1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
65 sonuçtan 1-10 arası gösteriliyor

Üye hohmlec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    hohmlec#2491
    İletiler
    2,482
    Blog Girişleri
    1

Cevap: Yeni Nesil Sporcular: eSporcu Olmak

he ok heee bu arada rıot bu ısten sana kac para verıyor

Üye Sercan<Michaell> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Ya biz bunları görünce Dotayı bırakıp Lole geçmeyiz. Riottan birileri bunları görüyorsa haberleri olsun

Riotu yaptıkları etkinliklerden ve e-spora verdikleri destekten ötürü tebrik ederim. Darısı valvenin başına.

Üye FafraGa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    FafraGa#2495
    İletiler
    2,466

öncelikle videoyu izlemedim izlememde (zaten utube kapalı)
    benim çok yakın bir arkadaşım EA nın lisanlı oyuncusu kendisi crysis adlı oyunda kendini bayağı bayağı kanıtlamış birisi yani bu lisans olayı türkiyede yeni değil.
    Ayrıca merak ederek soruyorum RİOT MEMURU KARDEŞ sigortan varmı aylık ne kadar para veriyor sana riot ?

BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Neden bu olaya bu kadar kötü gözle bakıyorsunuz ki ben onu anlamadım. Nick fail tamam da, ortada güzel bir icraat var. Ben izlerken Free To Playi izlermiş gibi oldum. Ve bunun Türk versiyonunu izlemek de beni çok mutlu etti. Valvenin umrunda olmayan birşeyi Riot Türkiye için yaptı. Böyle birşeyi sırf LOL olduğu için karalamanız çok ahmakça. Ben ki 1 oyun lol oynadıktan sonra "ben bunu oynamam" diyip silen bir insanım.

Üye Nana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BattleTag
    Nana#2980
    İletiler
    1,310
    Blog Girişleri
    8

Valvenin umrunda olmasaydı ''INTERNATIONAL'' gibi bir turnuva olmazdı ya niye anlamıyosunuz valve önemsemeseydi eğer yerel çaplı 3-5 turnuva yapar geçerdi niye hep türkiye olarak bakıyosunuz olaya napıcaktı valve dota 2 şubesi felan mı açıcaktı ne bekliyosunuz yani şu gerizekalı oyunda kıçını yırttıkları kadar dota 2 de kassalar şimdiye kadar 500 kere internationala giderdi başta hwa olmak üzere ama hep işin kolayına kaçıyolar anca böyle kendinizi avutursunuz özentilik diz boyu zaten bu millette nedense

BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Alıntı Alıntı: Nana Mesajı göster
    Valvenin umrunda olmasaydı ''INTERNATIONAL'' gibi bir turnuva olmazdı ya niye anlamıyosunuz valve önemsemeseydi eğer yerel çaplı 3-5 turnuva yapar geçerdi niye hep türkiye olarak bakıyosunuz olaya napıcaktı valve dota 2 şubesi felan mı açıcaktı ne bekliyosunuz yani şu gerizekalı oyunda kıçını yırttıkları kadar dota 2 de kassalar şimdiye kadar 500 kere internationala giderdi başta hwa olmak üzere ama hep işin kolayına kaçıyolar anca böyle kendinizi avutursunuz özentilik diz boyu zaten bu millette nedense
    Oha !
    Bir dakika doğru mu anlamışım bakalım.
    Yani diyorsun ki ;
    E-Spor Türkiyede 3-5 takımdan sorulsun. Her sene 1 tanesi Internationala gitsin. Sonra bu adamlar profesyonel e-spor oyuncusu olsun. Ama senede sadece 1 tanesi gittiği için diğerleri 5 kuruş kazanamasın. Hoş gidenlerin de derece alacağının garantisi yok.

Doğru tabi futboldur, basketboldur ne gerek var Türkiye liglerinin olmasına Gitsinler direk şampiyonlar ligine oynasınlar :S

Yani neresinden tutarsan tut çok saçma söylediğin şey. Bunun yerine resmi anlamda bir yerel düzenleyici şirket olsa. Türkiyede bu işi sponsorluklar altında düzenlese. Türkiyede bu işin peşinden koşan, bu işe saygı duyan, bu işten haberi olan insan sayısı artsa ? Daha iyi gibi sanki ha
    Konu Sercan<Michaell> tarafından (28/04/2014 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.

BattleTag
    Sercansokmen#2169
    İletiler
    2,050

Ayrıca bu işi profesyonel hale getirmediğin sürece DK Navi gibi takımlarla hiçbir Türk takımının baş etme şansı yok kusura bakma da . HWA demişsin Navi karşısında 15 dk dayandılar. Çalışsalardı diyorsun ama maddi getirisi olmadığı için HWA kapattı. AMa yerel turnuvalar olsaydı hem maddi getirisi olacaktı hem daha fazla Türk takımı olacaktı hem de çalışmaya fırsatları ve inançları olacaktı. Dp, Turquality, Ant. Bu takımların hepsi maddi getirisi olmadığı için Dota 2 takımlarını kapattılar. Ve Valve yerel anlamda destek vermeden açmayı da düşünmüyorlar. Şuan Türkiyenin en iyi takımı diyebileceğin COF takımını çıkar Dk karşısına, çıkar Navi karşısına ? Anca konuşun arkadaş icraat sıfır. Bir de birşeyler yapmaya çalışan insanları baltalayın. Bi bitin arkadaş !

zamanında futbolda böyleymiş. para yokmuş falan sonra patldı gitti bu esporda böle olcak bence.bi 50 yıl sonra falan kulüpler transferler.gerçi çinde bu olay var gibi ama tam da bılmıyorum.

Alıntı Alıntı: Sercan<Michaell> Mesajı göster
    Oha !
    Bir dakika doğru mu anlamışım bakalım.
    Yani diyorsun ki ;
    E-Spor Türkiyede 3-5 takımdan sorulsun. Her sene 1 tanesi Internationala gitsin. Sonra bu adamlar profesyonel e-spor oyuncusu olsun. Ama senede sadece 1 tanesi gittiği için diğerleri 5 kuruş kazanamasın. Hoş gidenlerin de derece alacağının garantisi yok.

Doğru tabi futboldur, basketboldur ne gerek var Türkiye liglerinin olmasına Gitsinler direk şampiyonlar ligine oynasınlar :S

Yani neresinden tutarsan tut çok saçma söylediğin şey. Bunun yerine resmi anlamda bir yerel düzenleyici şirket olsa. Türkiyede bu işi sponsorluklar altında düzenlese. Türkiyede bu işin peşinden koşan, bu işe saygı duyan, bu işten haberi olan insan sayısı artsa ? Daha iyi gibi sanki ha
    O zaman daha çok beklersin Valve'den yerel destek.Şimdi Dota 2 deki yerel turnuvalar var demeyin onlar bildiğim kadarıyla organizatörler sayesinde oluyor.Valve'de biletten pay alıyordur belki kendine.Türkiye'de bu işe para yatıran çıkmaz , zaten çıkmadığı için bu kadar berbat bi halde.Açık konuşmak gerekirsede Türkiye'de zaten o seviyeye gelecek oyuncu yok şuanda ister kabul et , ister kabul etme.Topu topu HWA , The Defence turnuvasında onlarda 2 tane güçlü ekibin olduğu gerisi HWA dengesinde dediğimiz gruptan çıkamadılar.Bizde çalışma 0 , sabit kadro yok , devamlı arkadaş arasında turnuvadan turnuvaya kadrolarla bu işler yürümez , bizdende bi halt olmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)