3. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
53 sonuçtan 21-30 arası gösteriliyor

Cevap: BJK-GS maçında ne oldu?

Alıntı Alıntı: RayRay Mesajı göster
    Napstar kendini kandırıyorsun , Çarşı bitirme politikasından başka birşey değil bu.

Neymiş hepsi alkol alıyormuş, şu adamların hepsi eroin vurup maça öyle girse ne olur kalpleri temiz. Çarşıyı yedirtmeyiz. NOKTA
    Ya tamam içinde büyüdüğüm adamları bana öğret. Çarşı'yı bana öğret. Beşiktaş'ı bana öğret. Çarşı'yı yedirme. Twitter'dan aldığın fotoğrafları gel burada bana göster. Ulan bu kadar kör kör savunulmaz bir şey ya.

10 senedir o adamların arasında maç izliyorum ben. Kafama meşale de düştü, bıçak da gördüm tribünde, arasında kaldığım ara dayağı yediğim kavgalar da oldu, sol kulağım 15 dakika duymayacak derecede torpil de patlatıldı yanımda. Bunlara rağmen yıllarca gittiğim her ortamda Çarşı'yı savundum ben. Hala da savunurum. Ama Çarşı sahaya hap alarak giden 20 yaşındaki veletlerin amigosu olduğu bir grup değildir. İlk kurulduğunda böyle değildi. Çarşı yılların emekçisi, hayatında hiçbir siyasi kavgaya bulaşmamış Optik Başkan'ı siyasi simge olarak kullanmak değildir. Çarşı siyasi bir kuruluş değildir, olamaz da.

O pankartı örnek olarak göstermişsin. Onu hazırlayan adamı tanır mısın? Nasıl bir insandır bilir misin? DeWe Erol kimdir bilir misin? Alen Markanyan kimdir bilir misin? Nasıl geçmiştir Çarşı'nın başına bilir misin? "Çarşı'nın Gezi Parkı olaylarına katılmasını doğru bulmuyorum" dedikten sonra tribün içinde nasıl değerinin düştüğünü, "artık yaşlandı, yeni bir lider bulalım" muhabbetinin çıktığını bilir misin? Aşkın Aydoğmuş kimdir bilir misin? Yıllarca Kapalı-Üst'de bulunan Aşkın Aydoğmuş neden Gezi olaylarından sonra o grubun içinden atıldı bilir misin?

Kalpleri temiz olan adamların yanında "ben galatasaraylıyım ama yükselenim çarşı" desene lütfen bi'? (sen Galatasaraylısın demiyorum, örnek veriyorum) Daha yükselenim diyemeden hastanelik olursun. Sonra sana da kan ararız. Bak ben yaşadım bunları. Daha 2 sene önce İnönü'de 2-0 yendiğimiz maça getirdiğim Bursalı arkadaşımı linç edilmekten zor kurtardık maçtan sonra. Neden? Maçtan sonra otobüse binmek için çantasından pasosunu çıkaracaktı, bulamadı Bursaspor temalı bir defter çıkardı önce. Tam yanımızda 3 tane 20 yaşlarında, kolları jiletli velet vardı. Gördükleri anda üstüne yürüdüler, zor kaçtık. Ama canlarım ya kalpleri temiz. Canlarım benim...

Çarşı her ne kadar sosyal bir kuruluş da olsa, her zaman kan da verse, her türlü mazlumun yanında da olsa içindeki 25 yaşındaki hapçı bebeler yüzünden itibarı düşmektedir. Çarşı'yı yedirmeyiz demeden önce git de "Çarşı nedir" diye bir araştır. Hangi Çarşı'yı yedirmezsin?

Arkadaş bana öğretme bunları, tamam? Senden önce ben yedirmem Çarşı'yı.
    Konu napstar tarafından (23/09/2013 Saat 17:00 ) değiştirilmiştir.

Üye Sercan<Michaell> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Alıntı Alıntı: napstar Mesajı göster
    Ya tamam içinde büyüdüğüm adamları bana öğret. Çarşı'yı bana öğret. Beşiktaş'ı bana öğret. Çarşı'yı yedirme. Twitter'dan aldığın fotoğrafları gel burada bana göster. Ulan bu kadar kör kör savunulmaz bir şey ya.

