1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
26 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Değişim Fikirleri: Creep ve Kuleler

Birden kafama esti bayadır ağlamıyor millet amabir ara çok ağlıyordu herkes rat rat. Şimdi aysfrog nerfliyim derken heroları çok fazla nerflemiş oluyor. tadı tuzu kalmıyor. Creeplere veya kulelere duruma göre buff nerf atılsa nasıl olur mesela. Kafamda 2-3 fikir var.

2. bir glpyh mesela basınca 4saniyeliğine 300AoE'si %100 600 AoE'si %50 hasar olacak şekilde cleave attack'a sahip olsa... denge için uzun bir cooldown olabilir 8dakika mesela ve de daha üst denge için bu glyph cd iken fortify kullanılamasa.

Herhangi bir takımın creep+summoned unit sayısı bir sayıyı(oyun dakikasını göre değişebilecek bir sayı) aştığında o takımın creeplerinin canı ve hasarı %40 azalsa ve binaları fortified'den heavy armor'a düşüp 10 zırh kaybetse.

Şimdi oyunu başka bir oyuna çekmek istemiyorum para harcayarak kule bufflama gibi şeylerlede Güçlü olupta furion gibi, meepo gibi herolar karşısında çaresiz kalmak pek adil değil buna bir çare bulmak lazım bence.

Benim bulduğum çözüm olayları base yarışına götürebilecek bir seviyede. Fikirlerinizi bekliyorum +sı -si ile beraber.
    Konu LauraBodewig tarafından (22/02/2014 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

Üye KKROguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    KkrOguz #2881
    İletiler
    255

Cevap: Değişim Fikirleri: Creep ve Kuleler

Bence glyph etkinleştirildiğinde kullanan takımın creeplerine fazladan 1 dakikalığına 45 damage , 15 hp regen ve bonus olaraktan 150 hp verilebilir. Ve glyph cd 6 dk 30 sn olabilir.

Eskiden pudge'a dagger alınmazdı ya mesela furion'a chen'e necro kasılmasın olabilir
    Yeezer

Rat dota iyidir ellmeyin furıonu falan.

Ben rat oynamıyorum sıkıcı geliyor ratdotanın bencd tek eğlenceli yani iki taraf da hard rat yapıyorsa base rage yaşanması. Birde ne zaman rat oynasam takım feedledi moralim bozuldu falan oynamıyorum
    Yeezer

5 ay sonra ilk defa dota konusunda ciddi bir şeyler yazdım ty.

Ben anime ve müzik sayfalarına geri dönüyorum forum is dead.

Delete thread

Yönetici Lexsarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    İletiler
    2,908

Hemen isyan etmeyin yahu. Lexsarko burada

Gereksiz mesajları sildim. Konu fikir yürütecek olanlar için açık. Fikir yürüt(e)meyecek olanlara tavsiyem; hiçbir şey yazmayın.

Üye Krizalid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Krizalid#2895
    İletiler
    2,560
    Blog Girişleri
    11

Alıntı Alıntı: LauraBodewig Mesajı göster
    5 ay sonra ilk defa dota konusunda ciddi bir şeyler yazdım ty.

Ben anime ve müzik sayfalarına geri dönüyorum forum is dead.

Delete thread
    Neye trip atıyosun ya ergen ergen

Kuleler ve creeplerle ilgili "sorun" taa 2010'a kadar giden bir geçmişe sahip. O kadar çok konuşuldu ki bu mesele artık insanlar aynı şeyleri söyleyip durmaktan sıkıldı diye düşünüyorum. Yapımcı açıkça oyunların kısa sürmesini istiyor, bu da sadece kulelerin kolayca alınabilir olmasıyla mümkün.

