7. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu
74 sonuçtan 61-70 arası gösteriliyor
    Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

Cevap: The Defence 3 | Hwa - Pain Gaming

kaptansızlıktan kastım picki beraber yapmaları falan değildi. zayıf leadler ve başıboş bir oyun sistemi mevcuttu. söyledğin gibi kaptanlığı elwind yapıyo olsa bile mid oynayan kişinin leadlediği takımı başıboş sayabilirsi. mid çok meşgul bir rol ve trilaneyi leadlemezsen early game i kaybetmen çok olasıdır.

n,tekim dediklerimi doğrular iekilde oyunlar başıboş geçti ve kazanılan oyunların kaderini de kişisel performanslar belirledi. mertin oynadığı gerçekten güzel magina ve yobinin özverili performansına ara sıra iyi oynayan elwind katkı sağladı ve bize umut verdiler. ben de bu yüzden kaptansız iyi yürüttüklerini savundum takım gerçekten iyi oyunculara sahip ve kişisel performanslarıyla ilerletebildikleri kadar ilerlettiler.

herşeye rağmen tebrik etmek gerek Türk dotasının geldiği en son nokta yinede budur yani gönül isterdiki playoffta bizi gururlandırsınlar ancak olmadı işte üzüldük... takımın bu şekilde de devam edeceğini sanmıyorum kanaatimce dağılıcaktır umarım yeni oluşumlarda iyi oyuncular HWA nın bu işinden ilham alarak avrupada boy göstermeye çalışırlar.

FİBERLİYORUZ!

TauHunter
    Misafir

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    Üzüldüm. Takım oyuncularına kişisel eleştirilerinizde haklı olabilirsiniz belki ama bu sıradan bir takım değil, Türkiye'nin adam akıllı sayılı organizasyonlarından/takımlarından. HWA gruptan çıksa hem Türk dotası adına bir gelişim hem de uluslararası reklam olacaktı. Sonra Türkiye'de neden gelişmiyor diye soruluyor. Böyle birkaç takım/organizasyon önü çekecek, birkaç başarıya imza atacak ki arkası gelsin. Bunlar olmadan, HWA gibi takımlar uluslararası organizasyonlarda ödül kazanmadan, yabancı adam bu takımı biliyorum iyidir demeden Türkiye'de de gelişmesi mümkün değil. O yüzden hem Türk dotası gelişmiyor diye şikayet edip hem de HWA elenince üzülmeyeni ben anlamıyorum.
    +1....

Üye Woolridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    5
    İletiler
    1,686
    Blog Girişleri
    1

Alıntı Alıntı: Krizalid Mesajı göster
    beş para etmez bir takımı grup sonunculuğundan kaldırıp playofflar için mücadele eder hale getirdi.
    Bu adama bu yüzden saygı duyuyorum, hakedene hakettiğini söylüyor
    Konu Woolridge tarafından (23/01/2013 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.
    Best and only tip you ever need: blame yourself for everything you can (and learn from it!), and never blame the team.

Yönetici Lexsarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908

Bu son uluslararası turnuva değil. Dolayısıyla "Türk Dotasının gelişmesi" de bu turnuvaya kalmadı ya da bu turnuvayla son bulmadı. HWA istikrarlı şekilde devam ederse zaman içinde daha iyi başarılar elde edecektir.

Yetersiz lead konusuna genel anlamda katılıyorum. Lanelerde ezmişken HWA'nın maç kaybettiğini gördük. Yetenek konusunda mücadele ettikleri diğer takımların büyük çoğunluğundan iyi olduklarını düşünüyorum. Kazandıkları maçları nisbeten yetersiz organizasyonlarını bireysel öne çıkışlarla kapatarak kazandılar ve bence yeteneklerinin altında, organizasyon seviyelerinin de üstünde bir sonuç elde ettiler. Bu bence ümit verici bir durum çünkü daha iyi organize olduklarında çok daha iyisini yapabilecekleri umudunu veriyor en azından.

Elwind HWA takımı açısından kritik bir oyuncu. İnişli çıkışlı oyunu takıma da yansıyor. Lead'e kafa yormak zorunda kalmasa daha iyi performans sergileyeceğini düşünüyorum. Lead'i supportlardan birine bırakırlarsa belki faydalı olabilir. Değişik şeyleri denemeliler.

Her ne yaparlarsa yapsınlar şu anda en iyi takımımız HWA. Bize de onları izlemek düşüyor. Sonraki turnuvalarında HWA'ya başarılar.

