1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
66 sonutan 1-10 aras gsteriliyor

Neden LoL oynamalsn ? (Dotaclar konuya bekleniyor)

Merhaba arkadalar, yllardr tartlan Dota m yoksa LoL m sorularna kendimce net bir cevap vermek istedim o yzden bu konuyu ayorum.

Eer Dota 2 oyununu sadece Elenmek ve zaman geirmek iin oynuyorsanz ;
    Dota 2'nin League of Legends'a gre daha iyi bir oyun oldugunu syleyerek baslamalym sanrm, neye gre iyi sorusuna vericeim cevaplar sadece : grafikler , arayz , ses efektleri , steam zerinden oynanabilmesi ,ve bu tarz ekstra zellikler olucak. Eer bu oyunu elenmek iin arkadalarnzla vakit geirmek iin falan oynuyosanz devam edin, sizin iin Dota 2 daha iyi.

Ama eer bu oyuna ok fazla zamannz harcayp profesyonel oyuncu olma para kazanma gibi amalarnz varsa bouna Dota 2 de zaman kaybetmeyin beyler. nk Dota2 oynayarak bu amacnz sadece Avrupa da dzenlenen turnuvalara katlarak yerine getirebilirsiniz, oda gerekten zor.

Benim dncem eer Dota 2 yi elenmek iin oynuyorsanz sizin iin doru bir tercih ama sabah akam Dota 2 oynayan bi insan ister istemez iyi bir oyuncu olur, sabah akam Dota 2 oynayacana gelip LoL oyna Trkiye'de dzenlenen turnuvalara katl,para kazan,cebine ekstradan para girsin. lkemiz de Avrupada dzenlenen Dota 2 turnuvalarndan fark olmayan LoL turnuvalar dzenleniyor ve dller de gerekten ok yksek, konuyu ama amacm sabah akam Dota 2 oynayan isiz tayfaya seslenmekti, bouna zamann Dota 2 oynayarak harcamasnlar (bence).

Haberi olmayan,duymayan,bilmeyen insanlar iin atm bu konuyu.. LoL'de yeteneksiz insanlar (ben bile anlyorum kt olduklarn) mkemmel turnuvalar da oynuyor paralar kazanyor, sporcu lisans kartyorlar,klplerden maalar primler alyolar, Riot Games Trkiye irketi oyunculara 2015 ylnda kendilerinin maa vericeklerini aklad ve bu sene turnuvalarda 550 bin tl deerinde dl havuzu olucan belirtti, (detayl bilgi iin http://lolespor.com/bilgi) 1-2 hafta nce dzenlenen son turnuvann biletleri biletix'te satld 1-2 gnde tamam tkendi, televizyonlarda falan yaynland, sadece Trkiye'den 30-40 bin kii twitch.tv den canl olarak izledi,birinci olan takm kii ba 5 bin tl falan ald ve bu turnuvalar ok sk yaplyor (her mevsim ba yani 2-3 ayda bir ve sonunda trkiye byk finali) yani demek istediim u an Dota 2 de hayranlk duydugunuz, International gibi turnuvalara katlan takmlarn oyuncular gibi olabilirsiniz, yllardr oynadnz moba tr bi oyundan para kazanp fan toplayp egonuzu tatmin edebilirsiniz.

Ben ii gc olan biri olarak bo vakitlerimde DOTA 2 oynuyorum, ama eer baz arkadalarm gibi isiz olsaydm kesinlikle League of Legends oynardm.

Yukarda bahsi geen turnuvalarn hepsi Trkiye'de Riot Games irketi tarafndan yaplmakta ve oyuncularn btn masraflar (yol,otel,yiyecek iecek gibi) yine Riot Games tarafndan karlanmakta, kpta baz insanlar imdi Dota 2 de International var en ok para orda datld gibi cevaplar verebilir, bende onlara eer LoL'de ,Trkiye'de dzenlenen en byk turnuvada yani Trkiye Byk Finalinde 1. olursanz binlerce lira para dlnn yannda

League of Legends World Championshipe gitmek iin, International Wildcard Turnuvasna katlmaya hak kazandnz sylemeliyim.

