1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
15 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor
    Yönetici BorisPeace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makaleler
    148
    İletiler
    3,539
    Blog Girişleri
    4

Türkçe Hearthstone

Yapmaya çalışıyorum ama Blizzard oldukça zorlaştırmış işleri

http://oi40.tinypic.com/2qizg4k.jpg

Cevap: Türkçe Hearthstone

inş olur çok iyi olur çokda güzel olur.

Üye Simita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İletiler
    791
    Blog Girişleri
    3

Yardım lazımsa add :/

Alıntı Alıntı: BorisPeace Mesajı göster
    Yapmaya çalışıyorum ama Blizzard oldukça zorlaştırmış işleri

http://oi40.tinypic.com/2qizg4k.jpg
    Ş ve Ğ destekleniyorsa daha ne kadar zorlaştırabilir bilmiyorum.
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Üye Berkantk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Berkantk#2225
    İletiler
    1,183

Ya öyle ahım şahım İngilizce isteyen bir şey yok ki. Zaten bir kartta en fazla 2-3 kelime bilemeyebilirsin onu da sor translate'e verdiği anlamlarla anlam bütünlüğü oluştur. Ama ilkokullular için işe yarayabilir :/ Yine de emeğe saygı!

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Cevap: Türkçe Hearthstone

Alıntı Alıntı: maydin Mesajı göster
    Ş ve Ğ destekleniyorsa daha ne kadar zorlaştırabilir bilmiyorum.
    Oyun (daha doğrusu battle.net app) dosyanın değiştiğini farkedip otomatik orjinal haline çeviriyor sürekli

Cevap: Re: Cevap: Türkçe Hearthstone

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    Oyun (daha doğrusu battle.net app) dosyanın değiştiğini farkedip otomatik orjinal haline çeviriyor sürekli
    O zaman niye Türkçe karakterlere destek vermişler ki? İlginç.

Peki diğer oyunlarında farklı dil desteği var mı? Varsa bu Hearthstone'a da geleceğini gösteriyor o zaman.

Ya öyle ahım şahım İngilizce isteyen bir şey yok ki. Zaten bir kartta en fazla 2-3 kelime bilemeyebilirsin onu da sor translate'e verdiği anlamlarla anlam bütünlüğü oluştur. Ama ilkokullular için işe yarayabilir :/ Yine de emeğe saygı!
    Ben de iki kelimeye baktım şimdiye kadar. Biri "adjacent" biri de "squelch".
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: Cevap: Re: Cevap: Türkçe Hearthstone

Alıntı Alıntı: maydin Mesajı göster
    O zaman niye Türkçe karakterlere destek vermişler ki? İlginç.

Peki diğer oyunlarında farklı dil desteği var mı? Varsa bu Hearthstone'a da geleceğini gösteriyor o zaman.

Ben de iki kelimeye baktım şimdiye kadar. Biri "adjacent" biri de "squelch".
    UTF-8 encoding kullanırsan zaten dünya üzerinde varolan tüm dilleri desteklemiş olursun (Unicode).

Tüm Blizzard oyunlarında olan diller Hearthstone'da da var. Almanca, Fransızca, Çince, Rusça birkaçı. Yanılmıyorsan şu ana kadar hiçbir Blizzard oyununda Türkçe yoktu, Hearthstone'da da yok.

Çevirisi olan dillerin dosyaları zaten Hearthstone'da var. Ama dosyalar üzerinde ekleme/çıkarma/değişiklik yaptığımızda dediğim gibi app otomatik olarak orjinal haline çeviriyor, o yüzden Türkçe'yi eklemek için bir yol bulamadık henüz.

Cevap: Re: Cevap: Türkçe Hearthstone

Aynen ben de oyun içindeki notları değiştirince update yaptı. Bütün notları eski haline getirdi .

Cevap: Re: Cevap: Re: Cevap: Türkçe Hearthstone

UTF-8 encoding kullanırsan zaten dünya üzerinde varolan tüm dilleri desteklemiş olursun (Unicode).

Tüm Blizzard oyunlarında olan diller Hearthstone'da da var. Almanca, Fransızca, Çince, Rusça birkaçı. Yanılmıyorsan şu ana kadar hiçbir Blizzard oyununda Türkçe yoktu, Hearthstone'da da yok.

Çevirisi olan dillerin dosyaları zaten Hearthstone'da var. Ama dosyalar üzerinde ekleme/çıkarma/değişiklik yaptığımızda dediğim gibi app otomatik olarak orjinal haline çeviriyor, o yüzden Türkçe'yi eklemek için bir yol bulamadık henüz.
    Demek istediğim UTF-8 olması değil de Türkçe karakterleri yazıtipinde desteklemeleri. Dota 2'de bazı Türkçe karakterler farklı yazı tipinde çıkıyor. Aynı Word'de artistik yazı tiplerindeki Ş lerin ve Ğ lerin Times New Roman çıkması gibi.

O zaman Blizzard'a mesaj atıp "Biz çeviri yaptık oyuna koyar mısınız?" demekten başka çare yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)