2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
23 sonuçtan 11-20 arası gösteriliyor

Konu: Mortred

Cevap: Mortred

Alıntı Alıntı: NapstaR Mesajı göster
    Mortred pickleyip repick at.
    bunu sevdim böle yapıcam artık

Abi Mort Kadar Öldürülmesi Basit Hero Yok Bence (Ursa Hariç)

1-Troll,N'aix gibi herolar pickle.Takımındaki supportlardan ward almalarını rica et ve ormana gir.Mid herosundan rica ile 2 kisi birden baskın yapabilirsiniz.
    2-Alchemist gibi kasması kolay dmg si fazla herolar al.
    3-Oyun Basında ezmeye bak.
    4-Bunu da kendin bul

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Mort kasana kadar durdurmanın çok yolu var, ama Mort kasmışsa kasıyorsa ne yapabilirsin? Herona ve duruma göre:

Blade Mail -> 1k mı vuruyor? Ne güzel. Tabi senin canın 1.7k'dan az ise bu itemı yapmanın manası yok.
    Ghost Scepter/Lothar's -> Sadece kendini korur, geçici çözüm.
    Ethereal Blade -> Mort'a atacağın için tüm takımı korur. Blast yoldayken Mort BKB bassa bile damage yemez ama Ethereal'e sokar Magic Immune olmasına rağmen. Gidip Manta yapsa bile Ethereal form'dan çıkamaz.
    Force Staff/Eul's -> Doğru kullanıldığında Mort'a atak yaptırmadan kombatı bitirebilirsiniz. Mort da Naix gibi hayatta kalmak için Lifesteal alması zorunlu bir hero, atak yaptırmazsanız rahatça kesebilirsiniz. Ghost ile Lothar'dan farklı olarak bunları başkalarına da atabiliyorsunuz.
    Orchid - HEX -> Hex gayet etkili çünkü Evasion'unu kapatıyor, Orchid'iniz varsa da %30 damage artırıp Slow'undan ve %100 IAS'ından yoksun bırakmak faydalı.
    Cranium Basher/Abyssal Blade -> BKB'sini durdurmak için.
    MKB -> Evasion'undan etkilenmemek için.

Talisman of Evasion veya Butterfly yazmıyorum, MKB Mortred için yaygın bir itemdır Basher'dan da daha verimlidir. Normal sürede PT'den sonra hemen Basher/Armlet yaptıysa eninde sonunda bir andan sonra oyundan kopacaktır mid game'de iş yapsa bile late game'de ilk direnç gösterdiğiniz andan itibaren etkisi hızla azalır çünkü artık karşı takım toplandığı anda etkisiz kalıyordur ve farm'a dönecek olduğunda diğer herolar kadar hızlı farm yapamaz. BKB falan yapayım derken de level 16 sonrasında dakikaya kıyasla vurması gereken crit'leri vuramıyordur.

Ben kişisel olarak, Vlads- Diffusal - Orchid- Abyssal ile oynanan bir Mortred'in daha ilgi çekici olacağını düşünüyorum, ama kendimde hiç bu item'ları yapacak cesareti bulamadım. Hele Orchid yapmak için Sobi Mask falan alırken hero ağlardı herhalde. Sonra manacost'unun 165 olduğunu düşünerek Manta yapardım artık. O zaman da iyice LazShorty'nin Mortred buildine benzerdi.

http://gosugamers.net/dota/replays/30253
    Konu Krizalid tarafından (27/11/2012 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

mortred şansa bağlı çöp heerolardan biri.derinine inenler olmuş ben de basti çözümlerden birini vermiştim ama herşeye rağmen şansşlı bir morta karşı şansınız olmadığı da bir gerçek. üst üste crit saçmalığı var çünkü oyunda. siz heroyu ganklamaya gittiğinizde hero size atak yapıp 1 canı kalmışken 4 crit vurup ikinizi birden alıyorsa bunu da alışkanlık haline getirmişse gg wp yazıp çıkarsınız.

şu pasif bash skilleri ve mortun ultisi için aynı skull bahser gibi bir cd konması yönünde icefroga yatığım feedbackler belki 100ü geçti ama pub oyunlardaki va nadir olarak cwlerdeki gameplayi yerlebir eden bu duruma bir çözüm halen getirilmiş değil. benim gibi görüp görebileceğiniz en şansız adam olan kişiye ise oyunlarda çok koyuyor bu eğer sağ klik bir adam kullanıyorsan şahsen mkb kasmadan mortrede vurmam biliyorum ki %100 misi var ve bana daldığında ard arda 6 7 crit vuracaktır.

şu saçmalıklar bir gün düzeldiğinde, dota pubda da yeterince eğlenebilicez. cw de takımı şansa emanet etmek çok saçma olduğunda picklenmeyen carryler bunlar(mortred barathrum vs) ama kimbilir belki bir buff gelicek cw de de picklenmeye başlıcak o zaman ordaki gameplay de ciddi oranda azalıcaktır umarım bir an önce uyanırlar ve çaresine bakarlar.