(2013 ylnda dzenlenen Trkiye Byk Finali)

CNN TURK zeti : http://www.youtube.com/watch?v=z8nsT-QiAXQ

En iyisi 1-2 ubat tarihinde dzenlenen 2014 sezonunun ilk turnuvasnn ksa bi videosunu koyaym,hem sizde nasl oluyormu bu turnuvalar grm olursunuz ..

Turnuva dlleri

sim:  759467dae1.png
Grntleme: 2855
Byklk:  27.2 KB (Kilobyte)

Turnuva iin infografik : http://riot-web-static.s3.amazonaws....infografik.jpg (ka kii izlemi,ka oy kullanlm falan filan)

Aklma yatt ama ben bu seviyeye gelene kadar para kazanmaya balayana kadar ok zaman geer diye dnenler iin konuuyorum Dota'dan LoL'e geen btn oyuncular ksa zamanda uyum salayp iyi yerlere geldiler, bunun dnda lole baladktan 2-3 ay sonra katlp derece yapabileceiniz,bu turnuvalarn daha kk dll versiyonlarda var,profosyonel olmaya yeni adm atm oyuncular iin dzenlenen ampiyonluk liginde olan takmlarn katlmasnn yasak olduu turnuva,birinci olan takm yanl hatrlamyorsam 10 bin tl falan alyordu genelde dandik takmlar katlyordu, http://lolespor.com/bilgi burdan okuyup merak ettiiniz hereyi bulabilirsiniz.

Unutmayn E-Spor Trkiye'de gelimekte olan bir spor ve 2014 yl sadece bir balang

EDT : Dota 2'den League of Legends'a gemeyi dnen arkadalar iin LoL hakknda ksa bilgiler ve Dota 2 ile olan benzerlik ve farkllklar eklendi.

LoL'de rol dalm u ekilde : Top , Jungle , Mid , AD Carry , Support

Top : Genelde tank ve fighter ampiyonlar oynanyor,oyuna ilk dakikalarda fazla bir etkileri olmuyor karsndakiyle 1v1 atyorlar,oyun ortalarnda dier koridorlara roam atp team fightlara katlyorlar.

Jungle : tank,fighter ve assassin herolar oynanyor. Ormanda taklp btn koridorlara gank atmaya urayorlar ama karda da bir jungler olduu iin dikkatli olunmas lazm,ok tecrbe isteyen ngr ve zamanlamas iyi olanlarn tercih edebilecei bir rol, oyun balar dier koridorlara gank atp rakibi ok rahatsz edebiliyor hatta kill alabiliyorlar ama kardaki jungle oyuncusu senin gank atcan koridoru nceden tahmin edip counter gank atarsa sknt yaayabiliyorsunuz bunun dnda bir ok olaylar var. oyunun balarnda en etkili rollerden biri.

Mid : Genelde mage ve assassin herolar oynanyor, midde oynanan herolarn genel bi tanm yok bazlar roam bazlar farm atabiliyor, ok fazla damageleri oluyor oyunun ortalarnda ve sonunda ok etkili oluyorlar, oyundaki en nemli ve en gl rollerden biri.

AD Carry : Attack damage carry demek uzaktan vuran range herolara deniyor damage kasp arkadan vuruyosunuz,vur ka yapyosunuz srekli (mirana gibi) ok vuruyor ama krlgan olduunuz iin gzel pozisyon alp korunmanz lazm, genelde AD Carrylerin ounda birtane kama skili var , ok vurduunuz iin herkes sizi ldrmeye alyor tanklar nnze geip sizi team fight dna atmaya middeki sizi teklemeye falan alyor,oyundaki bana gre en zor ve en nemli rol.

