemen hemen her atk speed ihtiyacı olan heroya kasıyorum.Istısna olarak dooma ve furiona kasarım.

Böyle dışlanmış bir itemi azıcıkta olsun tanıtayım dedim herkes bu hesabı yapmıştır ama genede yazayım dedim

İyi forumlar.

Edit : Yazım hatalarım olabilir diz üstü bilgisayardan yazıyorum harfler birbirine çok yakın
    Konu NeVeR_ tarafından (09/09/2012 Saat 18:08 ) değiştirilmiştir.
    A Lion Doesn't Concern Himself With The Opinions Of The Sheep !

Cevap: Hand of Midas

Verdiği goldun güvenilir gold olduğunu söylemek istiyorum. (Nessus kardeşime selamlar)
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

gore
    Misafir

Lane'de kasamamis 1 woid icin gercekten can simidi 1 item

Üye canifeto12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    AzR#2615
    İletiler
    2,091

sahsen ben hiç kasmadım . neden derseniz oyunun önemli dakikaları 20 küsürüncü dakikalar (Gerci oyundna her dakika önemli ama) genelde kill aldıgımdan midas kill alamama pek yaramz. ama pt yarar neden yarar mov. speed verir bilmiyorum sahsen ben kasmıyorum büyük ihtimal kasmamda .
    Üşengeçlik, tembellik ve rahatlık kavramlarını ayıran çizgiler vardır. Ben ise bütün o çizgileri ortalayıp üzerlerlerine uzanan insanım

İnsan insanı s*ker mi be

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763

Oyun late e gitmezse bi işe yaramaz ama
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Anti Mage ve Voide kasarım sadece.

Yönetici BorisPeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    148
    İletiler
    3,539
    Blog Girişleri
    4

Eksik bıraktığın birkaç yer var. Birincisi Hand of Midas'ı satacaksın, yani çıkarman gereken gold miktarı 1900 değil, 950. İkincisi sana fazladan exp de veriyor. Attığın creepin hemen ölmesini de es geçmemek lazım, farm hızının artması demek bu. İşini yapabilmesi için erken alınması gerekiyor. 5-6 dakika iyidir.

Terrorblade erken Midas alıp da 15-20 dakika rahat kasarsa oyun bitiyor.
    Konu kzingoth tarafından (10/09/2012 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Alıntı: BorisPeace Mesajı göster
    Eksik bıraktığın birkaç yer var. Birincisi Hand of Midas'ı satacaksın, yani çıkarman gereken gold miktarı 1900 değil, 950. İkincisi sana fazladan exp de veriyor. Attığın creepin hemen ölmesini de es geçmemek lazım, farm hızının artması demek bu. İşini yapabilmesi için erken alınması gerekiyor. 5-6 dakika iyidir.
    Bir şey daha var slark vb. herolarda midasın gidiş süresi var 1 saniye süre ile gidiyor bildiğim uzak range'den atınca creep'in canını 1 vuruşluk bırakıp midas atıp slarkla sıçrayıp creep'i kesersek creep parası + 190 para geliyor bu da ufak ama yardımcı bir şey

Dota 2 de o dalga kalktı kuralpi + olarak item cd de olsa bile satabiliyorsun artık ama dota2 de
    özet:dota2 is the best

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)