4. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu
42 sonuçtan 31-40 arası gösteriliyor
    Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Cevap: neden dota 2 ?

Çünkü

Alıntı Alıntı: Darkelia Mesajı göster
    birebir test etmek için lole basladım 1 hafta oynadım oyun cok basit 5. yada 6.oyunda 17/1 frag yaptm o 1ide baseye girip öldüm dotadan tek avantajı oynaması daha kolay daha cok zevk verebiliyor katarina diye bi hero var zaten bi ulti acıyor rampage baska hicbir +'sı yok dota 2 > lol gelde bnu arkadasa anlat işte :/
    30 lv'dan sonra çok farklı insanlar geliyor. İlk lv'lardaki performansına bakarak konuşma bence. Fakat sana katılıyorum, DotA'ya göre daha az yetenek istiyor. İki oyununda kendine göre iyi yanları var deyip geçsek daha mantıklı olur aslında.
    Ben de arada LoL'e giriyorum açıkçası farklı herolar, farklı ortamlar görmek güzel oluyor

Üye Berkantk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Berkantk#2225
    İletiler
    1,183

Alıntı Alıntı: BABASCARFACE Mesajı göster
    bi suredir dota ve hon oynayan bi oyuncu olarak 2 gundur arkadasların zoru ile 5. aradıkları için lol oynamaya başladım ben daha farm yapmaya yeni başlıyom bakıyom millet midde savaşa başlamış farm yapalım diyorum bırak farmı yardım et diyolar yardım ediyom kasamıyorum bi laneden digerine yuruyerek 1 saatte gidiyorum tamamen sacma
    Panpa şimdi ben 1 hafta falan lol oynadım ve cafeyede her haftasonu yurttan 5-6 çocuk geliyor LoL oynuyorlar ve cafede de hergün oynayan 2-3 kişi var bunları izliyorum. Oyunun haritası acayip küçük bir harita. Öyle bir yılda yürüme diye bir şey yok. Hemen hemen dota'nın yarısı gibi bir şey. Oyunda farm olayı hiç yok denecek kadar az bence çünkü creepler 20-25 gold veriyor ki lh bekleyene kadar o para çıkıyor. saniye başına gelen altın dota'dan daha hızlı.

Oyun hakkındaki kişisel yorumuma gelirsek; oyunun bence mantığı combat üzerine kurulmuş. Yani WoW gibi KO gibi oyunların devamlılığı olmayan biçimi gibi bir şey. Skillerin cd leri çok az ve mana regen (manası olan kahramanlar için) çok fazla. Lane'de durmadan skill atabiliyorsun. DotA'da 2v2 bir lane de dakikada 3-4 skill anca kullanılıyor. LoL'de her daim kullanılıyor. Oyunu birkaç aydır izliyorum ve oyunda denge diye bir şey yok. Kahramanlar tamamen rastgele çıkartılmış. Zaten oynayanlara da bunu söylediğim de onaylıyor onlarda. Oyun sonunda büyük çoğunlukla herkes eşit olabiliyor. İtemler büyü gücünü arttırmaya yönelik ki herkeste öyle kasınca eşit oluyorlar. Bu durumda combatı iyi olan takım kazanıyor genelde. Onun için oyunda sürpriz çıkma şansı çok düşük. DotA'da ne oyunlar var adamlar cobmat alamaz derken kule vermeden oyun bitirebilen. Öldükleri zaman revive süreleri neye göre tam olarak bilmiyorum ama çok çabuk doğuyorlar. Ya oyun strateji olarak çok dar bir oyun. Onun için herkese cazip geliyor. Kafa yordurmayan bir oyun.

Not: Rastgele tabiri yanlış anlaşılabilir de tam olarak öyle demek istemedim; ama uygun kelimeyi de bulamadım.

Üye Sercan<Michaell> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Çünkü lol, bir dota değil.
    Konu Sercan<Michaell> tarafından (23/01/2013 Saat 18:59 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Alıntı: Darkelia Mesajı göster
    Ne alakası var zevkler elbette tartışılabilinir daha kolay bir oyun oldugu için lol daha çok tutuluyor çünkü basit olan hep çekici geliyor çok uç bir örnek vereyim matematiği neden türk insanı sevmez çünkü karmaşık ve zor geliyor yapamıyor bunun zevkle ne alakası var herşeyi zevke yorabilirsin senin mantıgına göre ben kendimce bir tespitte bulundum ve bunuda tabii bir şekilde tartışıyoruz tartışmayacaksanız boş yorumlardanda sakınalım lütfen.Burası tartıışmak , bilgi alışverişinde bulunmak için var.Hayatında kaç defa lol oynadın ? Nerden biliyosun lol oyuncusunun dotanın daha zor oldugunu bildigini ? Ben sırf işte bu sorulara cevap bulabilmek için lol'e basladım 1 hafta oldu özellkle her adama soruyorum yarısı dota 2 den bihaber , dotayıda hiç oynamamış önyargılı yaklaşıyor neden böyle ? Çünkü zevkler tartısılamaz demekten başka birşey yapmıyorsunuz dota için.Adamlar oyun hakkında tatmin edici şeyler bulamıyor ki ben bu yorumları yapıyorumki bu oyunun hakkı yenmesin.Nekadar fazla Türk dota oyuncusu olursa bu Türk dota camiiasının gelişmesine o denli katkı yapacaktır.Lol deki her oyuncuyuda bu konuya yönlendiriyorum biraz oyun hakkında bilgi sahibi olsun diye şimdi o yüzden güzel bilgiler vericekseniz yazın.İyi forumlar.
    Tamam paşam .

Alıntı Alıntı: Krizalid Mesajı göster
    Çünkü
    bunu izlerken bile insan dota oynamak istiyor tuylerim diken diken oldu tobi adamsın ya ercan taner murat kosovadan sonra tek geçerim tobiyi

Üye CoolStoryBro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Steampunk#2190
    İletiler
    1,440

Çünkü LoL'de böyle bir görsel şölen bulman mümkün değil.

TauHunter
    Misafir

eğer çocuk tokatlamak istiyorsan lol

eğer ciddi gamingle tokatlamak istiyorsan dota2

@Darkelia DotA'nın Lol'e göre daha üstün bir oyun olduğunu savunmak , kırmızının beyaza olan üstünlüğünü savunmak gibi . Ben de sıkı bir DotA severim . BANA GÖRE DotA daha iyi olabiliyorken bir başkasına göre de DotA hiç bir işe yaramayan çöp oyunun tekidir . Kişiden kişi'ye değişen yargıları tartışmanın anlamı yoktur .

Bak yine aynı şey , Matematik türk insanına göre (ben de Türk'üm) bir ders iken (!) , bana göre Edebiyat , Tarih gibi dersler daha zordur . Sanırım bu kadarı zevkler üzerinden bilgi alışverişi ve tartışma yapamayacağını kanıtlıyor .

Çünkü artık herkes dota2 de, bizede pek seçim şansı kalmadı...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)