10 senedir o adamların arasında maç izliyorum ben. Kafama meşale de düştü, bıçak da gördüm tribünde, arasında kaldığım ara dayağı yediğim kavgalar da oldu, sol kulağım 15 dakika duymayacak derecede torpil de patlatıldı yanımda. Bunlara rağmen yıllarca gittiğim her ortamda Çarşı'yı savundum ben. Hala da savunurum. Ama Çarşı sahaya hap alarak giden 20 yaşındaki veletlerin amigosu olduğu bir grup değildir. İlk kurulduğunda böyle değildi. Çarşı yılların emekçisi, hayatında hiçbir siyasi kavgaya bulaşmamış Optik Başkan'ı siyasi simge olarak kullanmak değildir. Çarşı siyasi bir kuruluş değildir, olamaz da.

O pankartı örnek olarak göstermişsin. Onu hazırlayan adamı tanır mısın? Nasıl bir insandır bilir misin? DeWe Erol kimdir bilir misin? Alen Markanyan kimdir bilir misin? Nasıl geçmiştir Çarşı'nın başına bilir misin? "Çarşı'nın Gezi Parkı olaylarına katılmasını doğru bulmuyorum" dedikten sonra tribün içinde nasıl değerinin düştüğünü, "artık yaşlandı, yeni bir lider bulalım" muhabbetinin çıktığını bilir misin? Aşkın Aydoğmuş kimdir bilir misin? Yıllarca Kapalı-Üst'de bulunan Aşkın Aydoğmuş neden Gezi olaylarından sonra o grubun içinden atıldı bilir misin?

Kalpleri temiz olan adamların yanında "ben galatasaraylıyım ama yükselenim çarşı" desene lütfen bi'? (sen Galatasaraylısın demiyorum, örnek veriyorum) Daha yükselenim diyemeden hastanelik olursun. Sonra sana da kan ararız. Bak ben yaşadım bunları. Daha 2 sene önce İnönü'de 2-0 yendiğimiz maça getirdiğim Bursalı arkadaşımı linç edilmekten zor kurtardık maçtan sonra. Neden? Maçtan sonra otobüse binmek için çantasından pasosunu çıkaracaktı, bulamadı Bursaspor temalı bir defter çıkardı önce. Tam yanımızda 3 tane 20 yaşlarında, kolları jiletli velet vardı. Gördükleri anda üstüne yürüdüler, zor kaçtık. Ama canlarım ya kalpleri temiz. Canlarım benim...

Çarşı her ne kadar sosyal bir kuruluş da olsa, her zaman kan da verse, her türlü mazlumun yanında da olsa içindeki 25 yaşındaki hapçı bebeler yüzünden itibarı düşmektedir. Çarşı'yı yedirmeyiz demeden önce git de "Çarşı nedir" diye bir araştır. Hangi Çarşı'yı yedirmezsin?

Arkadaş bana öğretme bunları, tamam? Senden önce ben yedirmem Çarşı'yı.
    Senin o söylediğin velet tayfası Türkiyedeki bütün takımlarda var. GençFenerbahçeliler de çok farklı değil mesela. Veya ankaragücü gecekondu tayfası. Vs vs daha çok grup vardır. O çarşının değil ülkemizin problemi.

Oğlum madem bu kadar içindesin şu kadar basit bir komployu bile nasıl göremiyorsun. Bu adamlar gezi parkına katıldığı için üyeleri tek tek gözaltına alınmadı mı? Neyi körü körüne savunuyoruz. Ben istanbul takımlarını tutmam Karşıyakalıyım tribünün nasıl bi yer olduğunu iyi biliyorum merak etme her sene 13 saatlik deplasmanlara gitmişliğim var Diyarbakır dahil bilen bilir Ksk Diyarbakır arasındaki olayları. Senin şu anlattığın yok meşale düştü falan filan dediğin olayların 7 8 mislisini yaşadık. Eskişehirde 2 metre yanımdaki çocuğun kafasında 70'lik Jack Daniels patladı. 2006 Bursa deplasmanında ölümden döndüm. Daha saymıyım konu bu değil çünkü.

