1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
24 sonutan 1-10 aras gsteriliyor
    ye JeanValjean - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    29/06/2011
    letiler
    321
    Blog Girileri
    1

Lightbulb League of Legend - Bir devin d

Merhaba arkadalar ncelikle en bata belirteyim bu bir tartma baldr. Beyin frtnas yapalm istiyorum. Herkesin dncesi farkl olabilir. Sonuta herkesin popisi farkldr, sayglar.

LoL moba tarz bir oyun olduu iin ister istemez hepimizin ilgisini ekmitir ya da bir dnem bu oyunu oynam, en kt yaynn takip etmiizdir. Balkta da belirttiim gibi LoL moba oyunlar iersin de gerek oyuncu says gerekse hitap ettii topluluun eitlilii bakmndan sektrde birinci. Ancak Riot games' in st ste daha fazla gelir elde etmek iin yapt hamleler "profesyonel oyuncular iin" oyunu oynanabilir kavramndan epeyce bir uzaklatrd. Dikkat ederseniz LoL oynayan arkadalarnz bu dnem iersin de yeni oyunlara yneldiler. Bu aralar zellikle s3-s4 dnemi aras ve s4 sezonunda bu sorun olduka gze batyor. Etkilerini az ok moba forumlarn takip edenler grebiliyorlardr. LoL camiasnn en byk yaynclar ya LoL'e davalk oldu ya da tamamen LoL yayn yapmaktan vazgetiler. LoL'un bu ar kan kaybnn sonular ne olur bilemiyorum. Bir moba oyunun bu kadar basite indirgenmesini okta anlaml bulduum sylenemez.. Syleyeceklerim bu kadar. Ve sorular bir ka madde ile sralayacak olursam :

1. LoL ar yaylmac bir politika izledii iin srekli olarak tecrbesiz oyuncular bnyesine ekiyor. Bundan dolay oyunun kalitesi dyor.

2. Sk sk para kazanmak, RP satmak adna oyuna "OP" kahramanlar ekliyor. Rpler ekildikten sonra bu kahramanlar nerfleniyor.

3. Riot games' in oyunun metasn deitirme abalarnn boa kmas.

4. LoL'n Sponsorlarn kaybetmesi.

Rolling in the deep.

Cevap: League of Legend - Bir devin d

daha nce de sylemitim, riot games dnyaya bi e-sport sunmad. bir valveye bakn bir riota. riotun vizyonunun zynga oyun grubunun politikasndan hibi fark yok, amalar sadece para kazanmak. yani gerekten her seyi brakp League of Legends hakknda suraya ya yazacam tek yorum; lol.
    bi vurcam.

ye Woolridge - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    02/02/2011
    Makaleler
    5
    letiler
    1,686
    Blog Girileri
    1

amalar sadece para kazanmak ksmna katlyorum
    tecrbesiz oyuncular ksmna da katlyorum

dierleri hakknda bir bilgim yok bir fikrim de yok -.-
    Best and only tip you ever need: blame yourself for everything you can (and learn from it!), and never blame the team.

valve'de ayn durum valve where is my hl3!!! working for money not game or player

Ben bu konuda riota hakszlk yapldgn ve yazdgn eylerin abart oldugunu dnyorum dota 2 oyuncularnnn azmsanmayacak bir blm srf lol komnitesi ve oyuncuya para kazandran aktiviteleri daha fazla oldugu iin lole getigini bliyorum yerli olarakta bunun bircok rnei mevcut , 2.maddenede katlmyorum sk sk rp ektirmek icin yeni herolar gelmiyor bu zaten lol'n dogasnda olan birey en az 2 ayda bir yeni hero ekliyorlar ve bu herolar da rp ile almalar iin kimsenin bogazna yapsmyorlar ki en fazla 1 hafta normal oyunda taklsan ya da aram oynayarak oyun ip'si kassan zaten heroyu cok rahat alyosun yeni gelmi bile olsa , 3 ve 4. maddenede katlmyorum meta daha yeni deiti sezon 4 le beraber bunun hakknda birey sylemek iin daha ok erken ayrca riot games 4 ve 5. sezonda oyunculara daha cok aktivite ve dl sz verdi bu parada havadan gelmiyordur sanrm sponsor arts illaki olmustur en cok yaplan hakszlk bence para konusu riotun paraya okadar da nem verdigini sanmyorum yle olsayd e-sporun e'si bile yapm aamasnda olan lkemizde bile kominite kurup maal eleman calstrp ylda en az 3 ,4 byk etkinlik dzenlemezlerdi ben bir dota oyuncusuyum ama yaklask 6 ,8 aydr lol oynuyorum gerek inceleme gerek dota 2 ile arasnda farklar bakmndan ve dota2 nin tek kaybettii yer aslnda valve nin riot 'dan daha para gz olmas.Ayrca riotun kurucularnn bir rportaj vard bulamadm suan para umrumuzda deil diyorlar bende buna katlyorum ackcas bunu rnekleyecek birey olarak bir riot calsan trkiyenin 81 ilini dolasarak gittigi kafelerde oyunculara bedava rp , hero ve kostm dagtyor kck capl turnuva filan dzenliyor gittigi yerlerde Trkiye 'de e-sporun bu denli gelimeye balamasndaki en nemli etkende ne yazkki LoL .Hayal edebiliyor musun ? Bir valve alan osmaniyeye gelecekte oyunculara hook dagtacak aagsfddfsas