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Alıntı Alıntı: Buracula Mesajı göster
    kaptansızlıktan kastım picki beraber yapmaları falan değildi. zayıf leadler ve başıboş bir oyun sistemi mevcuttu. söyledğin gibi kaptanlığı elwind yapıyo olsa bile mid oynayan kişinin leadlediği takımı başıboş sayabilirsi. mid çok meşgul bir rol ve trilaneyi leadlemezsen early game i kaybetmen çok olasıdır.

n,tekim dediklerimi doğrular iekilde oyunlar başıboş geçti ve kazanılan oyunların kaderini de kişisel performanslar belirledi. mertin oynadığı gerçekten güzel magina ve yobinin özverili performansına ara sıra iyi oynayan elwind katkı sağladı ve bize umut verdiler. ben de bu yüzden kaptansız iyi yürüttüklerini savundum takım gerçekten iyi oyunculara sahip ve kişisel performanslarıyla ilerletebildikleri kadar ilerlettiler.

herşeye rağmen tebrik etmek gerek Türk dotasının geldiği en son nokta yinede budur yani gönül isterdiki playoffta bizi gururlandırsınlar ancak olmadı işte üzüldük... takımın bu şekilde de devam edeceğini sanmıyorum kanaatimce dağılıcaktır umarım yeni oluşumlarda iyi oyuncular HWA nın bu işinden ilham alarak avrupada boy göstermeye çalışırlar.
    İlk 4 maçtaki HWA ile son 3 maçtaki çok farklı. Bugün Next.Kz'yi yenebilselerdi, mTw ile oynayacakları maçta takımın ne kadar ilerlediğini görebilirdik. Ancak kısmet olmadı.

edit: bir 45 dakika ayırayım da şu nextkz maçını izleyeyim artık....
    Konu Krizalid tarafından (23/01/2013 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

"1 kişi lead veriyor 4 kişi ona uyuyor" durumu şehir efsanesinden ibaret. Herkes konuşur, fikirler konuşulur. Laning phaseden üstün çıkıp oyunu kaybetmenin birçok nedeni olabilir, hatta en sık rastlanır nedeni lead değil oyuncu yeteneği, combat yeteneği eksikliğidir. Eğer ileriyi düşünen strateji konusunda eksiklik varsa da bu sadece kaptanda ya da leaderda olan değil oyuncuların tamamında olan bir eksiklik demek.

Elwindin daha önce maçları sırasında voice chat de açık şekilde stream yaptığını gördüm. Elwinde eğer takım olarak bundan rahatsızlık duymuyorlarsa daha fazla yapmasını size de izlemenizi öneririm.
    Konu Nighthawk tarafından (23/01/2013 Saat 03:50 ) değiştirilmiştir.

Siz çok tartışmışsınız,bari ben biraz olaya açıklık getireyim,herşey dışarıdan göründüğü gibi değil,takım içinde en başından beri sıkıntılar vardı,mesela hwa kurulduğunda herkesin amacı avrupada başarı elde etmek,navi gibi avrupa takımlarını yenebilmek falan değildi bunu geç farkettik,birsürü oyuncu değişikliği yaptık bunlar olurken train atamadık,çok zaman kaybettik yabancı oyuncular aldık takıma,iletişim sorunları oldu defense maçlarına nerdeyse her maç farklı bi kadroyla çıktık,herkes her maç farklı rol oynadı,oturmuş bi takım yoktu bu bir

İkincisi Türk dotası o kadar geri kalmış ki.. şimdi bakıyorum, biz dotayı eurobattleda weplada garenada türklerle oynayarak öğrendik hiç bi amaç yok ortada sadece zevk için oynanan rat puan kasılan bi oyun,neyse bide bakıyorum eski videolara falan dendi vigoss synderen puppey rmn- gibi ünlü isimler aynı oyunda sürekli beraber pub,cw falan atıyorlar, ne bileyim adamlar herşeye çok çok önceden başlamışlar.. biz ise çok çok geriden başladık hatta ben competive dotaya baslayalı max 3 yıl oldu, avrupa takımlarıyla aramızda nerden baksanız 2 yıl kadar bi fark var ve buna rağmen hızlı ilerlediğimizi düşünüyorum.bunun sebebide tamamen dota2 çıkmış olması,iyi oyunculara karşı oynayıp kendimizi geliştirebiliyoruz,ve böyle bi imkan varken bile türklerde very high matchmaking sahibi olan oyuncu sayısı çok az buda türk dotasının hala geri olduğunun kanıtı (Türkiyede iyi dediğiniz adamların çoğu very high yerine high de oynuyor zaten).

