2 sonuçtan 1-2 arası gösteriliyor

Steklyannaya garmonika / Glass harmonica

Az önce izledim de hoşuma gitti paylaşmak istedim.

Ekşi'den direk yapıştırıyorum:

''rus yönetmen andrey khrzhanovskiy'nin 1968 yapımı kısa animasyonu. mor ve ötesi'nin uyan isimli şarkısının video klibi bu kısa animasyonun bir parçasıdır. kısa animasyon 1968 yılında yapılmış olduğundan "komünizm" etkisi altında kalmış bir anlatımı vardır. eşitlik, kardeşlik gibi kavramlar biraz göze sokularak anlatılır lakin bu bile animasyonun güzelliğini zerre eksiltmez.''

''çok imge var animasyonda, muktedir olmak çok zor. dendiği gibi picasso tablosunun canlanmış hali sanki, ya da bize öyle geldi. aslında yönetmeni ile birlikte izleyip detaylar hakkında bilgi almak lazım. ''

''içeriğini anlamlandırmak, yorumlamak ve yeniden kazanmak, biraz birikim ister. futbol yorumlamaya, lotr geyikleri döndürmeye, star wars serileri bitirmeye, yeteneksizleri izlemeye benzemez efendim. müziğiyle beraber sizleri alır ve öyle derinlere götürür ki, yüzeye çıkmak istemezsiniz.''

Bu da videomuz:

Benim yorumum: Eşitlik kardeşlik falan demiş millet ama açık açık kapitalizme çarptırıyor. Para yüzünden insanlıktan çıkmalar falan bunu ifade ediyor bence.
    Konu 88RoundsPerMinute tarafından (19/10/2013 Saat 02:56 ) değiştirilmiştir.

Cevap: Steklyannaya garmonika / Glass harmonica

Özeti yokmu bunun knk özeti çıkınca özelden yolla

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)