1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
53 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

BJK-GS maçında ne oldu?

Beyler son dakika falan geçiyor asdsda Tarafsızca olayları anlatabilecek biri var mı? Futbolu pek takip etmem, ama fena olaylar olmuş galiba maçta

Cevap: BJK-GS maçında ne oldu?

Tayyipçi tayfa ve gezici tayfa birbirine girdi melonun hareketini bahane bulup stada girdiler ortalık karıştı maç tatil edildi %90 Gs 3-0 hükmen galip
    Dertli gönüllere giren, işte benim Yıldırım Demirören..

BurNIng does not carry DK, he gets carried by DK.

1453 taraftar grubu zaten olay çıkmasını bekliyordu amaçları destek falan değil karışıklık çıkartmaktı. Tek eksik fitilin ateşlenmesiydi ve Melo'nun davranışları fitili ateşledi. Olay bu. Siyaseti spora alet etmek kısacası.
    Yav heeeeeee

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Son Dakika - Tribünlere siyaset mi giriyor? AKP milletvekili Hakan Şükür çıkan olayları Lig TV'ye yorumladı...

Şamil Tayyar'ın objektifinden:
    https://twitter.com/samiltayyar27/st...42379076272128
    https://twitter.com/samiltayyar27/st...42884133392384

Fenerli bir izleyicinin objektifinden:
    https://eksisozluk.com/entry/37140454

Sözlükteki yazıda her şey orta da zaten.
    Yalnız hakem ve Galatasaray lafları saçma. Ben de maçı izledim ve nitekim gözüme abes denilecek bir hakem başarısızlığı görmedim.

Buradakilere ek olarak: LigTV'nin Gezi ile ilgili sloganları sırasında sesi kısıp, sonrasındaki olayları bas bas vermesi de dikkat çekici. Medyanın her dediğini eleştirisiz kabul eden koca bir topluluğu başka şekilde yönlendiremezlerdi.

Alıntı Alıntı: lifestealx Mesajı göster
    1453 taraftar grubu zaten olay çıkmasını bekliyordu amaçları destek falan değil karışıklık çıkartmaktı. Tek eksik fitilin ateşlenmesiydi ve Melo'nun davranışları fitili ateşledi. Olay bu. Siyaseti spora alet etmek kısacası.
    Öncelikle belirteyim; olan şey kesinlikle bu değil.

-------

8 yaşımdan beri Beşiktaş maçlarına giderim. Beşiktaş tribününde herhangi bir sebepten kavga çıkmayan maç hatırlamıyorum bile. Her maç en az bir kavga çıkar. Bazen 15 dakikada bir kavga olur. Bunun sebebi bütün çarşı ahalisinin maçtan önce Kazan'da toplanıp içmesidir. Kendini kaybeden öküzlerden her şey beklenir. Twitter'da yorumlar okuyorum, yok çarşı hiç arasında kavga etmezmiş, bu işin içinde bir iş varmış, çok önceden planlanmış, 1453'müş, çarşı'ymış... hepsi yanlı yapılan ve işin garibi hayatında stada girmemiş adamların yaptığı yorumlar. Hiçbirine itibar etmeyin. Savunduğunuz görüşe hizmet etse bile itibar etmeyin.

Öncelikle "bu iş planlı" tatavasına geleyim. Ulan olayların çıktığı dakika 90+3 değil mi? Planlı bir iş bu dakikaya bırakılır mı? Ayrıca yediğimiz iki golde de hata yapan iki oyuncumuz o hataları yapmasa günler önce planlanan şeyler patates mi olacaktı? Kısacası bu iş planlı diyen adam = DÜŞÜNEMEYEN İNSAN

Şimdi 1453 vs Çarşı olayına gelelim. Önce çarşıyı anlatayım.

Benim doğum yerim Beşiktaş. Büyüdüğüm yer çarşı içi, Ortaköy, Gümüşsuyu, sahil. Bu adamları bu kadar iyi tanıyıp içlerinde olmayan çok az insan vardır memlekette, onlardan biriyim. Çarşı dediğiniz taraftar topluluğu 1982 yılında adam gibi adamlar tarafından kurulan, her türlü sosyal faaliyetin içinde olan, liderleri ve tribün amigolarıyla tecrübeli insanlardan oluşan bir gruptu. Şu an çarşının tribün liderlerinin bazıları benle aynı yaşta olan, maçlardan önce hap alan, her gün içen, hayatta hiçbir başarı sağlayamamış ve özürlülüğünü sözde "takıma bağlılık" ile kapatmaya çalışan aptal bebeler. Bunların lider olduğu yerden ne beklersiniz? Tabi yine sosyal faaliyetleri var, sözde sosyalistlikleri var. Ona bir şey diyemem. Sosyalistliklerinin neden sözde olduğunu anlatmıştım gezi parkı olaylarındaki bir mesajda. İsteyen bakar. NEYSE

