3. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
45 sonuçtan 21-30 arası gösteriliyor
    Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Cevap: [Bilgi] D2LO #2

Alıntı Alıntı: Simita Mesajı göster
    Bu kadar op bir dire olmamalıydı 0.o
    Öyle değil işte Takımlar dengeliydi ama Radiant'tan kimse oyunu bilmiyordu. Ben zaten bu oyuna başvurmayacaktım ilk oyundaki Chen'lere denk geliriz oyunumuz rezil olur diye. Baktım oyun dolmamış sonradan başvurayım dedim. NH de oyuna sonradan geldi. Sonradan girdik girmesine ama Dire takımının yükü bizdeydi

Alıntı Alıntı: Lexsarko Mesajı göster
    Başta, yapmaya çalıştığım her hamlede elimi kolumu tatlı tatlı bağlayan Krizalid ve NH olmak üzere Dire takımını tebrik ediyorum.

1. amacım ilk gece MS kullanarak ilk gün avantajını kullanmak
    2. amacım Radiant'ın güvenini kazanmak
    3. amacım bunun ardından agroyu üstüme çekerek üzerimde Haunt kullandırmak
    4. amacım mümkün olduğunca çok kişiyi sıkıştırarak konuşmaya ve hata yapmaya zorlamaktı.

Elimden başka bir şey gelir miydi emin değilim aklıma başka bir şey yapmak da gelmedi açıkçası. Hata yaptırdığım NS'yi de biraz takımımın basiretsizliği ve büyük oranda da NH ve Krizalid'in başarısıyla linç ettiremedik haliyle.

Bu arada rollerini açıklayıp Haunt için hedef sayısını 3 azaltan takım arkadaşlarıma ayrı bir parantez açmak istiyorum ama açarsam o parantez kapanmayacak o yüzden oraya hiç girmiyorum

Son olarak Dire'ın denge açısından biraz OP olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ortak hareket edebildikleri için oylama üzerinde büyük etkileri oldu. İyi bir Radiant takımını durduracak bir şey değil ancak netice olarak dengesiz bir durum. Radiant oyuncu sayısının bir sonraki oyunda artması şart.
    Çok önemli değildi, biz zaten ilk geceye başladığımızda ArPharazon geldi ve Latyos'un Lanaya, Tomoyo'nun (ki kendisi Tauhunter olur) Clockwerk olduğunu söyledi. Bunun karşılığında Tomoyo da ArPharazon, NS ve Pr0'nun Dire olduğunu öğrenmiş. Oyunun tadı en başından beri yoktu yani. En büyük satışlar Aerogel ile ByWoohoo'dan geldi. ByWoohoo Lanaya ile Goblin'in bilindiği gün beni Radiant listesine yazmış skill çalamadığı halde Dismember atınca NH'nin öleceğini falan sanıyordu. Sercan da aynısı Şaka gibi.

3. gecede Nighthawk Lanaya'ya swap atmış Vengeful Spirit'e saldırıyor olabileceğimizi tahmin etti (what the fuck). Ben bunu duyunca "NH motoru yaktı" heralde diyip "çıkıyom ben" dedim çıktım. O anda zaten dört saattir kafa yoruyorduk, saat 12'di. Ben gittim yattım NH daha devam etmiştir Sabah kimsenin ölmediğini görünce ben Repel'e denk geldik sandım. Çünkü ben Aerogel'in Chen olduğu inancındaydım Baktık millet kendini deli gibi ifşa etmiş. Sonra ByWooHoo'nun geb555'in saçmalamaları geldi. Radiant o kadar şuursuzdu ki %100 ihtimalli bir Dire'ı linç edemedi bile. Bir dahaki sefere davetle oyuncu alın pls.

Radiant ile Dire sayılarının birbirlerine yakın olmasını en iyi şekilde kullandık. Yanlış linç ederseniz oyunu kaybederiz diyerek NS'i koruduk. Gidin Boris'in mesajları sıraladığı mesaja bakın. En üstte iki Dire, tam ortada iki Dire, en altta iki Dire vardı. Kendimizi belli ede ede oynadık oyunu resmen ama kimse bize dokunmadı kanıtlar olsa bile. Nighthawk'ın yukarıda sunduğu taktiğe benzer bir şey sundum, kimse sallamadı. En sonunda sebepsiz yere Tomoyo'yu linç ettiler İlk oy verenlerin hepsi Radiant, sonra Dire sıraya dizildi. Ben oy versem 10 oy olacaktı

Biz de o kadar iyi oynamadık yani. Simita'yı yiyip ona yüklenenlere yüklenelim diye mi düşündük naptık ama Simita'ya saldırdık, ölmedi. O raddede biz zaten MS kullanıldığını biliyorduk Çünkü ArPharazon şifre yöntemiyle bize Haunt sonucunu başlıktan söylüyordu zaten. Şifreyi içermeyince biz MS basıldığını anladık. Sonra ben köyün delisi gibi kendi başıma bi şeyler yazdım ama Helios fikirsizlikten benim yazdığıma yakın bir mesaj yazınca iki Dire ikinci günde ifşa olmuş oldu. Geri kalan 3 Dire'ı da TomoyoSakagami söyledi. Nighthawk'tan da herkes ince ince şüphelenmiş zaten Yani 6 Dire zaten ikinci günde belliydi ama kimse parçaları birleştiremedi.

