3. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
54 sonuçtan 21-30 arası gösteriliyor

Cevap: Frankfurt'ta Gezi Parkı benzeri olaylar

Konu Komagene tarafından (24/03/2015 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: .

Cevap: Re: Cevap: Re: Frankfurt'ta Gezi Parkı benzeri olaylar

Alıntı Alıntı: Nighthawk Mesajı göster
    Sorunu çözdük.
    kapatma sorunun yanı sıra forumda ciddi anlamda bi ilgisizlik var gibi ???????????
    şöle bakıyorumda 3 4 gündür gördüğüm 3 5 aynı kişiden başkaları pek uğramıyor

Alıntı Alıntı: Komagene Mesajı göster
    konu gene saptı:

Günde 8 saat çalşıyorum sanki 16 saat 12 saat çalışanlar yok sendikan olsa ne olacak herşey patronda Bitiyor

Almanya'nın savaştan sonra günde 17 saat çalışarak Avrupanın en iyi ekonomisi oldugunu biliyormusun ?

Sendika demişsin türkiyede sendikalı ve örgütlü işçi sayısı 700 binlerde

Sana bir abi nasiyatı Aklını kiraya verme Aklını satma

Geziparkını sadece senın gibi aklını kiraya verenler olarak göreceğim

Ben tayyipçide değilim bunuda yazayım.

Konuşulacak çok şey var ama burda yazılarak çizilerek olacak işler değil
    Her şey patronda bitiyorsa o halde linkini verdiğin grevleri eylemleri niye yaptınız? Ben onlara karşı mı çıkmışım? Bizim eylemimiz iyi sizin ki kötü demek ne arkadaş? Hepsi de haklı mücadele. Sendikal faaliyetlerin neredeyse hiç olmadığı günümüzde çalışma saatleri giderek artmakta ve özlük hakları kaybedilmektedir.

Kısa zamanda bulabildiğim tek Türkçe kaynak bu http://ctdt.blogcu.com/almanya-da-bi...anan-k/4249675 . Burada da savaş sonrası haftalık 72 saat diyor. Tabii bu kaynak çok da güvenilir değil ama senin kaynağını görmek isterim. 17 saat çalışan kişide verimlilik sıfıra düşer, bir süre sonra da sağlığı bozulur. Önemli olan verimli çalışmaktır. Bu gün Hollanda günlük 5.8 saat çalışmakta İsveç 6 saat çalışmakta. Kaldı ki mesele ülkenin ilerlemesi değil, kişisel haklar. Ben hayatımı köle gibi geçirip yaşayamadıktan sonra bana ne ülke ilerlemiş? Modern kölelikten şikayet edip de yüksek çalışma saatlerini övmen ayrı bir mesele tabi.

O işçilerin %95'i yalaka sendikalara üye. Haberin var mı bundan?

Yaşın kaç bilmiyorum ama bu yaşına kadar hiçbir şey öğrenememişsin. Sen beni bırak bir liseliye bile nasihat verme. Aklımı ne sattım ne de kiraya verdim. Resmi ideolojinin ve kapitalizmin yalakası olmamışım çok şükür. Aklımı kiraya verseydim çoğu insan gibi, devlet gibi düşünürdüm çünkü medya ve propaganda gücü onların elinde.

Tayyipçi olup olmaman önemli değil, toplumun bu kadar ferdinin hak mücadelesi verdiği eyleme saçma sebeplerden bok atarsan gericisin demektir. Ve sen aklını kiraya vermiş ya da satmış da değilsin. Zaten hiç senin olmamıştı.

Konuşulacak çok şey var ama burada yazılacak şeyler değil deyip "bakın ben çok bilgili bir insanım ama burada yazacak vaktim yok" demek istemiş arkadaş. Sen neymişsin be abi! Harcanıyorsun buralarda.

O kadar şey yazılmış ve dediklerime tek cevap yok. Anca kişisel ithamlar ve konuları saptırmak...
    Konu nplm_death tarafından (23/03/2015 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir.

Konu Komagene tarafından (24/03/2015 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: .

Konu Komagene tarafından (24/03/2015 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: .

Sinirlenip, hakaret edip, saçmalamışsın. Bu saçma argümanları sıralarken madara olabileceğini hiç mi düşünmüyorsun? Önce biraz araştırma yapar insan.

