1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
19 sonutan 1-10 aras gsteriliyor

Hybrid View

Saldr Hz (Attack Speed) Mekanii

sim:  Focus_Fire_icon.png
Grntleme: 361
Byklk:  29.2 KB (Kilobyte)

SALDIRI HIZI (ATTACK SPEED):

Atak hz, birimlere kar ne kadar sklkla vurulacan Atak Hz dier anlamyla Saldr Hz belirler. Atak hzn IAS Eyalar, Yetenekler, Auralar ve eviklii artrarak gelitirilebilir.

TEMEL SALDIRI ZAMANI (BASE ATTACK TIME) :

Her kahramann BAT (Temel Saldr Zaman) vardr. Her saldr aras da saniye cinsindendir. Her kahraman
    bu BATlara gre kendi saldr hzn belirler. rnein Alchemist Kahraman Ultimatesi 3.Seviyede olduunu dnelim Ultimatesini kulland zamanla beraber En fazla 0,2 Saniyede bir vurabilir.

Aadaki Kahramanlar hari her Kahramann BAT 1.7dir.

Alchemist (Sadece Chemical Rage yetenei ile) : 1.4(Seviye 1) / 1.2 (Seviye 2) / 1.0 (Seviye 3)

Anti Mage: 1.45

Huskar: 1.6

Juggernaut: 1.6

Lone Druid (Sadece True Form yetenei ile): 1.6

Lycanthrope (Sadece Shapeshift Yetenei ile): 1.5

Soul Keeper: 1.5

Troll Warlord (Sadece Berserkers Rage Yetenei ile): 1.55

Treant Protector: 1.9

Windrunner: 1.5

ARTAN SALDIRI HIZI (INCREASED ATTACK SPEED):

IAS (Increased Attack Speed) Kahramann BATn veya Saniyede vuraca zaman belirler. Ayn zamanda
    1 eviklik 1 IAS eder. Ayrca eitli eviklik veya IAS veren Eyalar ile de bu miktar artrabilirsiniz. Baz
    Kahramanlarn kendisine has eviklik veya IAS artrc Yetenekleri bulunmaktadr. Her Kahraman 100 Attack Speed ile balar ve en fazla 400 IAS artrabilir. Bununla birlikte yani Kahramann en fazla 500 Attack Speed olabilir. Siz her ne kadar 500 Attack Speed geebilecek bir durum yapsanz da Miktar belirtilen snr gemez ve en fazla o belirtilen miktardan hesaplama yaplr. Ayn zamanda Attack Speed 80 Miktarnn altna da demez.

SALDIRI HIZI (ATTACK SPEED) FORML:

Kahramann hz aadaki formllere gre belirlenir;

Atak Zaman (Saniyede Saldr): BAT / (1 + IAS)

Saniye Ba Saldr: (1 + IAS) / BAT

Daha nceden 1 evikliin 1 IAS Miktar ettiini sylemitik. Ayn zamanda %1 Hz miktar da 1 IAS eder.

2 rnek ele alalm;

Bir kahramann 160 IAS olduunu varsayalm ve Dost Kahramandan etki edecek bir miktar gelmedii srece Saniye Ba Saldr (1 + 1,60) / 1,7 = 1,53 olur.

Ayn zamanda Atak zaman yani Saniyede Saldr ise Bir kahramann 300 IAS olduunu dnelim o halde 1,7 / (1 + 3,0) = 0,42 Saniyede bir vurur.
    Konu Famera tarafndan (09/05/2013 Saat 02:49 ) deitirilmitir.

ye Burakula - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

Cevap: Attack Speed Mekanii

Dota2 de de bu 400 atak speed snr u anda mevcut mu? Ben atak speedi dota1 e gre ok ok artan kahramanlar grdm mom kasan trolde ya da ok kasm alchemistte 500 n stne kan atak speedlere rastladm ve dantm birka kii de henz dota2 de ki snrn 400 olmadn sylemilerdi. Sanrm bu en fazla 0.2 olma durumu var ama dier ksm yok bu konuda aydnlatabilirmisin?

FBERLYORUZ!