1453 grubu'da şu amaçla kurulmuştur; ulan biz de Beşiktaşlıyız ama sosyalist değiliz? Ama Beşiktaşlıyız? Ama sosyalist değiliz? Solcu değiliz? Eeee bizim gibi en az 10.000 kişi de var? E o zaman biz de kuralım bir grup, çok mu zor lan? Bu grubun çarşı'dan farklarına bakalım; herhangi bir mazisi yok, tecrübeleri yok, tanınmışlıkları yok, (gezi olayları sayesinde biraz reklamları oldu) maçlardan önce hap alıp içki içmiyorlar, (bütün çarşı hap alıyor demiyorum ama yüzde doksan dokuzu alkol alıyor maçtan önce) yerleri maraton değil kale arkası (yeni statta çarşı kale arkasına alınacak bunlar maratona geçer) ve sayıları daha az. Bu adamların çarşıya karşı neden bir antipatisi olsun? Neden olay çıkarmaya gitsinler? Geçiniz. İçi boş önermeler sunmayınız. Gereksiz laf yapmayınız. (laflarım sana değil lifestealx, twitter'daki veletlere)

Gelelim "Melo'nın davranışları fitili ateşledi, milleti gaza getirdi" kısmına. Burada gülüyorum işte. Bunu diyen adam = hayatında Olimpiyat stadına gitmemiş adam. Olimpiyat stadını anlatayım bilmeyenler için; en ön sırada değilseniz dürbünle gelin stada. Çünkü adı üstünde OLİMPİYAT Stadı. Yani maç oynanmak için değil, Olimpiyatlar için hazırlanmış bir yer. Stat ile tribünler arasında bir koşu pisti kadar mesafe var en az. Yani Melo'nun önündeki tribünde bile olsan o hareketi görme ihtimalin (o anda stada giren adamların dikkati başka yöne çekmesi de var tabi) çok az. En fazla 1.000 kişi görmüştür o hareketi, eminim. Zaten inen adamlar başka yerlerden indi stada.

Olay şu şekilde gelişti; her zamanki gibi kavga çıktı tribünde. Sizin televizyondan gördüğünüz kavga çok büyük ihtimalle ilk değildi, sadece ekrana gelen ilk kavgaydı. Beşiktaş'ın skor olarak geriye düşmesi sinirleri iyice gerdi. O sırada kafası iyi olan bir öküz atladı sahaya. Sonra sürü psikolojisi, sinirlerin gerilmesi, hakeme olan art niyet, polislere olan art niyet, sahada fotoğraf çektirme tutkusu (AQ BUNU YAPANLAR VAR YA ŞAKA GİBİ AHAHAHA) vb. gibi 10 IQ gerektiren fakat 190 IQ'lu bir insanında sinirle yapabileceği şeyler birleşti ve öküzler sahaya indi. Yani sahaya inenlerin ortak noktası belli bir taraftar grubuna bağlı olmaları değil, BEYİNSİZ olmaları. Sinirlerine yenik düşmeleri. Kafalarının iyi olması.

-------

Hee "olaylarda hiç siyasi sebep yoktur" da demiyorum. Tabi ki var. Ama Türkiye'de olan hangi olayda siyasi veya etnik bir alt yapı yok?

-------

Bakın size gerçek bir Beşiktaşlı göstereyim. Bu adam gerçek bir Beşiktaşlıdır;

not: Video'nun altındaki aptal yorumları okumayın. ehehe

-------

Bir de şu tekbir getirme mevzusu var ki akıllara zarar. Neymiş 1453 grubu tekbir getirmiş, olay çıkarmış falan filan. Ulan tribün özürlüler, sahaya inilirken tekbir getirilir. Allahsız adam da yapar bunu, inançlı adam da. Beşiktaş tribününün ateisti Ramazan Bayramı'nı kutlar siz neyin kafasındasınız?

Bakalım şampiyonluk iddiamız olmayan maçta benim yakınlarımda gerçekleşen bir olay.

01.58'e dikkat edin nasıl bağırıyor o "tekbir getirmez" dediğiniz Çarşı. (ve ben :d)

-------

Kısacası; olaylar planlı değildir. Beyinsizce yapılmış bir harekettir. Bitti.
    Konu napstar tarafından (23/09/2013 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

@napstar, Tamamen beyinsizlik olma ihtimali yüksek, haklısın. Ama çarşı grubu %99 alkol içer gelir, 1453 alkol içmez ayık gelir demen bile faşizan bir yaklaşım. Kafası iyi olan bir öküz sahaya atladı demenle, sahaya ilk atlayanın 1453 tribününden olması da çelişki. Ya 1453'tekiler de içip gidiyor, ya da atlayanın kafası gayet yerinde.
    Konu Nighthawk tarafından (23/09/2013 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    @napstar, Tamamen beyinsizlik olma ihtimali yüksek, haklısın. Ama çarşı grubu %99 alkol içer gelir, 1453 alkol içmez ayık gelir demen bile faşizan bir yaklaşım. Kafası iyi olan bir öküz sahaya atladı demenle, sahaya ilk atlayanın 1453 tribününden olması da çelişki. Ya 1453'tekiler de içip gidiyor, ya da atlayanın kafası gayet yerinde.
    Abi yıllarca çarşı ile beraber stada yürümüş biriyim. Maçtan önce Kazan'a girmeyen adamı tanımazlar bunlar. Çarşı'da alkol almadan stada giden adamlar; 40 yaş üstü, o yaşa gelene kadar tribün içinde bir saygınlık oluşturmuş olan insanlar. Yüzde yüz eminim, neredeyse hepsinin içkili geldiğine.