ye JeanValjean - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    29/06/2011
    letiler
    321
    Blog Girileri
    1

Alnt Alnt: Darkelia Mesaj gster
    Ben bu konuda riota hakszlk yapldgn ve yazdgn eylerin abart oldugunu dnyorum dota 2 oyuncularnnn azmsanmayacak bir blm srf lol komnitesi ve oyuncuya para kazandran aktiviteleri daha fazla oldugu iin lole getigini bliyorum yerli olarakta bunun bircok rnei mevcut , 2.maddenede katlmyorum sk sk rp ektirmek icin yeni herolar gelmiyor bu zaten lol'n dogasnda olan birey en az 2 ayda bir yeni hero ekliyorlar ve bu herolar da rp ile almalar iin kimsenin bogazna yapsmyorlar ki en fazla 1 hafta normal oyunda taklsan ya da aram oynayarak oyun ip'si kassan zaten heroyu cok rahat alyosun yeni gelmi bile olsa , 3 ve 4. maddenede katlmyorum meta daha yeni deiti sezon 4 le beraber bunun hakknda birey sylemek iin daha ok erken ayrca riot games 4 ve 5. sezonda oyunculara daha cok aktivite ve dl sz verdi bu parada havadan gelmiyordur sanrm sponsor arts illaki olmustur en cok yaplan hakszlk bence para konusu riotun paraya okadar da nem verdigini sanmyorum yle olsayd e-sporun e'si bile yapm aamasnda olan lkemizde bile kominite kurup maal eleman calstrp ylda en az 3 ,4 byk etkinlik dzenlemezlerdi ben bir dota oyuncusuyum ama yaklask 6 ,8 aydr lol oynuyorum gerek inceleme gerek dota 2 ile arasnda farklar bakmndan ve dota2 nin tek kaybettii yer aslnda valve nin riot 'dan daha para gz olmas.Ayrca riotun kurucularnn bir rportaj vard bulamadm suan para umrumuzda deil diyorlar bende buna katlyorum ackcas bunu rnekleyecek birey olarak bir riot calsan trkiyenin 81 ilini dolasarak gittigi kafelerde oyunculara bedava rp , hero ve kostm dagtyor kck capl turnuva filan dzenliyor gittigi yerlerde Trkiye 'de e-sporun bu denli gelimeye balamasndaki en nemli etkende ne yazkki LoL .Hayal edebiliyor musun ? Bir valve alan osmaniyeye gelecekte oyunculara hook dagtacak aagsfddfsas
    En batan balamak gerekirse demisin ki "dota 2 oyuncularnnn azmsanmayacak bir blm srf lol komnitesi ve oyuncuya para kazandran aktiviteleri daha fazla oldugu iin lole geti" bende buna hayr demeyeceim. Bu bilinen bir gerek. Ancak LoL'e geen dota oyuncularnn ne kadar gerekten kendini bir moba oynuyormu havasnda hissediyor ve ne kadar 20-30 dklk oyunlardan tatmin oluyor? Ben yukarda sk sk gelen yeni herolardan yaknmadm. Demek istediim X herosu geliyor geldii hafta btn oyunlar domine ediyor. Sonra bu hero bir haftada herkesin gzdesi oluyor. nk ou zaman FREE WIN. Ancak hero bu hafta ierisinde satldktan sonra ertesi sal gn hemen nerf yiyor. rnek mi istersin Son gelen Herolara bak yeter Riot RP derdindedir yani para. Hi bir zaman almayacak, sat durdurlmu skinleri tekrar sata koyup "Bir kere atk ama bir daha amayacaz " diyebilecek bir anlaya sahip. Oyunun metasnn deimi olduunu dnmeni sadece alt aydr bu oyunu oynuyor olmana veriyorum. Bence LoL bu lkede E-sportu retmedi. LoL'n yapt sadece Trkiye iin konuuyorum ailelerinin paralarn Rp'ye yatran ve kfr eden yzlerce kk velet yaratmak. Eer senin dediin gibi e-sport ncs, ekol olmak isteseydi. Tribnal diye bir sistem var onu Trkiyede de devreye sokard. Hile yapanlar, haksz win alanlar ve ya kfr edenler bylelikle ban yerdi. Ancak bunlarn hi birisini yapmak istemiyormu gibi grnyor.
    Konu Ratz tarafndan (24/01/2014 Saat 14:57 ) deitirilmitir.

