2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
17 sonuçtan 11-17 arası gösteriliyor

Cevap: Emperyalizm Strateji

Yahu zaten 1 tane asker götür oradakilere ateş et 3 tanesinden 2 tanesi geliyor seni takip ediyor kulelerden falan dayak yiyip ölüyorlar geriye kalıyor tek isyancı

Kuleden uzak olan tarafa geçip taramaya başla yani 1 goldluk piyade ile 3 tane isyancı öldürüp + çemberi ele geçirebiliyorsun

tm ama o 1 isyancı icinde 7-8 piyademiz gidiyor kule alıyor o cemberde kalan 1 isyancıda dısarı cıksa ?

o zaman her çembere akrep + kobra + 10 piyade koy

Valla moruk ben aklıma gelen 5 çözümü sundum bu linki bugün grup içerisinde paylaş onlarda fikir versinler bakalım belki değişik öneriler çıkar

Çözüm 1: Bahsettiğin şey çemberin güvenliğini %100 sağlamak ise Muhafız %100 çözümdür.
    Çözüm 2: Muhafıza 15 gold vermem diyorsan 7-8 golda 7 veya 8 tane piyade
    Çözüm 3: Sniper çıkartıp tek tek ne kadar muhafız var ise öldürmek sonra çembere 1 asker götürüp çemberi geri almak (bazı durumlarda 2 tane asker gerekebiliyor)
    Çözüm 4: Hiç isyan yemek istemiyorum diye bir takıntınız varsa (random sonuçta çünkü) her yere muhafız dikene kadar yeni yerleri ele geçirmemek
    Çözüm 5: Bölge bonuslarını o bölgedeki isyanlara karşı kullanın yani atıyorum batı afrikayı almış iseniz oradaki bölge bonuslarının bir kısmını o bölgenin güvenliğini sağlamak için kullanın

Cevap 1: Biz bunları yaparken karsı takım bize saldırabilir ayrıca her çember için 15 gold fazla. Eger karşı takımada geliyor isyancılar onlarda yapacak dersen ozaman bu isyancılar herkez muhafız yapana kadar oyunu uzatmış olmaktan baska ise yaramıyor.

Cevap 2:7-8 piyade tek çembere sıgmaz ayrıca isyancıların hasarları düşük olsa bile hp leri 500x3 den 1500 toplam piyadelerin hasarı bunlara karsı çok az kalıyor kule ise pek bir ise yaramadan isyancıların oluyor.

Cevap 3:Bu dediğin karar mantıklı ama 24 gold + her çember için 2-3 golddan çok fazla para gitmesede zaman fazla gidiyor.

Cevap 4: Yeni yerleri ele geçirmiyoruzda millete sansa bala isyancı gelmeden yeni yerleri ele geçirerek büyüyebilir buda oyunu strateji degilde şans oyununa sürüklüyor.

Cevap 5: Bölge bonusunu öbür oyunculara karsı kullanmazsak bonus bi ise yaramazki sadece asker çıkartır saldırırız buda ve düşman oyuncularda aynısını yapacagı için.
    Oyunu bölge bonusu olmadan oynamak zorunda kalacağız.

Cevap 6(Ekstra): Oyun başlarında İsyancı çıkarsa BÜTÜN oyunumuz mahvoluyor bölge almamız 1-2 tur gecikiyor ve çok fazla askeri kayıp oluyor buda oyunu şasa baglıyan öbür isyancı etkeni.

Ve + olarak ben isyancıların gitmesi taraftarıyım ama bi modla eklense daha iyi olur.(-İ isyancı modu gibi)
    Konu busterer tarafından (24/12/2012 Saat 20:06 ) değiştirilmiştir.

En İyi Türk Yapımı W3 Mapi JFA .

Senin baktığın açıdan sende haklısın peki şuna cevap ver

11 kişi oynarken 6/6 isyan her el hep senin bölgelerindemi çıkıyor ? Zaten 1.9 sürümünden itibaren -ni komutu var çok pro olmayanlar -ni yazar öyle oynar isteyen yazar istemeyen yazmaz

Cevaplarımda zaten ya karşı takımda çıkarsa diyede ekledim 2-3 tanesinde yani sadece bende çıkıyor gibi bakmadım.

-ni Komutu yerine -i komutunu savundum bende .
    Konu busterer tarafından (24/12/2012 Saat 20:07 ) değiştirilmiştir.

Ayrıca 11 oyuncunun 6 sında isyan çıksa geriye kalan 5 i şanslı oluyor Şans iste.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)