Beyler benim üyeliğim çalınmıştı neyse geri almıştım ama 5 gün süreyle takas cezası verdi. Şifremi sıfırladığım için. 3 gün önce bir mail attım. Mail de cezamın 5 gün süreceği yazıyor ama bir yerde de 5 gün süreyle yazan cezalar aslında 30 gün sürüyor. Bu bug bir sonraki güncelleştirme ile düzelecek falan yazmışlar. Ben mi yanlış anladım acaba? Attıkları mail bu. Normalde ayın 11'in de ceza geldi ve bugün 16'sı saat 19:24 de cezamın bitmesi gerekiyordu. Ama hala cezam var.

Your account's password has been recently reset.

For security purposes, resetting a Steam account's password will prevent trading for a limited period of time. If the account has been accessed regularly this cooldown will last for 5 days. If the account has not been accessed for two months before the reset was performed, the trading cooldown will last for 30 days.

*Currently, there is an issue where 30 day trading blocks are showing as a 5 day cooldown when you attempt to trade. This will be resolved in a future update. A 30 day cooldown will not end early regardless of the error message that is presented.

Steam Support cannot modify these automated trading cooldowns.