Support : Supportluyor ite alt koridora carry ile gidip 2v2 atyosunuz mapi wardlayp carryi kastrp koruyosunuz baz supportlar tank, bazlar damage vuran, bazlarda shield , speed veren utilty herolar olabiliyor. Supportlar iin zel para itemleri var oyun ilerledike stnze item alabiliyorsunuz ,Dotadaki suplar gibi 40 dakika bitek bot ile gezmiyorlar (rn: support shadow demon alp meka force staff shiva falan kasabilecek paranz oluyor)

LoL Dotaya gre ok daha hzl bir oyun, kuleler ok vuruyor, abuk dyor, bu sebepten dolay oyunlar bir teamfight sonras hemen bitirilebiliyor. Teamfightlar oyunun en nemli olay gibi biey.

Dota'da skilleri kullanmak daha kolay,ama LoL'de genelde skillerin byk bir ksm skill shot yani yetenek atndan ibaret .. tutturmas beceri istiyor dotadaki gibi adamn stne tklayp atlmyorlar,bu yzden baz herolar oynamas tecrbe ve yetenek istiyor.

LoL tamamen takm oyunu ve belkide baz insanlarn en beendii bazlarnnsa en nefret ettii nokta, LoLde oyunu Dotada ki gibi tek banza alp tayamyorsunuz 5v1 atamyorsunuz (en azndan yksek seviye oyunlarda), oyunlar tek bir oyuncunun yetenei ve becerisiyle kazanlmyor.

Summoner spellleri : Dotadan LoLe geenlerin belkide ilk almas gereken nokta, her heroyu iki adet ekstradan skill ile oynuyorsunuz yani dotada ou hero 4 skill ile oynanrken lol de 6 skill ile oynanyor.

LoL de her heronun dier 4 skilinin yannda ekstradan bir adet zel pasif skilli var bunun dnda LoLde skillerin resetlenme olay var, eer bir kill yada assist alrsanz baz herolarn baz skilleri refreshleniyor (dotadan rnek: Mirana ile arrow tutturdunuz E ile zplayp starfall atnz kill aldnz zaman E refreshleniyor bir daha zplayabiliyorsunuz) bu olay ok mkemmel bir olay ve kesinlikle Dotada da baz herolara gelmeli diye dnyorum.

LoL de inibitr ykld zaman, sresinden tam emin deilim ama 6-7 dakika gibi bir sre ierisinde tekrar douyor. yani iyi bir takm oyunuyla her zaman comeback ans var.

Dota'nn haritas LoL'e gre ok byk, Dota da nerdeyse btn herolar global skillere,haritann bir ucundan dier ucuna uan zplayan skillere sahip ve teleport diye bir eya var,koridordan baseye genelde yryerek gidip teleport atarak lane'e dnlyor,smoke basp wardlara grnmeden dolap ok rahat gank atabiliyorsunuz,tm takm aadayken 10 saniye iinde hepsi birden yukarda olabiliyor,yine teleport sayesinde ok rahat counter-gank atlabiliyor,ama LoL'de bunlar yok adam middeyse ordadr ve sana gelmesi zaman alr, ward varsa seni gryordur, haritann bir ucundan dier ucuna uamaz (1-2 ampiyon hari).

LoL'de ormanda mavi glendirme,krmz glendirme ve ejderha olmak zere Dota'dan farkl objektifler var,

Ejderha : Dragonu alan takm kii ba 150-300 gold aras para kazanyor. Bu nemli bi para miktar oldugundan takmlar dragonu almak yada rakibin almasn engellemek iin fight yapyorlar, ksaca oyuna aksiyon katan gzel bi objektif.

Krmz / Mavi Glendirme : Ormannzda 6-7 dakikada bir kan golemi ldrdnzde mana regen ve skillerin bekleme sresini dren mavi bir buff alyorsunuz,bu koridorda daha uzun sre kalmanza mananzn bitmemesine yaryor. Dier tarafta bulunan yine ayn srede bir kan Kertenkelemsi canavar ldrdnzde ise Krmz glendirme alm oluyorsunuz buda size saldrlarnzda ekstra hasar ve slow etkisi salyor,oyun ba ormanclar alyor ama sonradan genelde orta koridordaki ampiyona yada ad carrye brakyorlar.

