9 sonutan 1-9 aras gsteriliyor
    ye FafraGa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    26/09/2011
    BattleTag
    FafraGa#2495
    letiler
    2,466
    I was Lo-gan.

Re: P saysn piyanoda almak

imdiye kadar bu konuya bi ey yazan olmamasna hayret ettim. dur ben yazaym:

puhahahahahahahahahahhhahueueueuuhauauhdheudasdadf agagfasfagaga
    Din; ilimle birleirse nefaset, cehaletle birleirse rezalet, siyasetle birleirse de felaket olur.

ye canifeto12 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    21/12/2010
    BattleTag
    AzR#2615
    letiler
    2,091

Cevap: P saysn piyanoda almak

pi de 67 bin rakam yok muydu ya ?
    engelik, tembellik ve rahatlk kavramlarn ayran izgiler vardr. Ben ise btn o izgileri ortalayp zerlerlerine uzanan insanm

nsan insan s*ker mi be

mzik melodilerden melodi tekrarlardan oluur, pi says umarszdr periyoduk bir ekilde tekrar etmez, pi saysndan yaplan mzik de kulaa ho gelmez. Ama bu alan arkaya tekrar eden bi dalga eklemi zaten bunun piyano da bir ad da var ama hatrlamyorum. O tekrar atarsan geriye mzik kalmaz ki kalmamas pi saysnn doasna uygundur.
    dolaysyla burada alan ancak pi saysndan esinlenerek oluturulmu bir mzik olabilir.
    Konu KadHazretleri tarafndan (13/04/2015 Saat 20:52 ) deitirilmitir.

ye FafraGa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    26/09/2011
    BattleTag
    FafraGa#2495
    letiler
    2,466

Lan boyle bi konu actigimi bile unutmusum ben.
    I was Lo-gan.

ye Krizalid - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14/05/2011
    BattleTag
    Krizalid#2895
    letiler
    2,560
    Blog Girileri
    11

Alnt Alnt: canifeto12 Mesaj gster
    pi de 67 bin rakam yok muydu ya ?
    O demek istediin herhalde 65536'dr. 2^16 yapar. Anlalan sahiden de 16 bitlik bir beynin var.

ye MFT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    03/12/2014
    BattleTag
    SchoolBasher#2988
    letiler
    451

Alnt Alnt: KadHazretleri Mesaj gster
    mzik melodilerden melodi tekrarlardan oluur, pi says umarszdr periyoduk bir ekilde tekrar etmez, pi saysndan yaplan mzik de kulaa ho gelmez. Ama bu alan arkaya tekrar eden bi dalga eklemi zaten bunun piyano da bir ad da var ama hatrlamyorum. O tekrar atarsan geriye mzik kalmaz ki kalmamas pi saysnn doasna uygundur.
    dolaysyla burada alan ancak pi saysndan esinlenerek oluturulmu bir mzik olabilir.
    Akorsuz veya ritimsiz bir solo hemen hemen hibir mzik aletinde keyif vermez zaten. Verse de arka plandan gelen akorla birlikte verecei tadn yerini tutmaz. Mziin matematikle bann olduu doru ama pi saysyla alakasnn olduunu ben de zannetmiyorum. Sadece eleman gzel yorumlam.

Re: P saysn piyanoda almak

Alnt Alnt: Krizalid Mesaj gster
    O demek istediin herhalde 65536'dr. 2^16 yapar. Anlalan sahiden de 16 bitlik bir beynin var.
    Ahaaa gldm

Bunu grnce aklma ey geldi. Lisede matematik olimpiyatna hazrlanrken matematik eyleri ile dergi karyordu hoca bizim yardmlarmzla. O almalar esnasnda m ne bulunabilen en byk asal sayy pc ye yazmalar 2 hafta srm gibi bir ey demiti. hala emin deilim o 17 bin basamakl sayy bilgisayarlarn nasl hesaplayabildii konusunda.

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25419881/

Alnt Alnt: MFT Mesaj gster
    Akorsuz veya ritimsiz bir solo hemen hemen hibir mzik aletinde keyif vermez zaten. Verse de arka plandan gelen akorla birlikte verecei tadn yerini tutmaz. Mziin matematikle bann olduu doru ama pi saysyla alakasnn olduunu ben de zannetmiyorum. Sadece eleman gzel yorumlam.
    bast tular falan teker teker incelemedim de akllnn biri rastgele bi piano videosu koymu oraya ste de bir ksm doru bir ksm sallamasyon bilgileri yazm internete koymu u an glm glm glyordur eminim.

yani contorium elementini getirmedi deil aklma.
    Din; ilimle birleirse nefaset, cehaletle birleirse rezalet, siyasetle birleirse de felaket olur.

ye MFT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    03/12/2014
    BattleTag
    SchoolBasher#2988
    letiler
    451

Cevap: Re: P saysn piyanoda almak

Alnt Alnt: NanaKurichowa Mesaj gster
    Ahaaa gldm

Bunu grnce aklma ey geldi. Lisede matematik olimpiyatna hazrlanrken matematik eyleri ile dergi karyordu hoca bizim yardmlarmzla. O almalar esnasnda m ne bulunabilen en byk asal sayy pc ye yazmalar 2 hafta srm gibi bir ey demiti. hala emin deilim o 17 bin basamakl sayy bilgisayarlarn nasl hesaplayabildii konusunda.

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25419881/

bast tular falan teker teker incelemedim de akllnn biri rastgele bi piano videosu koymu oraya ste de bir ksm doru bir ksm sallamasyon bilgileri yazm internete koymu u an glm glm glyordur eminim.

yani contorium elementini getirmedi deil aklma.
    Ahaha contorium efsaneydi ya iyi hatrlattn

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)