1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
23 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Nyx Assasin'e hangisi daha mantıklı?

Tartışmak istediğim konu Nyx ile mide gidilip Dagon kasılıp bunun 5 level yapılması mantıklı mı? Bunu bir çok oyuncuda gördüm açıkcası.

Bana soracak olursanız ufak bir matematiksel işlemle mantıksızlığı ortaya çıkıyor. 1300x4=5200

5200 gold'a kasılabilinecek mantıklı itemlar:

Ethereal Blade (Bence en mantıklısı)
    Necro 3
    Dagger + Force

Ethereal Blade: %40 fazladan magic damage alıyor üstünde kullanılan ünite. Mid-Late gamede 150-250 civarı mana burn damagei oluyor. 400 dagon. 260 impale.

Mana burn: 200 damagei var dersek etherealli üniteye fazladan 80 damage vuracak. Total: 280
    İmpale: 260'ın %40'ı 104'tür. Fazladan 104 vuracak demek bu. Total: 364
    Dagon: 400'ün %40'ı 160'tır. Fazladan 160 vuracak demek bu. Total: 560
    Ethereal: 16 levelda 52 agilitymiz oluyor. 52x2+75=179. Total: 179

Etheralli total hasarımız (ulti dışında): 280+364+560+179= 1383

Dagon 5: 800 hasarı var.

Mana Burn: 200
    İmpale: 260
    Dagon: 800

Total: 1260

Not: Levelımız arttıkça ethereal daha fazla vuracak + karşıdaki ağır int herolara karşı daha fazla vuracaksınız ama dagon 5 buildinde damage sabittir.

Bazı arkadaşlar dagonu level arttırınca int veriyor mana poolumuz artıyor diyebilir verdiği 8 int'in hayatımızı kurtaracağını düşünmüyorum O.O
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763

Cevap: Nyx Assasin'e hangisi daha mantıklı?

Valla karşısı ekmek değilse hiç gitmiyor ki zaten dagon. Ama yine de gidip birini tekleyerek kasmak asıl önemli olan. Pub da akıyor bu build.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Zaten dagonun upgrade edilmesinin çoğu zaman kötü birşey olduğu bilinen bi gerçek.

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

herşeyi totalden hesapladığın için hata yapıyorsun.

oyunun gidişatı farklıdır. oyuna göre ghost scepter gerekli olduğu durumlar olabilir. ama bence onlar dışında dagon 5 çok da mantıksız değil neden mi.

dagon kastıktan sonra(hatta kasmadan önce) full assasinate durumları kollayan durmadan gezen neredeyse hiç farmlamayan bir herodan bahsediyoruz. sürekli aksiyon içerisinde olan ve buyback de atması çok muhtemel bir hero için bence 3300 büyük kumar bana göre.

ayrıca 1300 demek her iki kilde bir dagonu ilerletmek demek. rakiplerinin artan leveline bu sayede ortak olur ve onlara 2 - 3 kill de bir artacak olan dps n ile tek atmaya devam edersin.ayrıca dagonu ilerletmek demek cd ve harcadığı mananın da düşmesi demek. mana burn le birleşince harika counter killer ortaya çıkıyor.(counter kill:kaçarkan durup birini teklemek)

onun haricinde dagonla necro ya da kellen tarzı itemları karşılaştırman bi kere bana göre yanlış olmuş. farklı oynayış tarzlarının itemleri bence onlar. hadi kellen önden birilerini tekleyebilmek için alınabilir. ama necro ya da diğer oynayış stilleriyle dps stilini karşılaştırma bence.

tabiki de cwyle pub oyunu da ayırmak lazm bu karşılaştırmada. bazen pub oyunlarda dakka 20 de mana botun yanına 2.6 k paranız birikebiliyor. bu durumda eaglesong alınabilir elbette. ancak cw oyunlarda oyun çok ilerlemedikçe etheral bitirebilene pek rastlamadım doğrusu ya.

FİBERLİYORUZ!

