5 sonuçtan 1-5 arası gösteriliyor

Love, Chunibyo & Other Delusions (Anime)

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  pic-chuunibyou_demo_koi_ga_shitai.jpg
Görüntüleme: 10
Büyüklüğü:  620.4 KB (Kilobyte)

Togashi Yuuta ortaokuldayken delüzyonları olan bir çocuktu. Doğaüstü güçleri olduğuna inanıyor, kendini Dark Flame Master olarak görüyor ve bu sanrılar yüzünden yalnız kalıyordu. Geçmişini utanç verici bulan Yuuta liseye geçtiğinde bunların hepsinden kurtulmaya ve yeni lisesinde hiçkimsenin bunları bulmamasına karar verir. Ama bunu yapmakta oldukça zorlanacaktır çünkü Yuuta'nın geçmişini bir şekilde bulan Rika isimli başka bir delüzyonal kızla aynı sınıftadır

Hikaye ilerledikçe Rikka, delüzyonlarını irite edici ve utanç verici bulmasına rağmen kendisini kabul eden Yuuta'ya iyice bağlanır. Yuuta Rikka'ya birkaç şeyde yardım eder. Kendi klubünü kurmak, düzene sokmak ve ders çalıştırmak gibi. Beraber yaz tatilindeyken Yuuta Rikka'nın 2 yıl önce çok sevdiğini babasını hastalığından haberi olmadığı için aniden kaybettiğini ve bunun delüzyonlarına neden olduğunu öğrenir. Ona bu delüzyonal macerasında yardım etmeye, babasına götüreceğini düşündüğü 'Ethereal Horizon'ı bulmasına yardım etmeye karar verir. Bunlar üzerine Rikka, Yuuta'ya romantik olarak ilgi duymaya başlar.

Bu anime son derece karma bir anime. Her şeyden biraz biraz içeren bir anime ama oldukça homojen bir şekilde içeriyor. Mesela Naruto'da da komedi var ama Naruta'da komedi ve aksiyon homojen değil aksiyon ön planda. Ayrıca anime'nin storyteller'ı Jiraiya'ı seslendiren kişi adını unuttum onun.

Anime'nin ilk yarısı ağır bir şekilde komedi içeriyor. Rikka'nın yaptığı şaklabanlıklar. Eski bir delüzyonal olan Nibutani ile onun fangirl'ı olan Dekomori'nin çıkardığı karmaşalar. Delüyonal olmayan Kumin'in bu okült klubünde sürekli uyuması ve delüzyonalleri desteklemesi. Makoto'nun klasik lise erkeği hareketlerini yaparken hep en kötü durumlara rast gelmesi.

Fakat ikinci kısımda bir bu kadar ciddileşiyor. Rikka ablasıyla yalnız yaşıyor ve annesiyle babasının hastalığını haber vermediği için 2 yıldır konuşmuyor. Ailesi rikkayla geçinemezken Yuuta onla geçinebildiği için ailesinin bir istediğini yerine getiriyor. Rikka'yı normale döndürmek. Fakat 2 yıl geçmiş olsa bile Rikka hala gerçeği kabul edememiş. İşte burada fantezinin gerçeklerden mükemmel bir kaçış noktası olduğunu görüyoruz. Rikka delüzyonlarından kurtulup normale dönüyor ancak her ne kadar Yuuta neşelendirmeye çalışsada hayal gücü Yuuta'nın şimdiki haline göre bile oldukça sönük kalıyor ve moralmen çöküyor. En sonda Yuuta bu kadar Rikka'yı bu kadar üzgün görmeyi kaldıramayıp onu eski delüzyonal haline geri girmesi için teşvik ediyor.

Komedi ve dram arasındaki geçişlerin güzel yapıldığı anime oldukça az ve bu onlardan biri. Tavsiyelerim arasında. İlk sezonu yayınlandı ve şu an ikinci sezonun 5. bölümünde.

Ana Karakterleri Code Geass'in Lelouch'u, Spice&Wolf'un Kraft'ı, Blue Exorcist'in Yukio Okamura'sı olan Jun Fukuyama - Highschool DxD'nin Irina Shido'su ve Rea Sanka olan Maya Uchida ayrıca Kumin'i de yine Highschool DxD'nin Asia'sı olan Azumi Asakura seslendiriyor
    Konu LauraBodewig tarafından (09/02/2014 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.

Cevap: Love, Chunibyo & Other Delusions (Anime)

çok iyi bir anime izlenir bu

Yuuta'nın Rikka'nın kafasına vurduğu sahnelerde Rikka'dan çıkan sesi çok seviyorum ya. Ayrıca Lite serisinin ending'ini de çok seviyorum .
    Konu tarhuman tarafından (09/02/2014 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.

Bunları demeye çalıştın galiba

Aynen onu dedim ama aramaya üşendim .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)