5 sonuçtan 1-5 arası gösteriliyor
    Üye CoolStoryBro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Steampunk#2190
    İletiler
    1,440

DotA Top 10 Weekly Vol 28 - 29 by HELiCaL

İlk video competitive sahnede yer almış profesyonel oyuncuların bazı hareketlerinden oluşan çok sağlam bir bölüm. Hepsi güzel fakat CKK(7), Mania(5), Dai(3), KuroKy(2) ve NS(1) ayrı bir güzel. Vigoss(6) da yaptığı hesaplamadan dolayı bir aferin aldı benden.

Ayrıca videonun 4 numarasında yer alan Mitch aynı zamanda 2 numarada KuroKy'nin kovaladığı Storm. Onun stun sonrası verdiği "are u joking me" tepkisi ile NS'in adamları afallattıktan sonra yazdığı "Даю уроки не дорого" yani "ucuza ders veriyorum" cümleleri baya gülmeme sebep oldu. Tabi Rusçasını görünce gülmedim, önce çevirdim.

Ve bittabi NS'in jungle fogu en iyi kullanan support hatta oyuncu olduğu düşüncem de bu video ile tekrar pekişmiş oldu, bu adam bunu hep yapıyor.

---

Bu video da gayet iyi fakat hakkında çok analiz yapmayacam. Kısaca SF(5), Tuskar(3) ve SF(1) hoşuma giden kısımlar.

Cevap: DotA Top 10 Weekly Vol 28 - 29 by HELiCaL

Dota 2 çıktığından beri o kadar değişti ki her şey bu oyuncularında bir zamanlar Dota 1 oynadığını unutmuşum resmen çok değişik geldi ama çok güzeldi ilk video. Neden hala bu sahnede ve en iyi takımlarda olduklarını kanıtlayan hareketler. Kuroky çok güzeldi..
    Peki Helical hala Dota 1 için video hazırlıyor mu yoksa bunlar eski mi?

Üye Zaphart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Zaphart#2303
    İletiler
    887

vigoss bişeyi hesapladı da ben mi çakamadım la ? tidehunterın orada oldugunu mu anladı o mu mesele :S

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Alıntı Alıntı: Zaphart Mesajı göster
    vigoss bişeyi hesapladı da ben mi çakamadım la ? tidehunterın orada oldugunu mu anladı o mu mesele :S

Replay'e bakmadan neyi görüp anladığını bilemeyiz. Ama Helical özellikle Vigoss'un harekete geçmeden önce Lion'un üzerine tıkladığını göstermiş. Ayrıca nispeten karşı kuleye yakın bir yerde, rakip heroların daha yakın olduğu bir pozisyonda kendi başına ayağında bot olmadan kombat yapması ve sorunsuz çıkabilmesi (impale dodge) bile zaten yeterli. Lion da stun kaçırdıktan sonra dönüp Hex atmaya çalışmadığına göre sanırım manası yoktu diyebiliriz

Tabii tam olarak anlamak için replay'den bakmak lazım. Eğer ilgilendiysen replay linki:

http://gosugamers.net/dota/replays/32768

Üye CoolStoryBro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Steampunk#2190
    İletiler
    1,440

HELiCaL hala Dota 1 için weekly yapıyor fakat tam kesin bir tarihi yok 3-4 haftada bir çıkartıyor genelde.

Krizalid'e katılmakla birlikte benim anladığım kadarıyla Vigoss invis olduktan sonra Lion'un itemlarını (stick, bottle gibi) Hp/Mp durumunu ve Mana Burn kullandıktan sonraki kalacak Mp miktarını filan kontrol ediyor ona göre öldürüp öldüremeyeceğini hesaplıyor. Çünkü hareketin başında kullandığı Sonic Wave'den Lion'un yediği damage normale göre oldukça az gözüküyor, yani öldürmesi biraz zor gibi duruyor bu da onu bunu hesaplamaya itmiş olarak yorumladım. Impale dodge'u ve yaptığı mana burn sayesinde de Lion'un Hex skilini tekrar kullanıp kaçma şansını yok ediyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)