1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
31 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Fatih Terim kovulmuş?

İşte sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama:

"Son günlerde Profesyonel Futbol Tamımızla ilgili yaşanan gelişmeler, bugün düzenlenen Galatasaray Sportif A.Ş. (Kulüp) ve Şirketimizin kurucu ve hakim hissedarı olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurullarında ayrı ayrı müzakere edilerek değerlendirilmiştir. Yönetim Kurullarımızın sözleşmesini iki yıl uzatma kararı almasına cevaben Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim’in kendisine yapılan yeni sözleşme önerisini kabul etmediğini açıklamış olması Yönetim Kurulumuza yeni çözümler aramak konusunda önemli bir sorumluluk yüklemiş bulunmaktadır.

.....

Bu sorumluluğun gereği olarak camiamızın daha fazla yıpratılmasını engellemek amacıyla Yönetim Kurullarımız oybirliği ile Sayın Terim’in sözleşmesinin feshi için kendisine bildirimde bulunulması kararı almıştır."

Ünal Aysal'a bak be adam diktatör

Cevap: Fatih Terim kovulmuş?

İsim:  fatih-terim_325780.jpg
Görüntüleme: 96
Büyüklük:  20.8 KB (Kilobyte)

Alıntı Alıntı: napstar Mesajı göster
    İsim:  fatih-terim_325780.jpg
Görüntüleme: 96
Büyüklük:  20.8 KB (Kilobyte)

ünal aysalın ego tatmini icin yaptığı sey icinden gecen sözler aynen şu sekildedir bu takımı 2 sene üst üste ben şampiyon yaptım fatih terim değil. şampiyon oldukdan sonra neden ben değilde fatih terim daha cok anılıyor aq dediği pisikoloklar tarafından kanıtlanabilir

Yönetici Lexsarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908

Aziz 2: Aysal'ın Diktası

sinemalarda...

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Ben burada Recep Tayyip Erdoğan'dan başka diktatör göremiyorum maalesef. Şu süreçte en masum adam Ünal Aysal'dır. Ciddi ciddi son dönemde olan olayları takip edip bunun aksini söyleyen adamın aklı tatlı kaşığından taşmaz.

Alıntı Alıntı: Krizalid Mesajı göster
    Ben burada Recep Tayyip Erdoğan'dan başka diktatör göremiyorum maalesef. Şu süreçte en masum adam Ünal Aysal'dır. Ciddi ciddi son dönemde olan olayları takip edip bunun aksini söyleyen adamın aklı tatlı kaşığından taşmaz.
    Siyasete kayıcak konu hiç girme.. Yönetime karşı geldiği için kovuldu yazıyo gazetelerde.. Neden böyle dedin..

Alıntı Alıntı: Krizalid Mesajı göster
    Alakasızca "burada" deyip konuyu siyasete kaydırdıktan sonra "burada"nın "dünya" olduğunu sanıyorum. Tüm diktatörleri sayasım geldi en azından yaşayanları.

Demişken Türkçe'ye eklenmesi gereken bir kaç terim var: Seçimsiz gelip dikta eden, seçimle gelip dikta eden, seçimsiz gelip kahraman olan, seçimle gelip kahraman olan.

Asıl konuya dönersek Aysal "Galatasaray Türkiyenin milli takımından daha önemli gitme bi yere amk" dedi. Terim de farklı düşününce imza sorunları vs. al takımını başına çal dedi. Terimle milli takımda görüşme ihtimalimiz yüksek yani.
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Böyle mesajları gördüğüm zaman sahiden çok üzülüyorum. Ana akım medya işte bu yüzden tehlikeli. Çünkü sıradan bir insanı bir konuyu çok iyi bildiğine ikna edebiliyor.

Alıntı Alıntı: maydin Mesajı göster
    Alakasızca "burada" deyip konuyu siyasete kaydırdıktan sonra "burada"nın "dünya" olduğunu sanıyorum.
    Birincisi "burada" kelimesi Terim'in adının Milli Takım ile geçtiği süreçle başlayıp, günümüze kadar gelen ve devam etmekte olan bir süreci kapsıyor. Bu sürecin aktörlerinin kim olduğunu biliyor olman lazım. Dediğin gibi alakasızca siyaset tartışmak istesem, Fatih Terim'in kovulmasını beklemem.

İkincisi, ben konuyu siyasete kaydırmadım. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin başbakanıdır. Başbakan ise devletin yetki ve görevleri anayasa ve yasalar ile belirlenmiş bir memurudur. Herhangi bir devlet dairesinde bir memuru işini nasıl yaptığına yönelik eleştirmek siyasi olmadığı gibi ise Başbakan'ı işini nasıl yaptığına yönelik eleştirmek de siyasi değildir. Bu ayrımı yapalım.