BJK çarşının içindeki olayları tabi ki bilmiyorum ama herkesin bu gruba sempatasi var Gezi'den dolayı. Dünya'da bütün tribun gruplarının siyasi duruşları var Çarşının yıllardır Sosyalist bir duruşu olduğu açıkca ortaydı zaten Gezi ile birlikte iyice gün yüzüne çıktı ve herkes gördü. Gündoğdu marşını söyleyen kaç tane tribün var zaten Türkiyede. Her tribünün içinde senin tabirinle hapçi bir tayfa var olmayan bir tribün yok sadece BJK nin içinde mi var sanıyorsun. Çarşı gezi parkında bir nevi simge durumuna geldi bir noktadan sonra e haliyle birilerinin zoruna gitti bu durum bunu görmek için Çarşı üyesi olmaya gerek yok.

Ayrıca ben sana BJK tribünün falan öğretmeye çalışmıyorum postlarımın hiç birinde böyle birşey yok öğretemem de. Ama onun dışında öğrenmen gereken çok şey var.

dakika 90+3
    bjk:2 - gs:1 olsaydı durum,

taraftar yine sahaya girer miydi ?

hadi ben sordum ben cevaplıyım yine, kesinlikle girmezdi.

geçen sene de galatasaray maçında sahaya girdi bjk taraftarı.. her yenildiğinde bunu yapıyolar yani. o yüzden noobstar adlı arkadaşa katılıyorum. planlı falan filan, geçin bu işleri. hazmedemeyen lavuğun biri atladı sahaya, sonra gaza gelen girdi. başka bişey yok. rasim ozan, hakan şükür gibi isimlerin televizyonda yaptıgı açıklamalarla olaylar buraya geldi.
    Konu Raito tarafından (23/09/2013 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

Oğlum madem bu kadar içindesin şu kadar basit bir komployu bile nasıl göremiyorsun. Bu adamlar gezi parkına katıldığı için üyeleri tek tek gözaltına alınmadı mı? Neyi körü körüne savunuyoruz. Ben istanbul takımlarını tutmam Karşıyakalıyım tribünün nasıl bi yer olduğunu iyi biliyorum merak etme her sene 13 saatlik deplasmanlara gitmişliğim var Diyarbakır dahil bilen bilir Ksk Diyarbakır arasındaki olayları. Senin şu anlattığın yok meşale düştü falan filan dediğin olayların 7 8 mislisini yaşadık. Eskişehirde 2 metre yanımdaki çocuğun kafasında 70'lik Jack Daniels patladı. 2006 Bursa deplasmanında ölümden döndüm. Daha saymıyım konu bu değil çünkü.

BJK çarşının içindeki olayları tabi ki bilmiyorum ama herkesin bu gruba sempatasi var Gezi'den dolayı. Dünya'da bütün tribun gruplarının siyasi duruşları var Çarşının yıllardır Sosyalist bir duruşu olduğu açıkca ortaydı zaten Gezi ile birlikte iyice gün yüzüne çıktı ve herkes gördü. Gündoğdu marşını söyleyen kaç tane tribün var zaten Türkiyede. Her tribünün içinde senin tabirinle hapçi bir tayfa var olmayan bir tribün yok sadece BJK nin içinde mi var sanıyorsun. Çarşı gezi parkında bir nevi simge durumuna geldi bir noktadan sonra e haliyle birilerinin zoruna gitti bu durum bunu görmek için Çarşı üyesi olmaya gerek yok.

Ayrıca ben sana BJK tribünün falan öğretmeye çalışmıyorum postlarımın hiç birinde böyle birşey yok öğretemem de. Ama onun dışında öğrenmen gereken çok şey var.
    Sırf görüşlerin benzer diye senin anana söven adamları savunursan ben bunun altında bir şey ararım.

Sana diyorum ki; Çarşı siyasi bir kuruluş değildir. Geziye katılması yanlıştır. Gündoğdu'yu sadece Çarşı değil bütün stat söyler, sosyalisti de, dincisi de, inançlısı da, inançsızı da... Aynı grubun içindeki ateistlerin Ramazan Bayramı kutlaması gibi. Çarşı Gezi Parkı mevzusunda yanlış yaptı diyorum. Katılmaması gerekirdi diyorum. Sen hala simge oldu diyorsun bana. Arkadaşım Gezi Parkı mevzusunda ağaçları savunan adamlar, yeşil alan olarak gösterilen yere Tüpçü-İsmail Ünal anlaşması ile dikilen gökdelenlere hiç laf etmedi. Sen bunları bilmeden yok Gezi Parkı olayında simge haline geldiler falan diyorsun. Madem Çarşı simge oldu Gezi Parkı olaylarında Alen Markanyan neden çıkıp "Çarşı'nın katılmasını doğru bulmuyorum." dedi?

