1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
12 sonutan 1-10 aras gsteriliyor
    ye JeanValjean - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    29/06/2011
    letiler
    321
    Blog Girileri
    1

Red face Bas - elektro - gitar -- alma arkada ;)

Selam ,) ksa bir sre klasik gitar aldktan sonra beni sarmadn fark ettim ve 2-3 gn ce orta seviye bir bas gitar aldm ancak yalnz almak skc geliyor. Bundan dolay renme srecide uzuyor. Benim gibi alrken sklan ya da yalnz almay sevmeyenler varsa Eskiehir ii beraber alabiliriz amfi falan mevcut bende Yeni balayan iyi bilen fark etmez.

Uzakta olup da konu hakknda bilgisi olanlar Kursa gitmeden nasl becerebilirim bu aleti kendi tecrbelerini anlatrlarsa sevinirim

imdiden teekkrler...
    Konu JeanValjean tarafndan (27/10/2012 Saat 18:28 ) deitirilmitir.

Cevap: Bas - elektro - gitar -- alma arkada ;)

ben de bu ay baladm bas gitar kursuna diyaframa gidiyorum memnunum bence bi sre kursa gitmekte fayda var tabi nceden klasik iin gittiysen bilmiyorum

Enigma genlik hevesi (8(

yelik Tarihi
    29/06/2011
    letiler
    321
    Blog Girileri
    1

1 ay kadar gitmitim klasik iin Bence evde de renilebilir yani kursta adam yoluyolrar gibi

Tabii ki de Guitar Pro en iyi dost bu konularda Ben davul calismistim o programla.

kanka ben alyorumda eskiehirde deilim yle birey var

yelik Tarihi
    29/06/2011
    letiler
    321
    Blog Girileri
    1

Yorumlar iin teekkrler ,) Mert es es kazan gel taklrz

Taklrz cinm ama 13 yamda olduumdan dolay daha var niye xdxdxdxd

kursa da aslnda ok gitmeye gerek yok haklsn 2 ders nota egzersiz gsterip sonra arklardaki geileri ritmleri falan ey yapyo

Enigma genlik hevesi (8(

atla gel hzl trene alalm ankarada 4.5 yldr elektro alyorum belki yardmm dokunabilir
    Magicians

Baslar forumda 2 idi 4 oldu. (bknz: Pnemia=Gokota). kimizde stanbul'uz ama.

Neredeyse tm enstrmana balayanlar iin bir grubunuz olmazsa bir yerde sklr brakabilirsiniz belki en azndan benim evremde byleydi. En yakn iki arkadamdan biri gitar alyordu br de balamt bende tamamlyim diye bas'a balamtm. 3 yl oldu 1 yl YGS-LYS'ye gitti ama 2 kere KASDAV'a ktk. Bu senede ben bi sene daha hazrlanyor olsamda 2 kere bulutuk aldk falan. Biz daha ok Megadeth, Iron Maiden ve Dream Theater severiz, alarz.

Neyse dediim gibi ama yle bir ey vardr bas genelde arka plana der baslar kmsenir nk baz mzik trleri ve gruplar hari hep genelde basit basit kk sesi verirler komplike eyler yoktur. Gitarla beraber birlikte gitme -unison- yoktur. Eer basn nde olduu mzik istiyorsan baz jazz(Marcus Miller), funk(Red Hot Chili Peppers,Funkadelic), progresif metal(Dream Theater), 80lerin ngiliz Metali(Iron Maiden, Motrhead), Power Metal(Helloween, Iced Earth) gibi trlere daha yakn olman lazm

Son olarak kursa gitmeni kesinlikle tavsiye ederim. Eer ileride arkadalarnla yaptn bir arkya bas yazmak istiyorsan ihtiyacn olacak ve de gitarn tutuudur, tuedir, perdelere dzgn basmadr bunlar retecek adam lazm. Tabi bu konuda gittiin kursun kalitesi nemli. Adamn kendi bana retmesi deilde bir iki kitaptan belirli bir dzen ve program iinde retmesi lazm. Kendi bana pratik yaparken de kolaylk olur.

u aadaki en ok zorlanp da alabildiim ey. almadan nce parmaklarmn snmasn gerekiyor falan

http://www.youtube.com/watch?v=NRQNusiyrMQ

Bas gitarm avatarmdaki gitar yani Yamaha RBXJM2 yani John Myung Signature Bass
    Konu LauraBodewig tarafndan (27/10/2012 Saat 22:18 ) deitirilmitir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)