İkinci gece de bula bula Goblin Techies'i bulduk. O gece Lexsarko'ya Repel atıldığı kesin gibiydi biz de Omni Dire'lıya repel atmıştır Dire da Tech'e saldırmıştır dedik Bilmem ne kadar ciddiye alındı. Üçüncü gece de uzun uzun hedef değiştirmeyi konuştuk (Aerogel oylarını silecektik yani) Neyse kısaca ben yazmaktan sıkıldım ama Radiant çok kötüydü.

TOO LONG DIDNT READ: GEB555 yeşil yazmayı bilmediği için Linç oyu kullanamıyordu. Görün Radiant'ın halini Tek kale oynadık.
    Konu Krizalid tarafından (11/09/2013 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.

Bywooho nighthawk in pudge oldugunu soylerken yaninda su dire su radiant diyip kafami karistirdi eger sadece nighthawk pudge soyle spell steal attim felan dese nighthawk linc edilcekti ama ortaya tahminlerini koyunca bende radi olunca (bide ilk repelimi dire e atamam yae) atarlandim

dire oyun sonu sanki ezy demis gibi kahroldum suan

boris e oyun icin tenks

bi tane daha yapcakmisiniz linç oyunu?

Üye Aerogel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    ilker93#2847
    İletiler
    171

İlk linc oyunumdu ve benim acimdan keyifli gecti. En azindan zaman gecirebilicegim bir ugras cikmis olmustu benim icin. Bunun icin herkese tesekkur ederim
    Oyun konusuna donucek olursam guvendigim daglara karlar yagdi. Nhye guvenmistim guvendigim oyuncu zaten azdi. Bywhoonun aciklamalari biraz ikna edici olsaydi belki guzel seyler yapabilirdik olmadi saglik olsun. Simitanin cogu zaman afk olmasi da bizim icin kotuydu. Zaten ortada guven eksikligi vardi ustune iletisim eksiligi girince kaybetmemiz kacinilmaz oldu. (Bu arada benim yuzumden kaybetmisiz gibi hissediyorum bunun icinde takimimdan ozur diliyorum )
    And when I'm gone, just carry on, don't mourn
    Rejoice every time you hear the sound of my voice
    Just know that I'm looking down on you smiling
    And I didn't feel a thing, So baby don't feel no pain
    Just smile back

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Ben de teşekkür ederim arkadaşlar eğlenceliydi. Kandırdığım için kusura bakmayın oyun bu bana güvenebilirsiniz :P

Öncelikle oyun için herkese teşekkürler, ilk oyunumdu k. bakmayın

Ben adamlara %100 Dire diye Nh'yi söyledim ayrıca o gece bana bir şey olursa diye kendi listemi de söyledim öyle 3 gün koyun gibi durmaktansa bir şeyler yapalım diye ama Dire'nın gazı ile Tomoyo'yu linç ettiniz (: . Ayrıca kaç kere dedim bu benim listem diye varsa listeniz sizde söyleseydiniz susmak yerine. Bide arkadaşlar açıklamalarım bana göre gayet ikna edici idi. Sercan benim rolümü söylersen senin arkandayım dedi de Rubick olarak nasıl onun rolünü söyleyeyim. Benden başka da Rubick çıkmadı, çıksa hadi kafanız karıştı diyeceğim ama oda olmadı belki kabul listeyi yollamasaydım daha iyi olurdu ama olan oldu. En başından beri Dire profesyonel oynuyor demiştim ki Krilazid'in yazısını okuyunca baya bi açık vermişsiniz ama işte olmayınca olmuyor (: Wp.

Bu arada ilk oyunumdu hata yaptıysam ki %100 yapmışımdır k.bakmayın neyseki Nh'den bir kaç şey kaptım sayesinde son gün
    Ekstra olarak sanki Dire olmak daha eğlenceli gibi sürekli diken üstünde Dire benim rolümü öğrendi mi beni öldürecek mi diye endişeye kapılmaktansa arkana yaslanıp Radiant'ların sürekli birbirini suçlamalarını görmek daha güzel ve eğlenceli gibi geldi (:
    Konu Fx tarafından (11/09/2013 Saat 22:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: linç-öldürecek mi değiştirmesi

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Yazdığım çoğu şey doğruydu ByWooHooo. Söylediklerin belki sana mantıklı geliyor ama açıklamaların hiç ikna edici değildi. Rubick olarak dire'a değil radiant'a steal atmaya çalışmalıydın, yüzde olarak ihtimalleri yazdım. Dire'a atmaya çalışman skill'e yazık ettiği gibi, bir de dismember bulunca (ice blast da olabilirdi) ortaya çıkıp ben rubickim diyemezsin. Bir radiant herosu kendini ancak ispatı varsa açıklayabilir. Sen hiçbir ispatın yokken ve kullanamayacağın bir skill çalmışken ortaya çıktın. Aslında noob radianttın, ben dire olduğunu söyledim.