Ha ancak, siyasi olsa bile bunu tartışıp tartışmayacağımı kimseye soracak değilim. Forum kurallarına aykırı bir şey yazmışsam da bununla ilgilenmek sitenin moderatör ve adminlerine düşer. Öte yandan, Gençlik ve Spor Bakanı'nın "Futbol Federasyonu özerk. Siyaset işin içinde yok dersem kimse inanmaz." şeklinde açıklama yapabildiği bir ülkede "Usta'nın Hikayesi"nde rol almış ve Recep Tayyip Erdoğan ile akşam yemeği yiyip Milli Takım'ın başına geçmesi konusunda "talimat almış" bir teknik direktörün kulübünden kovulması meselesinde siyasete istediğim kadar girip çıkabilirim. Bu açıdan önceki mesajımda gösterdiğim incelik bence takdir hak ediyor bile diyebilirim.

Tüm diktatörleri sayasım geldi en azından yaşayanları.

Demişken Türkçe'ye eklenmesi gereken bir kaç terim var: Seçimsiz gelip dikta eden, seçimle gelip dikta eden, seçimsiz gelip kahraman olan, seçimle gelip kahraman olan.
    Öyle bir niyetim olmadığı halde beni siyasete bulaşmakla suçlamana rağmen siyaset konuşmak isteyenin kendin olduğu ortaya çıktı işte. Yaşayan diktatörleri boş ver sen, ölü olan tüm diktatörleri say. Say da kalıbından haberdar et bizi maydin'cim. Böyle laf eveleyip gevelemekle olmuyor. Yine bilmiyorsan diye hatırlatayım, Cumhuriyet'i kuran hiç kimse o koltuklara kendi başına gelmedi. Bildiğin üzere Cumhuriyet'in kuruluş tarihi Ekim 1923, Meclis'in kuruluş tarihi Nisan 1920'dir. Milli Mücadele ve Cumhuriyet'in koltuklarına oturanlar bir Meclis tarafından seçildiler. O Meclis'in mebusları da halk tarafından seçildiler. Boş gevelemeleri kesmek adına bunu da belirtme ihtiyacı hissettim.

Asıl konuya dönersek Aysal "Galatasaray Türkiyenin milli takımından daha önemli gitme bi yere amk" dedi. Terim de farklı düşününce imza sorunları vs. al takımını başına çal dedi. Terimle milli takımda görüşme ihtimalimiz yüksek yani.
    Ünal Aysal'ın Terim'e 48 saat süre verdiğini öğrendiğimden beri bir sürü yerden bu gidişat hakkında yazılar okuyorum. Öyle ki artık rüyamda Ünal Aysal ya da Fatih Terim görecek hale geliyorum/geldim. Ancak kusura bakma ama bu kadar aptalca bir mesaj okumadım. Tebrik etmem gerekiyor.

Öncelikle Ünal Aysal'ın bu konuda söyleyeceği hiçbir söz yoktu. Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına getirilmesi Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 14. maddesine göre gerçekleşmiş bir görevlendirme. Bu maddeye göre TFF'nin kulüpten ya da kulüp başkanından izin alma gibi bir yükümlülüğü yok. Sadece "kulübü ile ilişkisi devam etmek kaydı ile" görevlendirme yapılması söz konusu. Yani Ünal Aysal'ın bu konuda söyleyeceği bir söz zaten yoktu. TFF'nin mal kaçırır gibi Terim'i alıp götürmesi de mümkün değildi. Demirören ile görüşmüşlerdir, onay alınmıştır vesaire; bunlar işin etik kısımları. Zaten o raddede Ünal Aysal'ın yapabileceği bir şey yoktu.

Burada şark kurnazlığı yapan ve kendi çıkarını düşünen kişi Fatih Terim'dir. "Ben sözleşmeyi okumam imzamı çakarım.", "Aslolan Galatasaray'dır" bilmemne derken Galatasaray'a en büyük zararı vermiş oldu. Sözleşmeyi okumam diyordu, senelik sözleşme iki seneliğe çıkınca imza atmadı. Aslolan Galatasaray'dır diyordu, kulübü Yıldırım Demirören'in diline düşürdü, taraftarlar arasında ikilik yarattı ve takımı 5 maçta 2 galibiyet ile bıraktı. Real Madrid'ten 6 gol yedik. Bu gereksiz kriz sayesinde Juventus'tan da galibiyet almamız çok zor. Kısacası Fatih Terim çok sevdiğini iddia ettiği Galatasaray'ın hocası olmaktansa, hiçbir sağduyulu futbol taraftarının sevmediği Yıldırım Demirören ile "kader birliği" yapmayı tercih etti. Sonucu da bugünlerde olanlardır.

Ama en nihayetinde işin içinde "Başbakan talimatı" olduğu için, Fatih Terim de bu işin suçlusu değildir. Bu cümleyi de açıklayabilirim ancak "siyaset siyaset" diye ağlıyorsunuz sonra. Sadece Başbakan'ın Fenerbahçeli olduğunu, Yıldırım Demirören'in eski Beşiktaş başkanı olduğunu ve Fatih Terim'in Milli Takım'daki görevinden henüz para almadığını hatırlatmam gerekli. Yani ya Fatih Terim ağır yalancı, ya da işin içinde başka işler var.

gönlümden geçen: inşallah Hollanda bize 6 tane takar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)