1453 alkol almaz dedim çünkü maçtan önce camiye gidip namaz kılıyorlar ehehe. O halde alıyorlarsa alkol, haklısın.

Bu arada sahaya ilk atlayanın 1453'den olduğu ne malum? O tribüne giren kişilerim hepsi 1453 grubuna mı dahil? Misal bildiğin gibi araba mevzusu yüzünden gidemeyecektim maça, bileti bir arkadaşa verdim. 1453'ün olduğu yerdeymiş benim bilet. Oda oraya girmiş oldu. Şimdi bu adam delirse atlasa sahaya "ilk 1453 atladı" diyebilir miyiz?
    Konu napstar tarafından (23/09/2013 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

Üye bucKeRudy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    buckerudy#2199
    Makaleler
    1
    İletiler
    815

Kendimi bir türlü söylemekten alıkoyamıyorum. Benim burada gördüğüm tek şey bir hayvan sürüsüdür. İnsanlığa dair tek birşey göremeyeceğiniz bu görüntülerdeki canlılar, oraya ne takımını desteklemeye ne de futbol izlemeye gidiyor. Taraftarlık, fanatiklik, holiganlık adı altında insanların, aynı takımı tutan, tanımadığı diğer insanlarla bağ kurmasıyla birlikte kendilerini bir yere ait hissetme, birşeyler başarabilme(!) gibi duygularla, tamamen sağlıksız bir beyinle, düşünmeden hareket ettikleri bir hayvanat bahçesine döndü futbol sahaları. Neden hayvan benzetmesi yapıyorum, çünkü orada tamamen sürü psikolojisi ve çobanlar var. Tanımadığı bazı insanlarla aile sevgisi niteliğinde bağ kurarken, tanımadığı diğer insanlardan ölesiye nefret edenler var. Hayattan bunalmış, kendi sorunlarını şiddetle çözen insanlar gibi ve birde bunu dile getirerek küfretmeye, kavga etmeye gidenler var. Yaptıkları hareketlerden de anlayabileceğiniz gibi takımını diğer tüm değerlerin önüne koyan, gerçekten futbol izleyecek olana, tuttuğu takımı destekleyecek olana yer bırakmamış hayvanlar bunlar. Zaten sözlük anlamı bile "Bir kimseye ya da bir şeye aşırı düşkünlük ve tutkuyla bağlı olan (kimse), mutaassıp, bağnaz" olan yüceltilmiş fanatik sözcüğünün, tek birşeye odaklanmış gerisi umrunda olmayan insanlar olduğunu anlıyoruz. Bu insanlar her şekilde gazlanıp, yönelendirilebilirler. Ha siyasi olaylardı, ha taraftarın birşeylere kızgınlığıydı. Bu hiç birşeyin dışavurumu olamaz ve olmamalı. Aslında sözüm ne bir takım taraftarına ne de futbola. Bu sadece çağ dışı fanatiklik hastalığının Türkiye'deki bir kolu. Bu en kötüsü değildi, birşeyler değişmedikçe ilk değil, son da olmayacak.
    Konu bucKeRudy tarafından (23/09/2013 Saat 14:39 ) değiştirilmiştir.

BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Alıntı Alıntı: napstar Mesajı göster
    Bu arada sahaya ilk atlayanın 1453'den olduğu ne malum? O tribüne giren kişilerim hepsi 1453 grubuna mı dahil? Misal bildiğin gibi araba mevzusu yüzünden gidemeyecektim maça, bileti bir arkadaşa verdim. 1453'ün olduğu yerdeymiş benim bilet. Oda oraya girmiş oldu. Şimdi bu adam delirse atlasa sahaya "ilk 1453 atladı" diyebilir miyiz?
    Valla 1453 tribününden atlayan 1453'le ilgili midir değil midir bileymiycem, ama orda olan birçok kişiden duydum ilk atlayan "1 tane adam" o tribünden atladı diye. Mesele atlayanın sarhoş mu ayık mı olmasıysa (senin yazdığın), çarşı sarhoş olmayanı almıyorsa 1453 de olanı almıyordur oraya heralde? Neticede atlayan sarhoş, çarşı da sarhoş, 1453 sarhoş değil gibi oldukça basit bir mantığa oturtuyorsun ve atlayanın 1453 tribününden olması bunu çürütüyor.

@buckerudy oyunda bile aynısını görüyoruz zaten. e-spor olmuyor çünkü daha normal spor kültürü bile yok, kavga etmeden rekabete giremiyor bizim elemanlar. Hearthstoneda bile o 6 mesaj dışında chat olsa iyi bir kart oynayana ana avrat girer Türkler, olursa görürsün
    Konu Nighthawk tarafından (23/09/2013 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)