8 sonuçtan 1-8 arası gösteriliyor

Steam Support Ticket Yollama

Hesabım çalındığında yaklaşık bi 10 - 15 kişi ''Nasıl geri aldın, ne yaptında verdiler, ben 3 - 4 aydır bekliyorum bir yerde hata mı yaptım acaba, tam olarak sen ne yazdın'' tarzında sorular soran arkadaşlar oldu. Bende Ticket yollama ile ilgili kısa bir video çektim. Forum aktif olduğu için konuyu açıyorum problemi olanlara belki yardımım dokunur diye; Lakin trolleyecek arkadaşlar bulaşmazsa sevinirim. İyi günler herkese.

Cevap: Steam Support Ticket Yollama

Şanslıymışsın. Volvo yetkilileri her ticket'ı okumuyor. Okuduysa da cevap yazmıyor. Mythical itemim çalındığında hiçbir şey yapmadılar. Yani tamamen şans işi bu.

Alıntı Alıntı: Ar-Phàrazôn Mesajı göster
    Şanslıymışsın. Volvo yetkilileri her ticket'ı okumuyor. Okuduysa da cevap yazmıyor. Mythical itemim çalındığında hiçbir şey yapmadılar. Yani tamamen şans işi bu.
    Ama o şimdi çalınma durumuna bağlı. Steam hesabına girip, şifreni değiştirip, item(lerin)i alıp, ticket attıysan ve geri vermediyseler anormal bir durum. Ama başka türlü olduysa, mesela geçen birisi diyor ki; ''Abi benim bi arkadaşa, tanıdığım birisiydi, 2 heronun set itemlerini yolladım. 1 - 2 el oynamak için istedi ama sonra hepsini sildi. Nasıl geri alabilirim?'' Senin ki de böyle bir durum ise alamazsın tabii ki. Sonuçta kendi elinle vermiş oluyorsun itemleri.
    Konu dedekorkut tarafından (13/07/2013 Saat 17:31 ) değiştirilmiştir.

çalinmamasi için ne gibi güvenlik önlemleri alabiliriz.sistemin açiklari nelerdir ??

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763

Abi peki nasıl çalındığını anlayabildin mi?Genelde fake sitelerden oluyor bu tip şeyler, bizim de başımıza geldi ama geri alabilmiştik; hem de t2 smeevil gitmişti.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Alıntı Alıntı: ViktorReznov Mesajı göster
    Abi peki nasıl çalındığını anlayabildin mi?Genelde fake sitelerden oluyor bu tip şeyler, bizim de başımıza geldi ama geri alabilmiştik; hem de t2 smeevil gitmişti.
    Nasıl çalındığını anlayamadım açıkcası. Yani hiç bir mantıklı açıklama gelmiyor aklıma. Bir çok fake sitesini bildiğim için zaten linke tıklayıp gitme gibi bir durum olmadı. Adamla Steam'den konuşurken bir anda oldu. Belki bir açık vardı Steam'de bilmiyorum yani.

Alıntı Alıntı: akin Mesajı göster
    çalinmamasi için ne gibi güvenlik önlemleri alabiliriz.sistemin açiklari nelerdir ??
    Öncelikle Steam Guard'ın açık olması gerekiyor. Böylelikle birisi şifreni bilip girmek istese bile, e-posta adresine kod geliyor ve o kodu yazmak zorunda kalıyor. Aslında bu sistemi e-posta değilde cep telefonuna sms olarak yapsalar çok daha güvenli ve çalınabilme ihtimali sıfıra düşerdi. Ama yapmamışlar. Mesela belirli linkler var; steamcomminiutiyi.com, steamcommunity.tk gibi bir çok fake siteler var. Bunlara girip üyeliğini girmeye çalışırsan direk patlarsın. Bir de Steam kullanıcı adını pek fazla göstermemeye çalış. SS veya videolarda olmadığı sürece senden başka kimse göremez onu.

Üye ViktorReznov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    İletiler
    1,763

Bildiğim kadarıyla birşey eklemek istiyorum. Bu tip çalınmalarda size itemlerinizi / acc nizi geri verdiklerinde bunun sadece 1 kereliğine mahsus olduğunu birdaha yardımcı olmayacaklarını söylemişlerdi bize. Herkese böyle mi yapıyorlar emin değilim.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

Alıntı Alıntı: ViktorReznov Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla birşey eklemek istiyorum. Bu tip çalınmalarda size itemlerinizi / acc nizi geri verdiklerinde bunun sadece 1 kereliğine mahsus olduğunu birdaha yardımcı olmayacaklarını söylemişlerdi bize. Herkese böyle mi yapıyorlar emin değilim.
    Bende böyle birşey duydum ama 2. kez başına gelen varsa bi o konuşsunda öğrenelim ya

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)