4 sonutan 1-4 aras gsteriliyor

Aatrox (Darkin Klc)

Darkin Klc

Aatrox

Can:395 (+85 seviye bana)
    Saldr Gc:55 (+3.2 seviye bana)
    Saldr Hz:0.651 (+3% seviye bana)
    Hareket Hz:345

Can Yenileme:5.75 (+0.5 seviye bana)
    Zrh:18 (+3.8 seviye bana)
    By Direnci:30 (+1.25 seviye bana)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Efsane

Aatrox, Darkin adyla bilinen bir rkn son be yesinden biri olan efsanevi bir sava. Devasa klcn byk bir zarafet ve ustalkla tayor, zerine gelen ordular bierken, byleyici bir grnm arz ediyor. Aatrox'un canl gibi duran klc, karsnda den her rakibin kann ierek sahibini glendirip, kt kym seferini ateliyor.

Aatrox hakkndaki bilinen ilk yk, yazl tarih kadar eski. Bu yk, sadece Mdafler ve Byc Krallar olarak bilinen iki byk taraf arasndaki sava anlatyor. Byc Krallarn kazand ezici galibiyetler, rakiplerini ebediyen yok olmann eiine getirmiti. Son atmada, Mdafler ordusu sayca azd, yorgundu ve silahszd. Yenilgi kanlmaz grnyordu.

Tm umutlar tkenmiken, Mdaflerin arasnda Aatrox belirdi. Birka kelimeyle askerleri kanlarnn son damlasna kadar savamaya sevk ettikten sonra, kendini sava alanna att. Varl, mitsiz haldeki savalara esin kayna oldu. Balangta, bu mehul kahramann dmanlar katlediini azlar ak izlediler; bedeni ve klc tek bir varlkmasna, uyum iinde hareket ediyordu. Ksa sre sonra, savalar kendilerini dvmek iin yanp tutuur halde buldular. Aatroxun peinden atmaya daldlar; her biri, on kiinin gcyle dvyordu. Sonunda, mucize olarak tanmlanabilecek bir zafer elde ettiler.

Aatrox o savatan sonra ortadan kayboldu; ama Mdaf ordusunun kefettii fke iin ayn ey sylenemezdi. Kazandklar artc zafer, yenilerini dourdu. Sonunda evlerine dndklerinde, kahraman gibi karlandlar; ama tm uygarlklarn yok olmaktan kurtarmalarna ramen; karanlk, her bir savann zihninde yer etmiti. lerinde bir eyler deimiti. Zamanla, savaa dair anlar silinip gitti; yerini ise kasvetli bir gerek ald: yaptklar kahramanlk, aslnda kendi elleriyle ilenmi birer vahet suuydu.

Buna benzer ykler, pek ok kltrn efsanelerinde yer etmi halde. Hepsine inanmak gerekirse, Aatrox'un varl, tarihin en nemli savalarndan bazlarnn gidiatn deitirmi olmal. Bu ykler onu karanlk devirlerde gelen bir kurtarc olarak anlatsa da, Aatrox'un gerek miras, atma ve savala dolu bir dnya olabilir.

''Bazlar onur iin savar, bazlar an iin. nemli olan tek ey, savaman.''

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yetenekler

Kan Kuyusu

Aatrox Can tketen bir yetenek kullanrken, kendine verdii hasar Kan Kuyusu'na depolar. lmcl hasar aldnda, Aatrox kuyudan kan ekerek ksa bir sre iinde can yeniler. Ek olarak, kuyuda bulunan her %2 kan iin %1 Saldr Hz kazanr.

Karanlk Uu

Bedel: Mevcut Can deerinin%10 kadarna mal olur
    Menzil: 600

Aatrox havalanp hedef noktaya darbe indirerek, arpma alannn ortasndaki rakiplerin hasar grmesine ve savrulmasna yol aar.
    Aatrox havalanr ve hedef noktaya inerek, yakndaki tm rakiplerin 70/115/160/205/250(+60% ek Saldr Gc) fiziksel hasar almasna, arpma noktasnn merkezindeki rakiplerin 1 saniyeliine havaya savrulmasna yol aar.

Can Alan / Kan Bedeli

Bedel: Bedelsiz
    Menzil: Kendin

Akken, Aatrox her nc saldrsnda kendi Can pahasna ilave hasar verir. Kapalyken, Aatrox her nc saldrsnda Can yeniler.
    Kapalyken Aatrox Can Alan'dan yararlanr; akken ise Kan Bedeli devreye girer ve Can Alan kalkar.
    Can Alan: Aatrox her saldrda bir 20/25/30/35/40 (+25% ek Saldr Gc) Can yeniler; Can deeri yardayken, bu miktar %200 artar.
    Kan Bedeli: Aatrox her saldrda bir 60/95/130/165/200 (+100% ek Saldr Gc) ilave fiziksel hasar verir ve Can kaybeder .

Azap Klc

Bedel: Mevcut Can deerinin %5 kadarna mal olur
    Menzil: 1000

Aatrox klcnn gcn ortaya kararak tm rakiplerin hasar grmesine ve yavalamasna yol aar.
    Aatrox klcnn gcn ortaya kararak isabet alan tm rakiplerin 75/110/145/180/215(+60% Yetenek Gc) (+60% ek Saldr Gc) By Hasar almalarna ve 1.75/2/2.25/2.5/2.75 saniye sreyle %40 yavalamalarna yol aar.

Kym
    Bedel: Bedelsiz
    Menzil: 550

Aatrox rakiplerinin kann ekip evresindeki tm rakip ampiyonlara hasar verirken, ksa sreliine Saldr Hz deerinde art ve ilave Saldr Menzili elde eder.
    Aatrox rakiplerinin kann ekerek etrafndaki tm rakip ampiyonlara 200/300/400 (+100% Yetenek Gc) by hasar verir ve 12 saniyeliine %40/50/60 Saldr Hz art ile 175 Saldr Menzili elde eder.

Konu Plunch tarafndan (01/06/2014 Saat 20:46 ) deitirilmitir.

ye canifeto12 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    21/12/2010
    BattleTag
    AzR#2615
    letiler
    2,091

Cevap: Aatrox (Darkin Klc)

ok fena lifesteal yapyo lan bu . azck can ile aldg killer ile nldr benim gzmde
    engelik, tembellik ve rahatlk kavramlarn ayran izgiler vardr. Ben ise btn o izgileri ortalayp zerlerlerine uzanan insanm

nsan insan s*ker mi be

Alnt Alnt: canifeto12 Mesaj gster
    ok fena lifesteal yapyo lan bu . azck can ile aldg killer ile nldr benim gzmde
    Aynen yle.Kast zaman ve pasifi sayesinde de durdurulamayan bi ampiyon.

ye Quim_ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    06/05/2011
    letiler
    382
    Blog Girileri
    1

Bence potansiyeline gre ok underrated bir ampiyon.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)

Bu Konudaki Etiketler