1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
23 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

8000'e kadar Notebook önerisi!!!

Gençler elime biraz nakit geçti laptopu satıp yenilemeyi planlıyorum. İki seçenek var aşağıda. İlla bunlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Türkiye'den faturalı olarak alabileceğim başka öneriniz varsa sunabilirsiniz.

İlki asus:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/as...ati,71448.html

İkincisi Monster:

http://www.monsternotebook.com.tr/ur...405&lang=tr-TR

Hadi tartışalım!

Cevap: 8000'e kadar Notebook önerisi!!!

fakir pcleri bunlar, iki pc de çok dandik. biraz daha biriktir derim.
    bi vurcam.

Abi daha önce açtığım "Monster Laptop Tavsiyelerinde" de ilgisiz bir sürü konu tartışıldı. Şimdiden söylüyorum:

1- Para benim değil mi? İster 2000'e alırım ister 8000'e.

2- 8000 notebooka verilmez değmez gibi cevaplar yerine; mantıklı somut argümanlar geliştirebilirsiniz.

3- Başta da dediğim gibi illa bu 2 seçenek arasında fikir beyan etmek zorunda değilsiniz.

Üye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    İletiler
    3,079
    Blog Girişleri
    3

Tartışılacak bir şey yok ki neyi tartışalım şimdi. Paran varmış git al attığın linkten birini. Bana kalsa hiç birini alma derim. 8000 TL para verecem ben illa diyorsan

http://www.alienware.com/landings/laptops.aspx

Bu siteden bir şey bak ASUS ne amk.!

Alienware 18 Senin attığın 1.linkteki laptopla hemen hemen yani. Ekran kartı zaten aynısı :=) Fiyatıda 2000 $

Ayrıca sitenin içersinde bulamadım ama biraz kurcala kendin laptobunu kendin yapıyorsun ve sana fiyat çıkıyor. Orayı bul ve bak kendine göre bir şeyler. Alienware DELL'in ürünüdür. Eğer bilmiyorsan dandik marka sanma yani
    Konu WeRdeR WeReMeM tarafından (29/01/2014 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.
    Mezar taşıma; "Resurrect Please" yazsınlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BEŞ NOKTA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Yönetici Lexsarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908

ASUS kullanmış biri olarak uzak durmanı tavsiye ederim.

Çok gezen biri misin? Oyun oynayacağın cihazı yanında farklı şehirlere taşıman gerekiyor mu? Eğer gerekmiyorsa aynı parayla masaüstü + minibook veya tablet almanı tavsiye ederim. Laptopta parçaları güncelleyemediğin için oyun oynatma ömrü kısa oluyor. Ayrıca mobil ekran kartları masaüstü eşdeğerleri gibi verimli olmuyor. Performans arasında cidden dağlar kadar fark var. Isınma da aynı derecede büyük bir problem.

Eğer oyun oynayacağın cihazı yanında sağa sola taşıman gerekiyorsa o zaman başka çaren yok tabi. ASUS'tan uzak dur yeter.

Yönetici Nighthawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    İletiler
    4,049
    Blog Girişleri
    5

Re: 8000'e kadar Notebook önerisi!!!

Asus en iyi markalardan biri Çağrı. Asustan uzak dur demek, ne alırsan al kötü çıkabilir demekle aynı şey.

Yine de 8000 vereceksen Asus'u geçip Alienware tarzı üreticilere yönelmen mantıklı.
    Konu Nighthawk tarafından (29/01/2014 Saat 21:16 ) değiştirilmiştir.

Yönetici Lexsarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908

Cevap: Re: 8000'e kadar Notebook önerisi!!!

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    Asus en iyi markalardan biri Çağrı. Asustan uzak dur demek, ne alırsan al kötü çıkabilir demekle aynı şey.

Yine de 8000 vereceksen Asus'u geçip Alienware tarzı üreticilere yönelmen mantıklı.
    Aldığım Asus laptopun monitör-gövde bağlantısını örten parçası tam yerleştirilmemişti ve ilk gününde yerine oturtmaya çalışırken kırıldı. Son derece kalitesiz ve kırılgan bir plastikten yapılmıştı. Yine daha ilk günden bariz bir ısınma problemi vardı. Maksimum performansta maksimum 20 dakika çalışabiliyordu. Bu 20 dakikanın sonunda normalde oynayabildiğim oyun kasmaya başlıyordu. Daha bir sürü başka problem de yaşadım.

Asus iyi bir marka olarak gösteriliyor olabilir, bilemiyorum. Benim Asus konusunda iyi tecrübelerim yok hatta verdiğim paraya pişmanım. Kendim bir daha para vermeyeceğim bir şeye başkasının da para vermesini istemem.

Abi şöyle söyleyim yıl içerisinde en az 10-15 kere şehir veya yurtdışına çıkıyorum. Genelde de 10 gün civarı kalıyorum.

Yoksa bende istiyorum masaüstü kurmak. Biliyorum ki yarı fiyatına aynı performansta olacak. Ama olmuyor

Şuan üçüncü Monster'ımı kullanıyorum. Sırası ile 3500, 4800, 5300 tl'ye almıştım (benden çıkan). Monster kesinlikle hakkını veriyor amenna (tek sorun fan). Ama biraz da değişik bir marka kullanayım istedim.

Oğuz low'u gitmiş amerika sitesinden 2000 dolar diyo. Olum o 2000 dolar orası için. Burda bak bakayım aw 18x sıfırı 6000 den aşağı var mI? 6000 bile sanmıyorum olacağını.

İkincisi benim alacağım laptopun yarısını şirket ödeyecek. O yüzden faturalandırmam lazım. Bu kısımda önemli benim için.

Üçüncüsü bence markaları düşük modellerine göre değerlendirmeyin. Mesela lexarko'nun yaptığı gibi. Benim ilk aldığım (en ucuzu) monster'dan pek memnun değildim. Ama şuanki mükemmel.

Üye WeRdeR WeReMeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    MuslumBird#2539
    Makaleler
    1
    İletiler
    3,079
    Blog Girişleri
    3

Yurt dışında zaten o fiyat biliyorum. Açtığın konulardan öğrendiğim kadarıyla zaten sürekli yurt dışına çıkan birisin. Zor olmamalı oralardan almak yani. Git dışarıdan al enayi değilsin yani neden Türkiye'den alış-veriş yapıyorsun.
    Mezar taşıma; "Resurrect Please" yazsınlar

Wrath Of The WeRdeR_WeReMeM [WotWW]

BEŞ NOKTA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Alıntı Alıntı: WeRdeR WeReMeM Mesajı göster
    Yurt dışında zaten o fiyat biliyorum. Açtığın konulardan öğrendiğim kadarıyla zaten sürekli yurt dışına çıkan birisin. Zor olmamalı oralardan almak yani. Git dışarıdan al enayi değilsin yani neden Türkiye'den alış-veriş yapıyorsun.
    neden sanki beni tanımıyormuş gibi yazıyorsun merak ettim. ilginç (!)

ekleme: Allam oğuz üstteki postu okusana şirket yarısını vercek. faturalandırmam lazım diyorum. yurtdışı fatura olmaz diyorlar.
    Konu Owyeah tarafından (29/01/2014 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)