Sonuçlar: Hangisi olsun? Ayrıntılar konuda.

Katılımcı sayısı
54. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Skill bracketlara göre farklı loncalar

27 50.00%
  • Tek lonca

27 50.00%
1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
37 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor
    Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Loncalar Birleştirilsin Mi?

Merhaba arkadaşlar.

GameHonor loncasını ilk açtığımızda, benzer seviyedeki oyuncuların parti oluşturması amacıyla Dota 2'deki skill bracketlara göre (normal, high, very high) 3 farklı lonca oluşturmuştuk. Ancak lonca açıldığından beri farklı skill bracketlarda olup beraber oynamayı tercih eden, bu yüzden aynı loncada bulunmak isteyen üyelerimiz oldu. Sonuçta loncayı kullanacak olan sizler olduğunuz için, arasından seçim yapma hakkını da size tanıyoruz ve bu anketi açıyoruz. Şu an önümüzde iki seçenek var;

1. Loncalar skill bracketlara göre ayrılır. Lonca içinden oluşacak partilerde ratinglerin varyasyonu düşük olur ve eşleştirmede aynı skill brackettaki bir oyuna girmek garantilenir. Ancak herkes aynı lonca ve chat kanalı üzerinden birbiriyle iletişim halinde olmaz.
    2. Tek bir GameHonor loncası olur. Herkes tek bir yerde toplanır ve iletişim halinde olur. Ancak partilerde skill bracketlara önem veriyorsanız bunu kendiniz kontrol etmeniz gerekir.

Anketi tatmin edici sayıda oy gelene kadar açık tutacağız.

Cevap: Loncalar Birleştirilsin Mi?

Dota 2'ye yeni başlamış olanlar da olduğu için tek lonca daha mantıklı.

komunistim , herkes eşit olmalı bence tek loncayı destekliyorum ben .

"Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar."

en iyiler diye bir lonca acılmalı icinde ben sosyopat ve kekelerimizin bulunabilecegi gerisine arem no invis kurun oynasın

Üye CoolStoryBro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Steampunk#2190
    İletiler
    1,440

Ben birinci seçeneği destekliyorum, birleştirilmemesinden yanayım. Fakat ayrı olarak herkese açık bir lonca daha oluşturulabilir, böylece hem iletişimde sıkıntı olmaz hem de diğer taraflarda oyuncu azlığından party bekleyen kişilere alternatif olabilir.

Sadece bir lonca oluşturmak Türkiye kanalından pek farklı olmaz gibi geliyor bana. Yine "300+ 500+ winliler gelsin" şeklinde party kuranlar ve "bu benim yan accountum aslında çok iyiyim" diyen tipler peydah olacaktır. Seviye farklı olan partyle maç atmanın genel olarak iki taraf için de kötü bittiğini ve tartışmayla sonlandığını biliyoruz. Yani hazır seviyeye göre ayrılmış bracketlar varken diğer riski almak gereksiz. Ayrıca öbür türlü, zaten benzer şekilde kullanılan binlerce chat kanalı varken loncanın pek bir farkı olmaz.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Cevap: Loncalar Birleştirilsin Mi?

Alıntı Alıntı: CoolStoryBro Mesajı göster
    Ben birinci seçeneği destekliyorum, birleştirilmemesinden yanayım. Fakat ayrı olarak herkese açık bir lonca daha oluşturulabilir, böylece hem iletişimde sıkıntı olmaz hem de diğer taraflarda oyuncu azlığından party bekleyen kişilere alternatif olabilir.

Sadece bir lonca oluşturmak Türkiye kanalından pek farklı olmaz gibi geliyor bana. Yine "300+ 500+ winliler gelsin" şeklinde party kuranlar ve "bu benim yan accountum aslında çok iyiyim" diyen tipler peydah olacaktır. Seviye farklı olan partyle maç atmanın genel olarak iki taraf için de kötü bittiğini ve tartışmayla sonlandığını biliyoruz. Yani hazır seviyeye göre ayrılmış bracketlar varken diğer riski almak gereksiz. Ayrıca öbür türlü, zaten benzer şekilde kullanılan binlerce chat kanalı varken loncanın pek bir farkı olmaz.
    Zaten her oyuncu en fazla 4 loncaya üye olabilirken ikisini birden yapıp isteyen istediği sistemde girsin diyebileceğimizi sanmıyorum.

Üye Sercan<Michaell> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Tek lonca iyidir. Zaten herkes girecegi partti kendi sececek. Ha elit bir oyuncu kitlesi olusturmak zor olacak o ayri. O yuzden akademi tarzi bisi dusunulebilir.

Kendimden ornek vereyim pc dota2 yi kaldirmadigi zamanlar dota oynarken,dota2 ye yeni gectim o yuzden 130 winli falanim suan o yuzden tek lonca diyorum

Üye CoolStoryBro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Steampunk#2190
    İletiler
    1,440

Cevap: Re: Cevap: Loncalar Birleştirilsin Mi?

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    Zaten her oyuncu en fazla 4 loncaya üye olabilirken ikisini birden yapıp isteyen istediği sistemde girsin diyebileceğimizi sanmıyorum.
    Evet haklısın, onu unutmuştum. Ama dediğim gibi skill bracketları gayet mantıklı bence. Tanımadığı insanlarla oyun atan kişilerin aradığı fakat uğraşmadığı bir şeydi skill bracket. Yani 1000+ win olanlar gelsin diye aratabilirsin ama o adamın 1200 lose'u olup olmadığını bilemezsin ya da açıpta son 2 haftada hangi bracketta oynadığını bakmazsın. Bu ve benzer sebeplerden tanımadığım insanlarla party atmıyorum ben çok uzun zamandır. Ve hazır fazla düşünmeden, uğraşmadan, kolaylıkla girebileceğin party imkanları varken bunu değerlendirmemek yanlış olur. Zaten kaliteli oyun için benzer rating sistemlerini DotA'da da kullanıyorduk.

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Alıntı Alıntı: napstar Mesajı göster
    Dota 2'ye yeni başlamış olanlar da olduğu için tek lonca daha mantıklı.
    teşekkürler seksi ama 100 win istiyolar daha yolun başındayız

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)