FİBERLİYORUZ!

baska düsüncesi olan?

Alıntı Alıntı: fikho Mesajı göster
    baska düsüncesi olan?
    Mortred pickleyip repick atma.

Alıntı Alıntı: fikho Mesajı göster
    baska düsüncesi olan?
    Eh , o kadar şey yazilmiş daha ne istiyorsunuz ? Krizalid'İn dediklerine ek olarak ;
    Early'de bol gank ve Late'de onu counter edebilecek herolar seçebilirsin . Bknz : Naix , Void , hard carry slardar oynuyorsan slardar , skeleton . Buna ek olarak Void'in ultisi bir "pause" olduğu için chrono içinde evasion kullanılamaz . Tabii sen hariç chrono içindeki herkes için geçerli

Alıntı Alıntı: Buracula Mesajı göster
    mortred şansa bağlı çöp heerolardan biri.derinine inenler olmuş ben de basti çözümlerden birini vermiştim ama herşeye rağmen şansşlı bir morta karşı şansınız olmadığı da bir gerçek. üst üste crit saçmalığı var çünkü oyunda. siz heroyu ganklamaya gittiğinizde hero size atak yapıp 1 canı kalmışken 4 crit vurup ikinizi birden alıyorsa bunu da alışkanlık haline getirmişse gg wp yazıp çıkarsınız.

şu pasif bash skilleri ve mortun ultisi için aynı skull bahser gibi bir cd konması yönünde icefroga yatığım feedbackler belki 100ü geçti ama pub oyunlardaki va nadir olarak cwlerdeki gameplayi yerlebir eden bu duruma bir çözüm halen getirilmiş değil. benim gibi görüp görebileceğiniz en şansız adam olan kişiye ise oyunlarda çok koyuyor bu eğer sağ klik bir adam kullanıyorsan şahsen mkb kasmadan mortrede vurmam biliyorum ki %100 misi var ve bana daldığında ard arda 6 7 crit vuracaktır.

şu saçmalıklar bir gün düzeldiğinde, dota pubda da yeterince eğlenebilicez. cw de takımı şansa emanet etmek çok saçma olduğunda picklenmeyen carryler bunlar(mortred barathrum vs) ama kimbilir belki bir buff gelicek cw de de picklenmeye başlıcak o zaman ordaki gameplay de ciddi oranda azalıcaktır umarım bir an önce uyanırlar ve çaresine bakarlar.
    Pseudo Random Distribution , sisteminin sizin dediğinizi kaldiriyor .. DotA 2'ye bu gelmeden önce dedikleriniz tamamen doğruydu . Fakat bu sistem şans kavramini %90 olarak kenara itiyor . http://www.playdota.com/forums/showthread.php?t=7993 Yani üst üste 3 critic bu sistemde saçmalıktan ibaret .

heaven's halberd diye bi item var abi cok makara

TauHunter
    Misafir

Alıntı Alıntı: HaLeLuJaH Mesajı göster
    Abi Mort Kadar Öldürülmesi Basit Hero Yok Bence (Ursa Hariç)

1-Troll,N'aix gibi herolar pickle.Takımındaki supportlardan ward almalarını rica et ve ormana gir.Mid herosundan rica ile 2 kisi birden baskın yapabilirsiniz.
    2-Alchemist gibi kasması kolay dmg si fazla herolar al.
    3-Oyun Basında ezmeye bak.
    4-Bunu da kendin bul
    Dalga geçiyorsun galiba.

Alıntı Alıntı: Buracula Mesajı göster

Galiba seninde dalga geçtiğini sanarak diğer yorumlara geçiyorum.

Şimdi gençler mortredi counterlemek istiyorsanız bir sürü yolu var ki en üstteki arkadaşın saçma maddelerini ve bir alttaki arkadaşın nerf diye ağlamasını önleyecek yollar;

1-) Mortredden daha güçlü carry pickleyip güzelce farmlamak ( tanıdık support lazım bu devirde pubdaki oyunculara güvenemezsiniz)
    2-) Early ve mid gamede mortu ganglayabilirsiniz.
    3-) Mortredin karşısına agresif bir lane oluşturabilirsiniz.
    4-) BKByi yok sayan disable skile sahip olan heroları ( bane, enigma, beastmaster.. vs vs) pickleyebilirsiniz. +( o arada hardcarryninde morta focus vermesi lazım)
    5-) Picklerinizi iyi yapabilirsiniz ve hatta tk bile yapabilirsiniz. ( enigma sven magnatur) (void sk tide ds) (naga enigma ds sf) v.b

şuanlık aklıma bu kadar geldi.

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

benim ağlayışım mortun güçlü olması yönünde falan değil oyun mekaniğiyle ilgili yapılması mecbur olan değişiklikler hakkında.

FİBERLİYORUZ!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)