Alıntı Alıntı: Buracula Mesajı göster
    herşeyi totalden hesapladığın için hata yapıyorsun.

oyunun gidişatı farklıdır. oyuna göre ghost scepter gerekli olduğu durumlar olabilir. ama bence onlar dışında dagon 5 çok da mantıksız değil neden mi.

dagon kastıktan sonra(hatta kasmadan önce) full assasinate durumları kollayan durmadan gezen neredeyse hiç farmlamayan bir herodan bahsediyoruz. sürekli aksiyon içerisinde olan ve buyback de atması çok muhtemel bir hero için bence 3300 büyük kumar bana göre.

ayrıca 1300 demek her iki kilde bir dagonu ilerletmek demek. rakiplerinin artan leveline bu sayede ortak olur ve onlara 2 - 3 kill de bir artacak olan dps n ile tek atmaya devam edersin.ayrıca dagonu ilerletmek demek cd ve harcadığı mananın da düşmesi demek. mana burn le birleşince harika counter killer ortaya çıkıyor.(counter kill:kaçarkan durup birini teklemek)

onun haricinde dagonla necro ya da kellen tarzı itemları karşılaştırman bi kere bana göre yanlış olmuş. farklı oynayış tarzlarının itemleri bence onlar. hadi kellen önden birilerini tekleyebilmek için alınabilir. ama necro ya da diğer oynayış stilleriyle dps stilini karşılaştırma bence.

tabiki de cwyle pub oyunu da ayırmak lazm bu karşılaştırmada. bazen pub oyunlarda dakka 20 de mana botun yanına 2.6 k paranız birikebiliyor. bu durumda eaglesong alınabilir elbette. ancak cw oyunlarda oyun çok ilerlemedikçe etheral bitirebilene pek rastlamadım doğrusu ya.
    Ben hiç dagon kasma demiyorum. 1 level dagon yeterli diyorum. Yani 400 damage için 5200 gibi nerdeyse her itemı alabileceğin bir gold miktarını ziyan etmek mantıksız diyorum. Onun yerine ethereal-dagger-n3 alır daha kreatif oynarsın diyorum.

Alıntı Alıntı: Buracula Mesajı göster
    Zaten bahsettiğim olay level 16. Yani oyun yeterince ilerlemiş oluyor.
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Şahsi görüşüm , Dagon 5'in de Etheral Blade'inde çok yararlı olmadığıdır . Bana göre bir Guinsoo takıma daha çok yarar sağlıyacaktır . Kombatlarda önemli birini çok rahatça eksiltebilirisinz veya birinin hayatını kurtarabilirsiniz . Cooldown'u da düşük . Etheral Blade benim için luxury seçeneğinde , Dagon 5 ile birlikte .

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

Alıntı Alıntı: Latyos Mesajı göster
    Ben hiç dagon kasma demiyorum. 1 level dagon yeterli diyorum. Yani 400 damage için 5200 gibi nerdeyse her itemı alabileceğin bir gold miktarını ziyan etmek mantıksız diyorum. Onun yerine ethereal-dagger-n3 alır daha kreatif oynarsın diyorum.

Zaten bahsettiğim olay level 16. Yani oyun yeterince ilerlemiş oluyor.
    tamam da senin heabında dagon 1 den sonra eagle song alana kadar yani baya bir süre vuracağın skill damage artmıyacak ulti dışında. adamlar elinden kurtulmaya başlar. nice durumlarda adamı kovalıyım bi stun daha atym kesym derken ölür o birikmiş paranı da kaybedersin. orda anlatamk istediğim de buydu.

FİBERLİYORUZ!

nyx first item mana boots + dagger =)
    Www.CapoeiraTurkiye.Com

Üye canifeto12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    AzR#2615
    İletiler
    2,091

ya dagger / n3 ten felan bahsediyorsunuzda bahsettiginiz kisiler genelde pub oyuncuları ve pub oyuncusu ( benim kanaatimce ) zor a gelemez . adamın zaten 4 tane skill i var . hepsi aktif . üstüne dagger üstüne n3 alsa kullanamaz bunları . alır ama kullanamaz . dagon almak ise basittir . 1e basarsın adama tıklarsın kill ini alırsın . hesap ettiginde evet dagon 1 de kalsa yeter ama sahsen ben build imi dizerken kullanıp kullanmayagımada bakarım . ve dediklerini almanın dısında kullanmakta bir yetenek istediginden .

arc + dagon5 = gg
    Üşengeçlik, tembellik ve rahatlık kavramlarını ayıran çizgiler vardır. Ben ise bütün o çizgileri ortalayıp üzerlerlerine uzanan insanım

İnsan insanı s*ker mi be

Phase + Mom + Manta.

Heee bi' de Dagon 5'in Cooldown'ı 15 saniye :')

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)