Kule alma sadece kombat kazanan takımın sahip olacağı bir hak olacaksa (oyunun ismi defense) sayısal bufflardan daha büyük değişiklikler gerekiyor. Bu konuda "creepler böyle olsa, kuleler şöyle olsa" falan demenin bir anlamı yok, konuyu okuyan herkes gelip bir fikir beyan edebilir ancak yazılanların kafadan %95'i uygulandığında daha da kötü sonuçlar doğuracak şeyler olacak nasılsa (kendiminkiler de dahil).

Özellikle "kuleler ve creepler"i dengelemek herhangi bir heroyu öylesine dengelemeye benzemiyor, adamın atacağı bir yanlış adım bir çuval inciri berbat edebilir. Çünkü kulelerin oyuna olan etkisi çok büyük. Kolayca da alınabiliyorlar. Böyle oldukça da bugün Furion ve Meepo'yu yarın başka bir şeyi nerflesen de değişen taktiklerle kuleleri almak için yeni yöntemler bulunacak ki bu oyun için iyi bir şey denilebilir. Hiç değilse pro takımların -örnek veriyorum- "ehh kuleler çok güçlü olmuş, doğru düzgün push yapabilene kadar 35 dakikamızı dar alanda farma ayıralım" demelerinden iyidir. Böyle bir şey düşünmeleri de picklerde tekrar mid-late game odaklı tercihler yapmalarına sebep olacak, uzun zamandır heroları birbirlerine yakın zaman diliminde (midgame) aktif hale getirmek için verilen çaba da boşa gidecektir.

Yani konunun tutmaması kadar doğal bir şey yok. Bu konuda konuşmayı (köken olarak mevcut harita yerine olası harita hakkında konuşmayı) hakikaten zaman kaybı olarak görüyorum. Sebebini umarım açıklayabilmişimdir.

Benim sıkıntım konunun tutmaması değil trollenmesi eğer kimse bir şey yazmazsaydı forum is dead delete thread demezdim. Ve trollere pek sabrım kalmadı kolaylıkla demoralize olabiliyorum

Bu arada Ty lex

Kule alma sadece combat kazananın hakkı olmamalı kabul ediyorum. Ama Late game'de işler değişiyor. Herkes çekiyor travel'ı ayağına. Travel'dan gelen 100ms ve tp, creep temizleyici + mobilitysi yüksek herolarla gelince oyun sıkıcı oluyor kazanan taraf kombat girmekte zorlanıyor. Kaybeden takım işsizliğe bağlıyor vb vb. Bu haksızlık demem uygun düşmez ama bu dezavntajı yenmek için o takıma bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü iş o hale gelince iki takımda birbirinin hata yapmasını bekleyebiliyor. Eğlencesi, heyecanı kaçıyor, oyun yavaşlıyor kimse agresif olamıyor

Edit: Splash atacklı iki tane tier 4 kule gerçekten o şansı verir yani o takım raxini kaybedebilir tabiki ama oyunu alabilir de glyph'inin avantajını kullanıp hızlı yararsa
    Konu LauraBodewig tarafından (23/02/2014 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.

Late game'de insanlar bi yerden sonra sıkılıyor vede zaten oyun combatlar üzerine gidiyorsa ve çekişmeli ise kule almak da sıkıntı olabiliyor çünkü yeri geliyor 1hero bile kule pushlarken rahatsız edici ve geri teptiren güç olabiliyor. Ve oyun daha ileriki combatlara uzuyor ve çoğu combatta kule yakınlarında oluyor. Combatı alıp direk late de farm yapmak aşırı derecede sıkıcı ve insanlar artık "push push push" mantığında olduğundan önüne geçilmesini zor kılıyor

Edit:mesela creep olmadığı zaman backdoor'u engelleyen pasif var kulelerdd, ona ek olarak creep ve summonların kuleye vurduklarında kulelerin daha fazla vurmasini sağlayan bir armor kırma veya başka bir pasifi olabilir.
    Konu Yeezer tarafından (23/02/2014 Saat 00:21 ) değiştirilmiştir.
    Yeezer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)