1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor
    Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Riot'dan LCS Sansürü

Riot Games, LCS Sezon 4'e katılacak oyunculara imzalattığı sözleşmeye, oyuncuların Dota 2 ve tüm Blizzard oyunlarının aralarında bulunduğu bazı oyunları turnuva süresince streamlemesini yasaklayan bir madde ekledi.

onGamers'ın ulaştığı sözleşmeye göre, oyuncuların aşağıdaki resimde listesini bulabileceğiniz oyunların LCS süresinde reklamını yapması yasak. Bir başka maddeye göre halka açık yapılacak (twitch.tv gibi) streamler de reklam sayılıyor.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  2013-5032433440-1985-.png
Görüntüleme: 51
Büyüklüğü:  91.9 KB (Kilobyte)

Şubat ayınca başlayıp Eylül ayında biten LCS Sezon 3, toplam 7 ay sürmüştü. LCS Sezon 4'ün de yine aynı sürede tamamlanacağını düşünürsek, Riot'ın turnuvasına katılan oyuncuların diğer oyunları streamlemesi 7 ay boyunca yasaklanıyor.

Olayın oyuncular tarafından algılanışı; henüz yeni gelişmekte olan espor sektöründe sahip olmaları gereken birçok haktan mahrum olan oyuncuların multi-milyar dolarlık şirket tarafından suistimal edildiği şeklinde. Henüz sektörde oyuncuları ve takımları temsil eden birlikler varolmadığı için, sözleşmelere koyulabilecek bu gibi dayatmalara karşı çıkacak bir güç de bulunmuyor.

Not;
    Benim yorumum: Espor yeni gelişen bir alan olduğu için ben bu tarz tartışmalarda hemen daha uzun süredir bildiğimiz spor dallarıyla kıyaslama yapmayı seviyorum. Riot'ın bu yaptığı, kontraktlı bir basketbol oyuncusunun açık alanda futbol topuna dokunmasının yasaklanmasına benzetilebilir. Adam zaten senin oyununu oynuyor, senin turnuvana katılmış. Seyircisi de o oyunu izliyor. Twitchte zaten hemen yanda o oyunlar da gözüküyor. Sanki insanlar Dota 2, Starcraft 2 nedir hiç duymamışlar da 40 dakika Dota 2 veya Starcraft 2 streamlese Riot oyuncu kaybedecek! Elinde olsa Twitchte LoL izleyen birinin menüsünde diğer oyunların gözükmemesini de sağlayacak demekki...

Borisin yorumu: Listede LoL niye yok :S (true story)
    Konu Nighthawk tarafından (05/12/2013 Saat 01:46 ) değiştirilmiştir.

Re: Riot'dan LCS Sansürü

kısa vadede çok şey değişecegini düşünmüyorum (2-3 ay ) ama bu yasak bence cok sürmeyecek oyuncuların tepkisi buna yüksek olacaktır özgürlük kısıtlaması sonucta bir nevi bir çözüm yolu bulunacak orası kesin ama bu nasıl olacak göreceğiz çok sasırdım ben bu duruma
    Konu Darkelia tarafından (05/12/2013 Saat 02:27 ) değiştirilmiştir.

Cevap: Riot'dan LCS Sansürü

örneğin güzelmiş nh gerçekten de saçma bir madde olmuş tek oyunlu riot games in yaptıklarına bak hele sen neymiş efendim blizarddan starcraft valve den dota yayınlamayacakmış turnuvaya katılanlar adamlar kendilerini iyice tekel belledi piyasada ben valve nin gözünü seveyim ya o da şirket bu da şirket al işte ama farkı gör neyse sinirlendim şimdi kendimi single oyunlara vurayım bir süre hem batman arkham origin de yeni indirdim onu oynarım

Biraz saçma olabilir ama bu madde geri çekilmez oyuncularda hoşlarına gitmese bile ses edemezler çünkü bu yasağı delmeleri turnuvada takımını riske atar ve buna cesaret edemezler.
    Not: Saçma mı ? Saçma ama adamlar koymuş maddeyi oyuncularda kabul edecekler seve seve
    Www.CapoeiraTurkiye.Com

Üye CoolStoryBro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Steampunk#2190
    İletiler
    1,440

Yaptıkları aç gözlülükten başka bir şey değil. Zaten dünyanın en büyük oyun communitylerinden birine sahiplerken, oyuncu kaybederim diye pro oyuncularının başka oyunlar streamlemesini yasaklamak kendi oyunlarına o kadar güvenmediklerini düşündürttü bana.

Ayrıca bu sadece Dota 2 yasağı olsa neyse derdim fakat bildiğim kadarıyla Sc2 ve özellikle WoW'dan birçok kişi LoL oynuyor ve bunu streamliyor. Bu hareket o streamerlar ve izleyecilerinde huzursuzluk yaratsa da, stream harici oynamanın serbest olması yüzünden çok büyümeyebilir. Büyürse ve çok kişi desteklerse de onlara cezai yaptırım uygulamak skandal ile sonuçlanıp önüne geçmek istedikleri oyuncu kayıplarını 100 katına çıkarabilir.

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

Oyunun geleceğinin kısa olduğunu gören şirketin stratejik kesiminin beyninin kapasitesinin en fazla bir okul müdürü kadar olduğunu anlamış olduk.

Ancak riotun daha okul müdürlerinden öğrenmesi gereken çok şey var. Ailelerini çağırıp şikayet etsinler oyuncuların babası da başka oyun streamlerlerse modemi alıp işyerine götürsün. Hatta internet kafe baskını falan yapsınlar bence.

FİBERLİYORUZ!

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Okul müdürü mokul müdürü böyle böyle adamlar Dota 2'yi kaça katladı.

Valve'ın davrandığı gibi davranıp kendi oyuncuları tarafından seri eksilenseler daha mı iyi?
    Konu Krizalid tarafından (05/12/2013 Saat 17:25 ) değiştirilmiştir.

Benim yorumum: Riot games zaten yaptığı son patchlerle birlikte bu olayı da çıkartarak yeteneğe karşı olduklarını kesinleştirdi. Bir insan amacını bu kadar mı belli eder ya
    sa

baska oyunlara merakli insanların böle ünlü bilindik kisileri izlerken onların baska oyun oynadığını görüp aha bende deneyim diyip baska oyunlara yönelmelerini engellemek için yapılmış bi uygulama , su yönde haklılar bu adamlar benim sayemde ünlü oldular benim oyuncularımı alıpda baska oyunlara kacırmasınlar diye düşündüler

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Riot'dan LCS Sansürü

Ve Riot gelen tepkiler üzerine uzun süren iç tartışmalar sonucunda stream yasağını kaldırmaya karar vermiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)