Bo zamanlarmda geniletmeyi daha fazla ierik eklemeyi dnyorum, imdilik bu kadar.

Herkese iyi geceler okuduunuz iin teekkrler.
    Konu DOTA_BIRAKTIRAN tarafndan (14/02/2014 Saat 17:08 ) deitirilmitir.

ye KKROguz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    09/12/2012
    BattleTag
    KkrOguz #2881
    letiler
    255

Cevap: Neden LoL oynamalsn ? (Dotaclar konuya bekleniyor)

bunlar bilmeyen yoktur diye dnyorum. Byle alan dolu konu var etrafta.
    Konu Lexsarko tarafndan (12/02/2014 Saat 16:11 ) deitirilmitir.

zet geiyorum beyler

dotay elence iin oynuyorsunuz ama turnuvalara katlp para kazanamazsnz

ama lol de tr turnuvalarnda bile iyi para kazanrsnz hede hd falan filan

ksacas 67 yldr duyduunuz eylerden farkl bir ey yazmyor

gzlerim yand zaten okurken renk paleti ok skc
    Konu AloneOrDeaD tarafndan (12/02/2014 Saat 10:03 ) deitirilmitir.

ye Sercan<Michaell> - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    28/10/2012
    BattleTag
    Sercansokmen#2169
    letiler
    2,050

isiz olsam vaktim olsa samimi sylyorum oktan gemitim. Ama imdi ztn haftada 1 2 gn dota oynuyorum lol renmek ciddi uzun zaman alacaktr. Zaten rensem de bi ie yaramaz turnuvaya falan vakit ayrmam zor.

Re: Neden LoL oynamalsn ? (Dotaclar konuya bekleniyor)

renmesi zor deil, ki dotadan geiyorsan zaten daha kolay, itemlar da ok zor deil, tek problem olabilecek eyler hero pool ve last hit almas, onlar da ok vakit almadan hallolur; ama lol yani, lol...

ye Sercan<Michaell> - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    28/10/2012
    BattleTag
    Sercansokmen#2169
    letiler
    2,050

abi zorluktan kastm oynan deil 1 2 saatlik oynamslgm da var zaten. Hero pool mevzusu var dediin gibi baya da hero var sanrm. Ki bunlar getik turnuvalara vakit yok. Ben geri Ultimaya dnecem ya mobasn yerim.

ye ViktorReznov - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    15/06/2011
    BattleTag
    ViktorReznov#2510
    letiler
    1,763

Nedir u herkesdeki profesyonel oyuncu olma istei ben anlamyorum.
    "My name is Viktor REZNOV, and I will have my REVENGE!!"

ye Woolridge - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    02/02/2011
    Makaleler
    5
    letiler
    1,686
    Blog Girileri
    1

Alnt Alnt: ViktorReznov Mesaj gster
    Nedir u herkesdeki profesyonel oyuncu olma istei ben anlamyorum.
    sanyorlar ki oyun oynayarak hayatlarn devam ettirecekler ehehe
    Best and only tip you ever need: blame yourself for everything you can (and learn from it!), and never blame the team.

ye Burakula - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

Her ey iyi gzel ama bir de u oyunun bok gibi olma olayn zse riot, o zaman belki oynanr. LoL gibi bir oyun bir dotacy tatmin etmekten ok uzak.

Ayrca tam zamanl dota oynayan birisi zaten neredeyse yoktur bu forumda herhalde. Herkesin senin tabirinle "ii gc var". Burada iyi oynadn bildiim insanlar zaten tam zamanl oynasalar dota2de de avrupann kaplarn zorlarlar. Bence bu LoL Trkiye de ses getirmekten daha deerli bir ey .

FBERLYORUZ!

Riot Trkiye ofisinden birisi galiba bu :/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)