2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
26 sonuçtan 11-20 arası gösteriliyor

Cevap: Değişim Fikirleri: Creep ve Kuleler

Late Game severlere gelsin dünya tarihindeki en sıkıcı International maçı sunanlar bile sıkılıp laf yapmıştı bu maça o derece.

Bence kuleler ve creepler yeterince dengeli (en azından son bir kaç meta için). Kuleler senin dediğin gibi yapılırsa eğer oyun yine 60-90 dk süren Chinesse Doto'ya dönecek. Artık şunun kabul edilmesi lazım. Dota kuleleri ve akabinde ancientı yıkıp kazanılan bir oyun. Kombat alarak kazanmak bir yol olduğu gibi, rakibi kazanacağı kombatlarla meşgul edip NP gibi herolarla kulelere oynamakta kazanmanın bir yolu. Rat Doto'dan bende nefret ediyorum ama bunun oyunun bir parçası olduğunu anlamak lazım. Ki Rat Doto veya NP-Naga tarzı heroların pushu durdurulamaz da değil (Kombat kazanan takım için). Özellikle buyback nerfi bunu oldukça dengeledi diye düşünüyorum. Yani Furion geliyor rakip carry tp atıyor Furion'ı düşürüyor ve Furion 6 dakika boyunca eli kolu bağlı geziyor (bb attığını varsayarsak).
    Egon çapından büyük olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Ani solo gang atan herolar mesela barathum - storm spirit görünmez herolar ani gang atarak disable yada bash skiller ile rat'ı yapan heroyu rahat kesebiliyorlar. Yada gyronun 3.skili gibi leashracın ultisi bfsi olan bi carry ise o koca creep dalgasını koca bir hazine yapıp adam kaçırtabiliyor
    Yeezer

Off çok derin konu
    Yani bir değişime ihtiyaç duyulduğu açık. 15-20 dakikada biten oyunlar oluyor. Ama işte bunun da dengesi çok önemli. Erken biten oyunların sebebi herolar ve itemler olduğu için o yönlü bir değişiklik daha iyi olabilir. Tower ve creep bazlı bir değişiklik tüm heroları etkiler.
    Yav heeeeeee

t4 towerlere splash(triple attack) gerekli (3 saniye cooldown olup 1 %100 2-3crebe %80 dmg)
    desolator ve ac binalara işlememesi lazım

Alıntı Alıntı: MortMort3344 Mesajı göster

Late Game severlere gelsin dünya tarihindeki en sıkıcı International maçı sunanlar bile sıkılıp laf yapmıştı bu maça o derece.
    Ne yapmislardi tam olarak merak ettim

Ac zaten islemiyo
    Konu KEREEEEEEEEEEEM tarafından (23/02/2014 Saat 03:02 ) değiştirilmiştir.
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Alıntı Alıntı: maydin Mesajı göster
    Ne yapmislardi tam olarak merak ettim

Ac zaten islemiyo
    Tamamen farma dayalı oldugundan oyun herkesi baymıştı oyunun sonlarına doğru artık vodun sonunada bakarsan artık insanlar bitsin istiyor t2 kulesini alıyorlar zhou tam farma gidicekken seyirciler bi anca galyana geliyor tobi falan artık haritaya resim çiziyor zhouuu bu senin hedefin dercesine.(t3 kulesinden bahsediyorum zaten ondan sonra oyun bitiyor.)Daha bir çok şey mevcutta nerde ve ne zamanda olduklarını hatılamıyorum 4-5 tane caster i da izleyemem şimdi.

O oyunlari izledim de ilk oyun efsaneydi yalniz. O oyunda da towerlik bi sey yoktu ama en zevkli 5 oyundan biridir. Bunu tam hatirlamiyorum ama bi izleyebilirim.

Ama ti2 metasi izlemesi en zevkli metaydi. Combatlar uzun suruyordu team fightlar ve combolar en plandaydi. Ne guzrl gunlerdi be
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

bence ratdoto çok iyi birşey eheegsd. http://dotabuff.com/matches/533421231

ayrıca bunun çözümü belli uzaklarda aramaya gerek yok. lol deki gibi belli bi süre sonra barrackslar tekrar devreye girecek.en azından ölümüne mega için bb atan furıon falan göt olur böylece.

Üye Burakula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    burakula#2108
    İletiler
    2,364
    Blog Girişleri
    2

rat dotoyu durdurmak için bütün oyun dengesini bozucak tüm herşeye etki edicek bir şey yerine bakcdoor protection tarzı birşeyler düşünsek daha mantıklı olur bence. Kulelere buff ekstra def skili eski çin metasındaki gibi 40 dakika karşılıklı farmlara ve uzun sıkıcı oyunlara sebebiyet verecek bir durum olur. Early push diye birşey kalmaz high graunda çıkmak bir def takımı karşısında imkansıza yakın olur vs.

Onun yerine örneğin base sınırları içerisinde kimse yokken armorları ya da defansları artan binalar gibi şeyler düşünülebilir. Ya da en başta yapılması gerektiği gibi wisp relocate fade time ı nerflenir, roshan ı kesmek biraz daha zorlaştırılır böylece adamları wardlardan görünce kesmeden önce yetişebiliriz vs.

FİBERLİYORUZ!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)