Ynetici Nighthawk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

Re: League of Legend - Bir devin d

1) Selam benim adm kapitalizm, u anda dnyada egemen sistemim ve benim egemen olduum yerde yaplan her ey daha ok para kazanmak iin yaplr. Tantma memnun oldum.

2) Bir irketin bir tek amacn saysan ne olur derseniz, o para kazanmaktr. Bu demek deildir ki para kazanmak iin mterisini memnun etmeyecek. Mteri ne kadar memnunsa o kadar para kazanrsn. Ama mteri hangi mteri derseniz, ite o noktada kendisine daha ok para kazandracak olan dierine tercih edip, dierini mutsuz edebilir.

3) DotA'da da yeni eklenen kahramanlar sklkla imba oluyor, daha sonra dengeleniyor. Bunu Riot yapnca su mu oldu derseniz, evet su oldu. nk DotA'da yeni kan heroyla oynamak iin para vermiyorsun Eer sen ampiyonu parayla satarsan, yeni ampiyonun imba olmasna daha ok para kazanmak iin denebilir ve denir. Valve Dota 2 ilk ktnda herolarn ve oyunun oynann etkileyen herhangi bir enin kesinlikle parayla satlmayacan aka belirtti. Valve ile Riot arasndaki fark da budur.

4) Medyada LoL ile ilgili grdm yazlar son zamanlarda hep nerflerle alakal oluyor. Hepsi de olumsuz. Bu kadar olumsuz geri bildirim alyorlarsa bir eyler yanl demektir. Riot 1 ay nce WoW'un lead designer (denge deiimlerinden sorumlu kiidir ayn zamanda) Ghostcrawler' bnyesine katt ve LoL'un bana geirdi. Riot da bunun bir sorun olduunun farknda ve dzeltmeye alyor demekki. in esprili yanysa, Ghostcrawler WoW'daki dengenin en ok eletirildii zamanlarda bu iin bandayd, ve Riot'a gemesi haberini WoW oyuncular "biz kurtulduk, imdi LoL'cler dnsn" eklinde karlad
    Konu Nighthawk tarafndan (24/01/2014 Saat 15:20 ) deitirilmitir.

ye Woolridge - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    02/02/2011
    Makaleler
    5
    letiler
    1,686
    Blog Girileri
    1

sadece trkiyedeki oyuncular lole geiyor nk trkiyede dotadan para kazanmak imkansz avrupada olsun asyada olsun oralarda byle deil tabii :d

edit: AB PARA VARMI diyip geen ka oyuncu para kazanyor uan onu da merak ediyorum
    Best and only tip you ever need: blame yourself for everything you can (and learn from it!), and never blame the team.

ye Burakula - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

competetive adan baklrsa bana gre dota bir ka adm nde alma felsefesi, denge, turnuvalar vs. bakmndan. Ancak i bizim gibi oyunculara indirgendiinde dota nn sknts ok ama ok fazla. LoL n iyi yanlarndan birisi de competetive ve pub oyuncular arasnda sper keskin izgilerin olmamas dotadaki gibi. Dota da oyunun gelitii lkelerde bile competetive oyuncusu olmak profesyonel olmak falan fazla zor bana gre.

FBERLYORUZ!

ye Berkantk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    21/05/2010
    BattleTag
    Berkantk#2225
    letiler
    1,183

Bal aana da darkelia'ya da nh'ye de katlyorum.
    Ben KO'yu srf serilik iin iinde, yetenek daha geri planda diye brakp, DotA'ya balamtm. DotA'dan artk zevk alamaynca, arkadalarm da LoL oynaynca LoL'e getim. Ama oyunu oynarken cidden baka oyunlar deneme istei douyordu srekli iimde. Ve gittim WoW'u alp baladm. WoW'u oynaynca da DotA'nn deerini anladm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)