Alnt Alnt: Buracula Mesaj gster
    Dota2 de de bu 400 atak speed snr u anda mevcut mu? Ben atak speedi dota1 e gre ok ok artan kahramanlar grdm mom kasan
    trolde ya da ok kasm alchemistte 500 n stne kan atak speedlere rastladm ve dantm birka kii de henz dota2 de ki snrn 400 olmadn sylemilerdi. Sanrm bu en fazla 0.2 olma durumu var ama dier ksm yok bu konuda aydnlatabilirmisin?
    Attack speed mekanii DotA ve DotA 2 iin ayn u an .

Alnt Alnt: RadleyFamera Mesaj gster
    sim:  Focus_Fire_icon.png
Grntleme: 361
Byklk:  29.2 KB (Kilobyte)

ATTACK SPEED:

Atak hz, birimlere kar ne kadar sklkla vurulacan Atak Hz dier anlamyla Saldr Hz belirler. Atak hzn IAS Eyalar, Yetenekler, Auralar ve eviklii artrarak gelitirilebilir.

BASE ATTACK TIME:

Her kahramann BAT (Temel Saldr Zaman) vardr. Her saldr aras da saniye cinsindendir. Her kahraman
    bu BATlara gre kendi saldr hzn belirler. rnein Alchemist Kahraman Ultimatesi 3.Seviyede olduunu dnelim Ultimatesini kulland zamanla beraber En fazla 0,2 Saniyede bir vurabilir.

Aadaki Kahramanlar hari her Kahramann BAT 1.7dir.

Alchemist (Sadece Chemical Rage yetenei ile) : 1.4(Seviye 1) / 1.2 (Seviye 2) / 1.0 (Seviye 3)

Anti Mage: 1.45

Huskar: 1.6

Juggernaut: 1.6

Lone Druid (Sadece True Form yetenei ile): 1.6

Lycanthrope (Sadece Shapeshift Yetenei ile): 1.5

Soul Keeper: 1.5

Troll Warlord (Sadece Berserkers Rage Yetenei ile): 1.55

Treant Protector: 1.9

Windrunner: 1.5

INCREASED ATTACK SPEED:

IAS (Increased Attack Speed) Kahramann BATn veya Saniyede vuraca zaman belirler. Ayn zamanda
    1 IAS 1 eviklik eder. Ayrca eitli eviklik veya IAS veren Eyalar ile de bu miktar artrabilirsiniz. Baz
    Kahramanlarn kendisine has eviklik veya IAS artrc Yetenekleri bulunmaktadr. Her Kahraman 100 IAS ile balar ve en fazla 400 IAS artrabilir. Bununla birlikte yani Kahramann en fazla 500 IAS olabilir. Siz her ne kadar 500 IAS geebilecek bir durum yapsanz da Miktar belirtilen snr gemez ve en fazla o belirtilen miktardan hesaplama yaplr. Ayn zamanda IAS 80 Miktarnn altna da demez.

ATTACK SPEED (ATAK HIZI) FORML:

Kahramann hz aadaki formllere gre belirlenir;

Atak Zaman (Saniyede Saldr): BAT / (1 + IAS)

Saniye Ba Saldr: (1 + IAS) / BAT

Daha nceden 1 evikliin 1 IAS Miktar ettiini sylemitik. Ayn zamanda %1 Hz miktar da 1 IAS eder.

2 rnek ele alalm;

Bir kahramann 160 IAS olduunu varsayalm ve Dost Kahramandan etki edecek bir miktar gelmedii srece Saniye Ba Saldr (1 + 1,60) / 1,7 = 1,53 olur.

Ayn zamanda Atak zaman yani Saniyede Saldr ise Bir kahramann 300 IAS olduunu dnelim o halde 1,7 / (1 + 3,0) = 0,42 Saniyede bir vurur.
    Buras yanl bir kahramann en fazla 400 IAS' olabilir ve En az -80 IAS . Bata tm kahramanlar doal olarak 100 attack speed'e sahiptir . Demek istiyorum ki bir kahraman itemlerle , auralarla vb. en fazla 400 IAS'a sahip olabilir . Ve kendiliinden de 100 attack speed'i olduu iin totalde 500 olur . Ve slow yerseniz Doal attack speediniz slowlanmaz . Yani maksimum slow yemi (-80 IAS) olan bir Void iin saniyedeki saldr says = [1+(-0,8)] / 1,7 = 0,11

Alnt Alnt: Ar-Phrazn Mesaj gster
    Attack speed mekanii DotA ve DotA 2 iin ayn u an .