Latyos'un hemen ben lanayayım refractionım gitti demesi de aynı şekilde hataydı. Bizim hedefimiz aerogeldi, latyos ortaya çıkmasa Aerogel lanaya mı venge mi bilemeyecektik. Swap ihtimalini düşünmeliydi. Lex'in söylediği gibi, bize tek günde bilmediğimiz tüm hero-kişi eşleşmelerini verdiniz. Üzerine tomoyoyu linç etme kararınız da tuz biber oldu. Tomoyoyu linç etmeseniz bile son gece omni ve chen olduğunu bildiğimiz geb555 ve simitayı hedef alacak ve ne olduğunu söyleyenler sayesinde oyunu her türlü kazanacaktık. Ayık olun bundan sonra

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    Yazdığım çoğu şey doğruydu ByWooHooo. Söylediklerin belki sana mantıklı geliyor ama açıklamaların hiç ikna edici değildi. Rubick olarak dire'a değil radiant'a steal atmaya çalışmalıydın, yüzde olarak ihtimalleri yazdım. Dire'a atmaya çalışman skill'e yazık ettiği gibi, bir de dismember bulunca (ice blast da olabilirdi) ortaya çıkıp ben rubickim diyemezsin. Bir radiant herosu kendini ancak ispatı varsa açıklayabilir. Sen hiçbir ispatın yokken ve kullanamayacağın bir skill çalmışken ortaya çıktın. Aslında noob radianttın, ben dire olduğunu söyledim.

Latyos'un hemen ben lanayayım refractionım gitti demesi de aynı şekilde hataydı. Bizim hedefimiz aerogeldi, latyos ortaya çıkmasa Aerogel lanaya mı venge mi bilemeyecektik. Swap ihtimalini düşünmeliydi. Lex'in söylediği gibi, bize tek günde bilmediğimiz tüm hero-kişi eşleşmelerini verdiniz. Üzerine tomoyoyu linç etme kararınız da tuz biber oldu. Tomoyoyu linç etmeseniz bile son gece omni ve chen olduğunu bildiğimiz geb555 ve simitayı hedef alacak ve ne olduğunu söyleyenler sayesinde oyunu her türlü kazanacaktık. Ayık olun bundan sonra
    Zaten oyunu kaybetmiştik. Kimse kusura bakmasın ama Radiant'ın "çoğu" üyesi gerçekten aptaldı. 3 gün kimseyi linç edemez mi bi köy ya şaka gibi Bende bana inansınlar diye ifşa ettim kendimi zaten bi numaram kalmamıştı. Diğerleri benden gaza gelip ifşa oldular bu hataydı.
    Konu KONYALIYOBAZ tarafından (11/09/2013 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

ByWooHooo :
    İsim:  dedim.jpg
Görüntüleme: 43
Büyüklük:  7.3 KB (Kilobyte)
    Yav heeeeeee

Alıntı Alıntı: Krizalid Mesajı göster
    Çok önemli değildi, biz zaten ilk geceye başladığımızda ArPharazon geldi ve Latyos'un Lanaya, Tomoyo'nun (ki kendisi Tauhunter olur) Clockwerk olduğunu
    Bunu okuyan DrdLrD isimli üye: Adam nası bi Haunt attıysa Tauhunter olduğunu bile öğrenmiş.
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Bu arada oyun bence çok patates direnin bariz üstünlüğü var. İlk oyunda da vardı ( gerçi selam ben chenciler verdi o üstünlüğü ama ) Bu şartlar altında olay tamamen random linçe dönüyor. Hani çıkıp demeyin yok işte biri çıkıcak selam ben chen dicek sonra x kişisi ms basıcak y kişisi onu hooklucak z kişii pm atıp sa kardeş chen misin diye sorcak sonra clockverk bunları roketliyip radiant takımını ortaya çıkarıcak falan yalan bence öyle şeyler Başka bi yerde linç oyunu oynadığımda orda ifadeler veriyordu. Mesela işte x, karanlıkta ortaya çıktı ve elleri kanlıydı ( tabiki üst levıl edebiyat ile yazıyordu ifadeleri bu ilk aklıma gelen ) bu tarz 4 tane ifade verilir, sadece 1 tanesi doğru olursa en azından radiantın üzerinden gidecek fikirleri olur böyle gerçekten tamamen random oyun yani.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)