üçüncüsü lead ve pick olayları..Dışardan çok kolay gözüküyor bi kaptan olsun şunu yap bunu yap desin ona dal buna dal diye yönlendirsin seni,ama bizim seviyemizdeki bi takım bunu kendinden iyi takımlara karsı yapamıyor,çünkü ne yapacağını bilmiyorsn.Adamlar yönetiyor oyunu,senin ne yapacağına onlar karar veriyo falan,bunu bizde bizden kötü takımlara yapabiliyoruz,sebebide tecrübe bence. ve Nighthawkın yukarda dediği gibi 1 kişi lead veriyor 4 kişi onu dinliyor olayı harbi yok,olmamalıda. herkes fikrini söylüyor mantıklı olan uygulanıyor

pick konusuna gelecek olursak,millet bi replay izler bi pick görür aa ne kadar güzelmiş falan der gidip aynısını yapar hemen,bu tamamen yanlış bişey,pick dediğin her oyun karşıya göre yapılmalı ve stratejin falan her oyun karşıda ki herolara göre belirlenmeli bence,aklında alabileceğin herolar tabiki olur ama "bu heroyu ne alırlarsa alsın alıcam" diyemessin,mesela next.kz maçında ezber pick yaptık karşıya göre yaptığımız tek pick storm pickiydi.. İş işten geçip darkseer antimage shadow demon pickleyip tiny wisp gördüğümüz zaman yapılması gereken şeyde dsyi ortaya yollayıp hardlane'e güçlü bi trilane gönderip antimage easylane solo bırakmaktı. ama bunu yapmak icin biton çalışılması gerekli çünkü bunu senden güçlü bi takıma karşı yapması cok zor bazılarınız şöyle yapmalıydınız böyle yapmalıydınız vsvs. konuşuyor,bizde ne yapmamız gerektiğini biliyoruz mesele bunu uygulamakta zaten.madem çok biliyosun neden picki sen yapmıyosun diyecek olan varsada şimdiden söyliym trainlerde canım ne çekerse onu alıyom o yüzden takımın iyiliği için çıktım pickten D:

Son olarak evet gerçekten bi ilk oldu türk dotası adına ama bu kadar abartılacak bişey yok bence,daha devam edicez, iyi yorumlarınız okurken hoşumuza gidiyor kötü yorumlarıda zaten takmıyoruz fazla,genelde benim bunlardan neyim eksik bende oynarım ki diyen çöp dotacıların attığı yorumlar olduğunu biliyoruz çünkü, umarım onlarda benim gibi wepladan kurtulup competive dotada bişeyler yapmaya başlarlar,bence yol yakınken gelin en iyi olmaya kasın beyler çünkü Dotanın geleceği çok parlak

Not : Wepla, Türk dotasının ayağına sıkı sıkı sarılan ve ilerlemesini engelleyen, genelde ksk_raist ve türevlerinin takıldığı,ısrarla yok olup gitmeyen bi platformdur.

- yol yakınken vaz geçiniz .
    Konu Elwind tarafından (23/01/2013 Saat 04:55 ) değiştirilmiştir.

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763

Yok yok güzelşeyler olacak daha. Hataların eksiklerin falan farkında olmanız çok güzel gerçekten. Gayet mantıklı şeyler söylemişsin.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Alıntı Alıntı: Elwind Mesajı göster
    Siz çok tartışmışsınız,bari ben biraz olaya açıklık getireyim,herşey dışarıdan göründüğü gibi değil,takım içinde en başından beri sıkıntılar vardı,mesela hwa kurulduğunda herkesin amacı avrupada başarı elde etmek,navi gibi avrupa takımlarını yenebilmek falan değildi bunu geç farkettik,birsürü oyuncu değişikliği yaptık bunlar olurken train atamadık,çok zaman kaybettik yabancı oyuncular aldık takıma,iletişim sorunları oldu defense maçlarına nerdeyse her maç farklı bi kadroyla çıktık,herkes her maç farklı rol oynadı,oturmuş bi takım yoktu bu bir

İkincisi Türk dotası o kadar geri kalmış ki.. şimdi bakıyorum, biz dotayı eurobattleda weplada garenada türklerle oynayarak öğrendik hiç bi amaç yok ortada sadece zevk için oynanan rat puan kasılan bi oyun,neyse bide bakıyorum eski videolara falan dendi vigoss synderen puppey rmn- gibi ünlü isimler aynı oyunda sürekli beraber pub,cw falan atıyorlar, ne bileyim adamlar herşeye çok çok önceden başlamışlar.. biz ise çok çok geriden başladık hatta ben competive dotaya baslayalı max 3 yıl oldu, avrupa takımlarıyla aramızda nerden baksanız 2 yıl kadar bi fark var ve buna rağmen hızlı ilerlediğimizi düşünüyorum.bunun sebebide tamamen dota2 çıkmış olması,iyi oyunculara karşı oynayıp kendimizi geliştirebiliyoruz,ve böyle bi imkan varken bile türklerde very high matchmaking sahibi olan oyuncu sayısı çok az buda türk dotasının hala geri olduğunun kanıtı (Türkiyede iyi dediğiniz adamların çoğu very high yerine high de oynuyor zaten).