Bilmeden konuştuğun için demiştim sana "bana öğretme Çarşı'yı" diye. Çünkü bu gökdelen mevzusunu bilmiyordun. Çarşı'nın o konuda iki yüzlü davrandığını bilmiyordun. Siyasetle ilgisi olmayan insanları siyasi simge haline getirip rant sağlamaya çalıştığını bilmiyordun. (Optik Başkan olayı) Bunları bilsen belki mantıklı düşünüp körü körüne savunmazsın Çarşı'yı. Bir şeye bu kadar bağlılık göstediğinizde körleşiyorsunuz. Ben yıllardır bu adamların içindeyim size mantıklı olanı söylemeye çalışıyorum. Hiçbir taraftar grubu siyasi olaylara karışmamalıdır. İşini yapmalıdır. Gezi Parkı'nda bilmem nerede sembol olmamalıdır. Olursa kutuplaşma olur. Böyle aptal aptal olaylar yaşanır.

Ayrıca; madem öyle bir sembol olmak istiyorsun o zaman al isim haklarını dernek kur. Senin gibi düşünmeyenleri alma içeriye. Ama alttan alttan yapma bu işi. O zaman ben de gelirim denk konularda göstermediğin tepkileri yüzüne vururum.

Hee bu arada, her zaman yaşanan tribün olayları, sahaya inmeler, küfürler, Gezi Olaylarından sonra yaşandı diye komplolar üretiliyor. Komik olmayın.
    Konu napstar tarafından (23/09/2013 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.

Bence de çarşının üstüne oyun oynandı dün akşam. Ama stada öyle adam sokmalarla falan değil. Sahaya kendini bilmezin biri girdi diye herkes sahaya indi. Daha önceki olaylar gibi. Açıkçası çok garipsemedim de Türkiye'de alıştık bunlara. Ama oyun ondan sonra başladı. Lig Tv'nin yayını kesmemesi, televizyonlarda yapılan açıklamalar vs.. Yani dün akşam talihsiz bir olay oldu. Bunu fırsat bilenlerde olayları taraftar gruplarının üstüne atmaya çalıştılar hepsi bu.
    Konu JrSouL tarafından (23/09/2013 Saat 21:21 ) değiştirilmiştir.

Evet beyler ne diyorduk?

Alıntı Alıntı: napstar Mesajı göster
    Yani sahaya inenlerin ortak noktası belli bir taraftar grubuna bağlı olmaları değil, BEYİNSİZ olmaları. Sinirlerine yenik düşmeleri. Kafalarının iyi olması.
    İsim:  4.PNG
Görüntüleme: 75
Büyüklük:  70.4 KB (Kilobyte)
    Konu napstar tarafından (23/09/2013 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir.

Abi bende şimdi cnn de görüntüleri izledim, direk kontrolsüz tribünün heryerinden sahaya giriyor millet. Ama bu hani maç sonu o şamil tayyarın tweetleri medyanın bi anda çarşıya yüklenmesi gerçeğini değiştirmiyor yinede. Şu anda tekrar bi değerlendirme yaptımda beşiktaş maçı eliyle vermiş 2 golde bireysel ve gereksiz hatalardan yemişler bu hatalar olmasa bu olaylarda yaşanmaya bilirmiş cidden.

Çarşı için ise içinde ülkücüler ulusalcılar muhafazakarlar olabilir ama yıllardır birileri bu grubu sol görüşlü olarak tanıttı insanlara. Açtıklar pankartlar vs.. Ayrıca gündoğdu marşı için ben zaten sadece çarşı söylüyor demedim, marşın orjinali zaten devrim marşı, söyleyen bir KSK bir de BJK var bildiğim kadarıyla.
    Konu RayRay tarafından (23/09/2013 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

Çarşı için ise içinde ülkücüler ulusalcılar muhafazakarlar olabilir ama yıllardır birileri bu grubu sol görüşlü olarak tanıttı insanlara. Açtıklar pankartlar vs..
    İsim:  BU3rg01CcAAF3mv.jpg
Görüntüleme: 73
Büyüklük:  37.9 KB (Kilobyte)

İsim:  BU3sCACCcAAfN5Z.jpg
Görüntüleme: 73
Büyüklük:  16.4 KB (Kilobyte)

Yahu sağ sol aslında Ekonomik bir şey değil mi beyler :S'/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)