10 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Anime tavsiyesi

Izliyecek anime lazim. Tercihen Death note,Code geass,mirai nikki tarzinda olsun. Sevdiklerim sci-fi,fantastic,ecchi ve biraz zekilik olsun icersinde.

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

Cevap: Anime tavsiyesi

aradığın tarzdaki kaliteli animeleri zaten izlemişsin, diğerleri genelde bokunu çıkartmışlar bu işin, farklı tarza geçmeni öneriyorum.

FİBERLİYORUZ!

brakula ya katılıyorum yani o tarz güzel bir anime daha bulman zor farklı tarz deneyeceksen yardımcı olabilirm ama

School Days-Kanashimi no Mukou he

bak bu aradığın tazda bir anime incele derim

İstediğin tarzda bir iki anime tavsiye edebilirim

Maoyu Maou Yuusha ilk olarak. Hafif ecchi hafif romantizm hafif aksiyon hafif fantezi ama ağırlıklı olarak savaş ekonomisi ve savaşların neden çıktığını nasıl geliştiğini anlatan bir anime. Fantastik dünyanın güzel bir bayan olan Demon King'i ve Hero'su güçlerini birleştirip savaşların kökeninde yatan sebepleri yok etmeye çalışıyorlar. Bu arada geliştirilen icatların halkın tabanına etkisi mi dersin, köylü sınıfının sosyal devrim isteği mi dersin. İlk bölümü atlatabilirsen oldukça güzel. Başrolde Jun Fukuyama ve Ami Koshimizu

İzlemedim ama Spice and Wolf'un da istediğin tarzda bir anime olduğunu düşünüyorum tarhuman gelirse o anlatsın

Bir de çekine çekine izlemediysen Full Metal Alchemist: Brotherhood desem

Edit: Yine izlemediysen 2013 bahar sezonunda Shingeki no Kyojin'in gölgesinde kalmış mükemmel bir anime daha var. Suisei no Gargantia. Stranger on a Strange Land konseptinde. Aldous Huxley'nin cesur yeni dünyasındaki distopik hali düşün. Öyle bir ortamda büyümüş ama tek görevi savaşmak olan gelecek gelen bir mecha pilotu hiperuzay atlaması yaparken karışıklık oluyor ve zamanda geri giderek 5. buzul çağı sonrasında sular altında kalmış insanların kocamaan ve bağlantılı gemi filolarında yaşadığı bir dünyaya düşüyor. Eski, teknolojinin de çoğunu kaybetmişler buzul çağı sırasında.

Konu işlenmiş mi kesinlikle evet. Ama bu animede ana karakter Ledo'nun kendi büyümüş olduğu konseptten dünyanın konseptine geçmekte çektiği zorlukları ağırlıklı olarak göreceğiz. İlk bölümde mecha savaşı ağır olsada sonraki bölümlerde azalıyor ama yinede geldiği zaman eğlendiriyor. Female Protoganist'i son zamanlarda gayet güzel işler çıkaran Hiseko Kanemoto seslendiriyor ama Sayaka Ohara'da önemli yardımcı karakterlerden birinin seslendirmesinde.
    Konu LauraBodewig tarafından (08/12/2013 Saat 11:30 ) değiştirilmiştir.

Simdilik School dayse basliyorum,ondan sonra Maoyu Maou Yuusha,Spice and Wolf,Suisei no Gargantia. Tavsiyeleriniz icin tessekur ederim.

ne demek kardeş bir şey değil

Alıntı Alıntı: Zero Mesajı göster
    Simdilik School dayse basliyorum,ondan sonra Maoyu Maou Yuusha,Spice and Wolf,Suisei no Gargantia. Tavsiyeleriniz icin tessekur ederim.
    Yapma. Hyouka izle.
    sa

Spice and wolf türkçeye çevirirsek adı üstünde tüccar ile kurdun(kurt derken kurt kadın desek daha iyi olur) beraber yaptığı yolculuk. Senin istediğin fantastik ve zekilik türünde diyebiliriz. Bir de arkaplan müziklerini çok sevdim ben . Aksiyon pek yok. Romantizmi bile abartmamışlar.(tsundere falan yok yani) Bazı kullandıkları terimler var onları anlamadım ya da çeviriden dolayıydı. Konuşma bölümleri uzun olduğundan dolayı sıkılabilirsin belki ama ben sıkılmadan izlemiştim.
    Bu arada şunu tekrar hatırlatayım.
    Alıntı Alıntı: tarhuman Mesajı göster
    Spice and Wolf çok güzel anime ya. İzlemek isteyenlere söyleyeyim. Bu animeyi cinnet fansub çevirdi. Gerçekten de cinnet getirtecek adama. Altyazıların çoğu kaymış durumda. Bazı bölümlerde ilk 1 dakikanın altyazısı yok. O yüzden ya ingilizce izleyin. Ya da türkçe altyazıları indirip düzeltin, öyle izleyin. Belki divxplanet'e düzeltilmişini eklemişlerdir.
    Aklıma geldi birden. Bir de danganronpa var. Bir grup öğrenci hapishane gibi bir okulda toplanıyor. Bu okuldan mezun olmanın tek yolu birini öldürmek ve duruşmadan(ölen kişi bulunduğunda deliller toplanıp öğrenciler arasında tartışılır) yırtmak. Tabi eğer o kişi duruşmadan yırtarsa diğer bütün öğrenciler öldürüleceği için herkes diken üstünde. Bu yüzden saksıyı çalıştırmaları gerekiyor. Aksiyon ve sci-fi yok. İdam sahnelerini farklı animasyonlarla gösteriyorlar. Bir de kan pembe(sansür galiba ).

Alıntı Alıntı: Tomoyo Sakagami Mesajı göster
    Yapma. Hyouka izle.
    Hyouka'da güzel diyebiliriz. Kininarimasu diye kafasının etini yiyen bir öğrenci tembel ama zeki bir öğrenciyi olayları çözmeye itiyor. Ortalarda biraz sıkılmıştım ben ama yine de izledim. Bir de o kızın sırrını öğrenemedik nedense.(hayvan gibi içgüdüleri var)

Bu 4. düzenlemem . Psycho Pass 'da güzeldir. Herkesin suç katsayısının(kısacası psycho pass'ı) ölçülmeye başlandığı zamanlarda bir dedektifin bu sistemin arkasında kimler olduğunu bulmaya çalıştığı ve çözülemeyen olayları araştırdığı bir anime.

Bilgisayarımda izlediğim animelerin listesi vardı ama şuan pc yanımda değil(kendim liste tutmamın nedeni kyk'da myanimelist'in engelli olması). O yüzden aklıma geleni yazıyorum .
    Konu tarhuman tarafından (08/12/2013 Saat 16:01 ) değiştirilmiştir.

Bende Hyouka nın ortasında sıkılıp bırakmıştım Satomi Sato'nun seiyu olmasına rağmen. Okul klübü ve okul animeleri fazla sarmıyor beni. Free! istisna.

Okul animesi izleyeceklere Toradora diyip tek geçerim. 3 defa seiyu ödülü almış Rie Kugimiya'nın baş yapıtı en iyi seslendirme yaptığı anime bence.

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)