4 sonuçtan 1-4 arası gösteriliyor

Shiki(tanıtım)

Yazıya başlamadan önce söyleyeyim. Shiki tuttuk gibi espriler görmek istemiyorum.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  shiki21-06.jpg
Görüntüleme: 3
Büyüklüğü:  189.5 KB (Kilobyte)

Tür: Korku,Seinen,Dram,Aksiyon

Özet: Shiki’de hikâye Sotoba adında, etrafı ormanlarla çevrili sakin ve sessiz bir köyde süregeliyor. Kasaba, sıradan, normal alışagelmiş bir kasabadır. Bu kasabada herkes birbirini tanımaktadır ve suç oranı sıfırdır. Doğal ölümler haricinde herhangi bir ölüm gerçekleşmez ve buradaki insanlar birbirlerine düşkün oldukları kadar dedikodu yapmayı da sevenler.

Günün birinde, yıllardır boş olan Kanemasa malikânesine birileri taşınır. Taşınan aile tüm kasaba halkının dikkatini çeker çünkü malikâneyi sanki yüzyıllar öncesinden kalma bir şato gibi inşa etmişlerdir. Kimileri bu malikâneye kıskanç gözlerle bakar, kimileri de kasabanın imajına yakışmadığını düşünür. Fakat esasında kimse ikinci defa dönüp bakmaz bile. Birilerinin Kanemasa malikânesine taşınması ile aynı zamanda insanlar garip bir hastalıktan ölmeye başlar. Elbette kimse Kanemasa malikânesine ve ölümler arasında bir bağ kurmaz. Kasabada ansızın insanlar iki – üç gün ara ile ölmeye başlarlar. Kasabanın doktoru ve saygı gören bir aileden gelen Toshio Ozaki önceleri bunun bir salgın olduğunu düşünür. Lakin doktor çok yakında asıl sebebin bu olmadığını anlar. Fakat Doktor Ozaki’den önce olayı çözmüş birisi vardır. Kasabanın gençlerinden Yuuki, insanların bir salgından dolayı değil “Shiki”ler tarafından öldürüldüğünü bilmektedir.(alıntı)

Anime başlarda ağır ilerlese de ortalarda çözülen gizemler ve son bölümlerde tavan yapan atmosfer ile baya ilgi çekici. Baya karakter var ve korku temasını çizimler ve müzik ile çok güzel hissettiriyor.(tabi kimse corpse party'nin eline su dökemez o ayrı)

Shiki'nin ne olduğunu öğrenmek isteyen spoiler'a bakabilir.

Arka plan müziklerinden birini paylaşayım.

Üye canifeto12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    AzR#2615
    İletiler
    2,091

Cevap: Shiki(tanıtım)

cizgifilmin neresinden korkucam lan .
    Üşengeçlik, tembellik ve rahatlık kavramlarını ayıran çizgiler vardır. Ben ise bütün o çizgileri ortalayıp üzerlerlerine uzanan insanım

İnsan insanı s*ker mi be

Korku türü dememin sebebi -15'lerin animeden aşırı etkinlenme olasılığından dolayı. Lisede veya üniversitede okuyan kimsenin korkmayacağını ben de biliyorum ama bu forumda kayıt olurken herkes yaşını yazmıyor. Her ihtimale karşı önlem almak lazım. Kötü etkilenmelerini istemem. Sonuçta öğretmen adayıyız .

shiki tuttuk diyemiyorsak, bizde shiki shiki baba hayni hayni yaba deriz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)