Buras yanl bir kahramann en fazla 400 IAS' olabilir ve En az -80 IAS . Bata tm kahramanlar doal olarak 100 attack speed'e sahiptir . Demek istiyorum ki bir kahraman itemlerle , auralarla vb. en fazla 400 IAS'a sahip olabilir . Ve kendiliinden de 100 attack speed'i olduu iin totalde 500 olur . Ve slow yerseniz Doal attack speediniz slowlanmaz . Yani maksimum slow yemi (-80 IAS) olan bir Void iin saniyedeki saldr says = [1+(-0,8)] / 1,7 = 0,11
    Ben de senin demek istediini kastettim aslnda ancak yanl cmle kullanm olabilirim. Farkl bir ey demedim ki? IAS Yerine Attack Speed yazmam gerekiyordu sanrm dzeltiyorum Teekkrler uyar iin.
    Konu Famera tarafndan (17/03/2013 Saat 12:59 ) deitirilmitir.

Dota2wiki bilgilerine gre en fazla 500 yazyor,yani evet Oyunda Alchemiste 625 Attack Speed ksm oluyor fakat Saniye saldrs 0,2 olabiliyor Alchemist ztn o zaman 1 saniyede 5 kez vuruyor zaten ki 500 IAS ile hesaplannca 0,2 saniyeye ulayor Alchemist. Sadece oraya snr yazlmaksn da olabilir. Ancak Tahminimce 500 gemise 600 700 de olsa 500 den hesaplyor ki zaten saniyedeki sonu hesaplamasnda da onu gsteriyor. Tabi baka bir eyde olabilir. Ama zannetmiyorum gibi.

Bu arada grnr deer olarak 500' geebilir fakat 400'den fazla IAS'nz olamaz . Yani u ksm (1+IAS) toplam en fazla 5 olarak hesaplanr .

Edit : Fakat ifade yanl ASlnda o kadar da nemli deil .
    Konu Raichoxunrefleksleri tarafndan (17/03/2013 Saat 13:00 ) deitirilmitir.

valla ursa 2. yeteneini kullandnda 50 basamakl say gsteriyordu. bu snrn oldu kesin.

yelik Tarihi
    14/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

imdi dediinize gre oyundaki atak hznz ursann 2. skill basm halinden daha ok olamyor(skill%400 veriyo yanl bilmiyosam) ben de alchemist veya momlu troll gibi kahramanlarda bundan fazlasn grdm diyorum yanl m dnyorum ya da bana m yle gelmi?? bir oyunda full slot ulti basm alchemiste(yani kesn 0.2 ye indirmitir) ogre maginin hzlandrma skilini atmtm ve bildiin daha da hzland gibi geldi bana makinal tfekten daha seri vuruyodu:S

aslnda bunu denemek kolay 2 kii loby girip karlkl ursa pikleyip birisinie 6 slot hyper alp denemek lazm.

FBERLYORUZ!

ye Krizalid - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14/05/2011
    BattleTag
    Krizalid#2895
    letiler
    2,560
    Blog Girileri
    11

Troll ve Alchemist diyorsun ancak onlarn Ursa'dan daha kk BAT'lar var.

Full slot olmann her zaman %400 IAS verme garantisi yok. 6 Mjollnir'i mi vard?

yelik Tarihi
    14/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

Alnt Alnt: Krizalid Mesaj gster
    Troll ve Alchemist diyorsun ancak onlarn Ursa'dan daha kk BAT'lar var.

Full slot olmann her zaman %400 IAS verme garantisi yok. 6 Mjollnir'i mi vard?
    aslna bakarsan mom mijo ve assoult vard anciente vuruyoduk ben de acaba daha ok hzlanr m diye (adn hatrlayamadm bloodcast m neydi) ogreini 3. skilini atmtm hzland gibi gelmiti bana. sonra trole mom kasma iini falan baya grnce arkadalarla tartmtk dota2 de snr daha m fazla acaba falan diye:S dota1 de 500 den yukar kmadn biliyordum nk.

edit:alchemistle atak speed ksmmda 500 den byk deerler yazarken takmmdaki troll ulti bastnda da benzer bir hisse kaplmtm en ksa zamanda deniycem bu ii
    Konu Burakula tarafndan (17/03/2013 Saat 16:11 ) deitirilmitir.

FBERLYORUZ!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)