üçüncüsü lead ve pick olayları..Dışardan çok kolay gözüküyor bi kaptan olsun şunu yap bunu yap desin ona dal buna dal diye yönlendirsin seni,ama bizim seviyemizdeki bi takım bunu kendinden iyi takımlara karsı yapamıyor,çünkü ne yapacağını bilmiyorsn.Adamlar yönetiyor oyunu,senin ne yapacağına onlar karar veriyo falan,bunu bizde bizden kötü takımlara yapabiliyoruz,sebebide tecrübe bence. ve Nighthawkın yukarda dediği gibi 1 kişi lead veriyor 4 kişi onu dinliyor olayı harbi yok,olmamalıda. herkes fikrini söylüyor mantıklı olan uygulanıyor

pick konusuna gelecek olursak,millet bi replay izler bi pick görür aa ne kadar güzelmiş falan der gidip aynısını yapar hemen,bu tamamen yanlış bişey,pick dediğin her oyun karşıya göre yapılmalı ve stratejin falan her oyun karşıda ki herolara göre belirlenmeli bence,aklında alabileceğin herolar tabiki olur ama "bu heroyu ne alırlarsa alsın alıcam" diyemessin,mesela next.kz maçında ezber pick yaptık karşıya göre yaptığımız tek pick storm pickiydi.. İş işten geçip darkseer antimage shadow demon pickleyip tiny wisp gördüğümüz zaman yapılması gereken şeyde dsyi ortaya yollayıp hardlane'e güçlü bi trilane gönderip antimage easylane solo bırakmaktı. ama bunu yapmak icin biton çalışılması gerekli çünkü bunu senden güçlü bi takıma karşı yapması cok zor bazılarınız şöyle yapmalıydınız böyle yapmalıydınız vsvs. konuşuyor,bizde ne yapmamız gerektiğini biliyoruz mesele bunu uygulamakta zaten.madem çok biliyosun neden picki sen yapmıyosun diyecek olan varsada şimdiden söyliym trainlerde canım ne çekerse onu alıyom o yüzden takımın iyiliği için çıktım pickten D:

Son olarak evet gerçekten bi ilk oldu türk dotası adına ama bu kadar abartılacak bişey yok bence,daha devam edicez, iyi yorumlarınız okurken hoşumuza gidiyor kötü yorumlarıda zaten takmıyoruz fazla,genelde benim bunlardan neyim eksik bende oynarım ki diyen çöp dotacıların attığı yorumlar olduğunu biliyoruz çünkü,
    umarım onlarda benim gibi wepladan kurtulup competive dotada bişeyler yapmaya başlarlar,bence yol yakınken gelin en iyi olmaya kasın beyler çünkü Dotanın geleceği çok parlak

Not : Wepla, Türk dotasının ayağına sıkı sıkı sarılan ve ilerlemesini engelleyen, genelde ksk_raist ve türevlerinin takıldığı,ısrarla yok olup gitmeyen bi platformdur.

Kırmızı ile işaretlediğim bölüm elwindin forumdaki postlarının arasındaki tek ciddi postun ciddi bölümü idi.(cümle saçma oldu) Değerini bilin. Akıllıca okuyun. Tekrar yapın. Ezbere alın.
    Konu KONYALIYOBAZ tarafından (23/01/2013 Saat 05:29 ) değiştirilmiştir.
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Alıntı Alıntı: Elwind Mesajı göster

Son olarak evet gerçekten bi ilk oldu türk dotası adına ama bu kadar abartılacak bişey yok bence,daha devam edicez, iyi yorumlarınız okurken hoşumuza gidiyor kötü yorumlarıda zaten takmıyoruz fazla,genelde benim bunlardan neyim eksik bende oynarım ki diyen çöp dotacıların attığı yorumlar olduğunu biliyoruz çünkü, umarım onlarda benim gibi wepladan kurtulup competive dotada bişeyler yapmaya başlarlar,bence yol yakınken gelin en iyi olmaya kasın beyler çünkü Dotanın geleceği çok parlak

yazıyı okurken gözlerime inanamadım ne yalan söyleyeyim elwind hayatı boyunca yazdığı en mantıklı ve en düzgün yazı olmuş , son 1-2 ay içerisinde yeni takımı ile birlikte sanki eski çocuk hallerinden çıkıp yavaş yavaş adam olması bayağı bir süpriz oldu ; neyse bunları geçersek bence son 3 maçta gösterdikleri çaba için bile helal olsun inşallah daha iyi yerlere gelirsiniz ...
    Konu blastfurious tarafından (23/01/2013 Saat 05:35 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)