Nüfus - çalışma saati bağlantısını nasıl kurabildin anlamadım? Bak burada çalışma saatleri var http://www.gazetevatan.com/en-az-cal...85698-ekonomi/
    Listede Almanya ve İtalya da var.

Yunanistan'ın batmasının nedeni AB ve borçlanma ve daha bir çok değişken. Ama batık Yunanistan bile Türkiye'den fersah fersah daha refah.

Yıllardır aynı solcu eleştirme argümanı. Sağcıların solculara solculuğu öğretme merakı

Grevlerin başarıya ulaşmamasının sebebi yeterince güçlü olmaması.

Almanya diyen sensin ve ben sadece sana cevap verdim . Doğu Almanya'yı mı yoksa Batı Almanya'yı mı övdüğünü ve neyi övdüğünü anlamadım. İşsizlikten bahsettiğim de hiç olmadı. Ben var anlamamak, sen konuşmuyor Türkçe

Konu Komagene tarafından (24/03/2015 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: .

Mantığın öldüğü noktaya hoş geldiniz.

Sadece sen kitap okumuyorsun merak etme. İnternetten haber linki veriyorum ve bu haberlerin kaynağı var mı özellikle bakıyorum. Bu son verdiğim link doğrudur. Bir kitapta yazan bilgiler yanlış, desteksiz olabileceği gibi, internette yazan her şey de yanlış olmaz.

Sen örnek verdiğim ülkeleri nüfusu az diye beğenmedin, ben de sana nufüsu çok olup, çalışma saati az olan ülkeleri örnek gösterdim. Kendi dediğine göre madem nüfus arttıkça çalışma şartları ağırlaşıyor (yani refah seviyesi düşüyor), o halde neden artmasını istiyorsun? Tayyip niye 3 çocuk istiyor sana izah edeyim anlarsın ama anlamamazlıktan gelirsin. Çocuk işçi, evet bunu 16 yaşından küçük çocukların ağır işlerde çalıştırılmasını yasaklayan kanunun kaldırılmasından ve 4+4+4 eğitim sisteminin getirilmesinden anlayabiliriz. Türkiye'de genç nüfus işsizliği çok fazla. Önce onların iş bulmasını sağlasınlar. Olmadı mı? İnsanlar emeklilik primini ödüyor ve emekli olduklarında da verdikleri parayı geri alıyorlar zaten. Bu miktar ortalama ömre göre belirleniyor, çalışan kesime giren çıkan bir şey yok yani. Emekli maaşı düşerse nüfus yüzünden değil, siyasiler yüzünden düşecek. Yaşlı nüfus bu işin bahanesi olur anca.

Ben sana refah diyorum sen bana toprak diyorsun . Bak işte Yunanistan'ın batmasının sebeplerinde biri de yine Almanya, düşük çalışma saatleri değil.

Faize merkez bankası karar verir. Tayyip'in faizi düşürmeyi çalışmasındaki hedef asgari ücretlilerin refahını değil, kredi çekip yatırım yapabilecek kadar çok parası olanlar, yani bankalardaki mevduatların işlenmesi. Ama bu konu ne alaka şimdi? Konu nereden nereye geldi

Yine olmadı. Gördüğümüz üzere üstün bir zekaya veya engin bilgilere sahip değilsin. Dahası tutarlılıktan uzak şeyler yazıyorsun. O yüzden karşındakini küçümseme, sen anlamazsın filan deme. Komik duruma düşüyorsun.
    Konu nplm_death tarafından (23/03/2015 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

Cevap: Re: Cevap: Re: Frankfurt'ta Gezi Parkı benzeri olaylar

Sağcı kim solcu kim forumda?

Alıntı Alıntı: fikho Mesajı göster
    kapatma sorunun yanı sıra forumda ciddi anlamda bi ilgisizlik var gibi ???????????
    şöle bakıyorumda 3 4 gündür gördüğüm 3 5 aynı kişiden başkaları pek uğramıyor
    Ben gün içinde fazla giriyorum foruma, ama yazacak konu az. Post kasıyor derler sonra

Re: Frankfurt'ta Gezi Parkı benzeri olaylar

Gençler en az biriniz steam profili ekler misiniz ya da NH nicklerinizi renkli yapsın her seferinde kim ne yazmış diye soldan isimlerinizi okumak zorunda kalıyorum. Haa biriniz resim ekleseniz de olur.
    Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu anda bu konuyu okuyan 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 ziyaretçi)