1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
14 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor
    TauHunter
    Misafir

Fraps Kayıtta FPSyi katlediyor.

Donanımlar sağlam, kayıtın başlarında fps sabitlediğim fpsle eşdeğer bir şekilde devam ediyor. Birden fps 5-20 'ye düşmeye başlıyor ki kayıdı durdurduğumda tekrar fps düzeliyor. Yabancı (ingilizce) forumlara baktığımda da hard diskten bahsediyorlar ama tam olarak ne demeye çalıştıklarını anlayamadım. Yanlış yapmamak için anlayabileceğim ve çözeceklerini düşündüğüm bir forumdaki üyelere sormak istedim (yani GH).

Üye Berkantk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Berkantk#2225
    İletiler
    1,183

Cevap: Fraps Kayıtta FPSyi katlediyor.

cs'de kullanıyordum. O zamanda kayıda başladığım zaman 30 civarında dolanıyordu. Yani fraps'ın olayı o sanırım. Gamecam'i dene istersen

Dedikleri gibi başka bir problem de olabilir. Ancak ayarlarından bashetmemişsin Fraps'ın FPS ayarı istediğin ayarda mı acaba?

TauHunter
    Misafir

Alıntı Alıntı: RadleyFamera Mesajı göster
    Dedikleri gibi başka bir problem de olabilir. Ancak ayarlarından bashetmemişsin Fraps'ın FPS ayarı istediğin ayarda mı acaba?
    30 FPSte sabitledim.

genel olarak 1280x720 oynuyorum kayıtlarda.
    Konu TauHunter tarafından (12/02/2013 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.

Öneri aldığın kişilerinde dediği gibi HDD'ye yazma işlemi sırasında performans düşüklüğüde sebep olabilir.

Defragınızı kontrol edin %15 üzeri ise ciddi performans sorunu olabilir. (%3 de iken bile defrag yapıyorum az da olsa etkiliyor oynarken)
    Denemeye değer FPS sınırını 60 sınır yapın hala 20 mi gösteriyor kayıt yaparken?

TauHunter
    Misafir

Öneri aldığın kişilerinde dediği gibi HDD'ye yazma işlemi sırasında performans düşüklüğüde sebep olabilir.

Defragınızı kontrol edin %15 üzeri ise ciddi performans sorunu olabilir. (%3 de iken bile defrag yapıyorum az da olsa etkiliyor oynarken)
    Denemeye değer FPS sınırını 60 sınır yapın hala 20 mi gösteriyor kayıt yaparken?
    nasıl kontrol edicem?

Bilgisayar> Yerel Disk (C: veya D: ) Sağ tıkla>Özellikler>Araçlar>En iyi duruma getir> Ordaki sürücüleri çözümle %0 dan büyükse En iyi duruma getir'e bas.

Ayrıca Bilgisayar> Yerel Disk (C: veya D: ) Sağ tıkla>Özellikler>Araçlar>Denetle kısmından da sürücüde hata olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
    Konu Famera tarafından (13/02/2013 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

TauHunter
    Misafir

Bilgisayar> Yerel Disk (C: veya D: ) Sağ tıkla>Özellikler>Araçlar>En iyi duruma getir> Ordaki sürücüleri çözümle %0 dan büyükse En iyi duruma getir'e bas.

Ayrıca Bilgisayar> Yerel Disk (C: veya D: ) Sağ tıkla>Özellikler>Araçlar>Denetle kısmından da sürücüde hata olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  xxxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg
Görüntüleme: 14
Büyüklüğü:  154.7 KB (Kilobyte) o_O?

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

ulan bu işlemin 5 saatten fazla süreceğini söyleseydiniz denemezdim ne denetlemeymiş arkadaş sonuçta bir sorun da bulamadı resmen 5 bucuk saatim çöpe gitti.

FİBERLİYORUZ!

TauHunter
    Misafir

Alıntı Alıntı: Buracula Mesajı göster
    ulan bu işlemin 5 saatten fazla süreceğini söyleseydiniz denemezdim ne denetlemeymiş arkadaş sonuçta bir sorun da bulamadı resmen 5 bucuk saatim çöpe gitti.
    benimki 15 dakika sürdü o_o

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)