1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
22 sonutan 1-10 aras gsteriliyor

MOBA tr oyun yapm iin gerekenler

JFA'y oyun yapmam iin ulaabileceim, gidebileceim yerler/kiiler hakknda "herhangi bir fikri" olan kiilerin yardmlarn bekliyorum/ruz.

JFA'y bilen ve beni bilenler 2002 ylndan beri gelitirdiimi biliyorlar yani ortada devasa bir emek ve tecrbe var + zaten oyun yapacam zaman ok eski olduu iin reklam iyi yapabileceimizi dnyorum + ek olarak zaten sistemler karakterler eyalar vs vs her ey zaten mevcut ve hazr. Bu yolda sonuna kadar gidecek benim dmda kodlama konusunda ok yardmlar dokunan Trker arkadam var ve artk bir oyun motoru ile ahm ahm olmasa bile en azndan ufak ufak ilerleye ilerleye gerek bir oyun haline getirmek istiyoruz.

"Her trl" yardma az. Sayglarmla.

Cevap: MOBA tr oyun yapm iin gerekenler

u oyunu nce dota 2 u workshop eysinde mod olarak yapsanda bi denesek

You have to check my signature.

Denedim ka kiiye ulatm yapmaya almak iin, hi kimse ilgilenmedi.

Bu sefer ltfen konu zerinde kalalm alternatif istemiyorum.
    Not: Kendi forumlarnda en basit bir eyde bile yardmc olmadlar.

https://www.unrealengine.com/what-is-unreal-engine-4 Bu program bildiim kadar ile cretsiz oldu bunun zerinden bireyler yapabilirsen yap tabiki kullanmay bilmiyorum ben yardmc olamam , onun dnda istediin kayna bulmak kolay olmayabilir.

You have to check my signature.

Bunu bir Dota 2'nin ya da HoN'un bir modu eklinde yapmak dnda yapabileceini sanmyorum. Her ne kadar etrafta oyun motoru tarz eyler olsa da MOBA'ya ok da uygun olduklarn sanmyorum.

Unreal Engine ile Steam Greenlight'ta yeni yaynlanm Trk yapm No70 isimli bir oyun vard istiyorsan iletiime gemeye al da ansn yok gibi bence.

http://www.no70game.com
    Din; ilimle birleirse nefaset, cehaletle birleirse rezalet, siyasetle birleirse de felaket olur.

Tamam da yine bir oyunun paras olmu olacam o yzden basit bile olsa kendimize ait bir oyun olsun istiyorum. He tabi olur'da Warcraft 4 karsa hemen oraya aktarrm ve bu sefer gerekten byk bir frsat yakalam olurum o ayr.

Gnmzde "oynanabilir" bir oyun yapmak iin oyun firmalar aylarn ve milyon dolarlarn harcyor. Malesef artk 2005 ylnda deiliz. Dota gibi bir oyun bile 2009'da popleritesini kaybetmeye balad ve bir ok oyuncusunu LoL'e kaptrd. nk Dota; Warcraft 3 gibi outdated bir oyunun moduydu. Ama Dota ne olursa olsun milyonlarca oyuncu tarafndan aktif olarak oynanan ve daha nce on milyonlarca insan tarafndan oynanm bir oyundu. Bu sebeple Valve gibi bir oyun firmasnn ilgisini ekti. Sonu olarak ayn oyunu gelimi bir oyun motoru ve daha gzel grafiklerin zerine taynca aylk 10 milyon aktif oyuncusu bulunan bir oyun oldu. Ama olay urada: Senin harcayacak milyon dolarlarn ve aylarn var m? Yok. Peki oyununu oynayan veya daha nce oynam milyonlarca insan var m? Yok. Malesef hi bir oyun firmasnn dibini grmedii kuyuya atlayacan sanmyorum. Bu yzden bir oyunun paras olmak zorundasn. Yapabilecein en mantkl hareket Dota 2 zerinden bir versiyon kartp Trk oyunculardan desteklemelerini istemen. Bi subreddit kurarsn, bir ka reklam yaparsn vs. Dota 2'nin Warcraft Dotasndan en stn yan oyunun tek platform zerinden oynanmas. Yani insanlarn haritan 3rd party bir siteden indirmek zorunda kalmadan direkt indirebilecekler. Ve Warcraft limitlerine taklmadan hayalindeki oyunu yapabilirsin.
    Konu KONYALIYOBAZ tarafndan (25/04/2015 Saat 03:32 ) deitirilmitir.
    Egon apndan byk olursa madara olursun net. -Lexsarko @ 18.08.2014 20:12

Ynetici Lexsarko - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    28/06/2009
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    letiler
    2,908

Alnt Alnt: ATHIRSIZI UYGAR Mesaj gster
    Gnmzde "oynanabilir" bir oyun yapmak iin oyun firmalar aylarn ve milyon dolarlarn harcyor. Malesef artk 2005 ylnda deiliz. Dota gibi bir oyun bile 2009'da popleritesini kaybetmeye balad ve bir ok oyuncusunu LoL'e kaptrd. nk Dota; Warcraft 3 gibi outdated bir oyunun moduydu. Ama Dota ne olursa olsun milyonlarca oyuncu tarafndan aktif olarak oynanan ve daha nce on milyonlarca insan tarafndan oynanm bir oyundu. Bu sebeple Valve gibi bir oyun firmasnn ilgisini ekti. Sonu olarak ayn oyunu gelimi bir oyun motoru ve daha gzel grafiklerin zerine taynca aylk 10 milyon aktif oyuncusu bulunan bir oyun oldu. Ama olay urada: Senin harcayacak milyon dolarlarn ve aylarn var m? Yok. Peki oyununu oynayan veya daha nce oynam milyonlarca insan var m? Yok. Malesef hi bir oyun firmasnn dibini grmedii kuyuya atlayacan sanmyorum. Bu yzden bir oyunun paras olmak zorundasn. Yapabilecein en mantkl hareket Dota 2 zerinden bir versiyon kartp Trk oyunculardan desteklemelerini istemen. Bi subreddit kurarsn, bir ka reklam yaparsn vs. Dota 2'nin Warcraft Dotasndan en stn yan oyunun tek platform zerinden oynanmas. Yani insanlarn haritan 3rd party bir siteden indirmek zorunda kalmadan direkt indirebilecekler. Ve Warcraft limitlerine taklmadan hayalindeki oyunu yapabilirsin.
    Volkancm akln yolu bir. Yeni bir oyun yapmak iin gereken paraya sahip olsan bile bunu yapmak Dota 2'yi modlamaktan ok daha zor.

Tamamda hem valve hem playdota forumlarnda konu atm + "btn yneticilere" zel mesaj attm ve editor ile ilgili ok basit bir eyi bile yapamadm, zemedim ve geri dn yapan olmad hatta lexsarko sen hatrlarsn sen yorum yapmtn benim konuya.

Harcayacak milyon dolarlarm elbet yok fakat "basit bile olsa" cretsiz bir oyun motoru ile kendi imkanlarm ile elimden geleni yapmak istiyorum.

ye hohmlec - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    11/10/2011
    BattleTag
    hohmlec#2491
    letiler
    2,482
    Blog Girileri
    1

Alnt Alnt: Vulcan Mesaj gster
    Tamamda hem valve hem playdota forumlarnda konu atm + "btn yneticilere" zel mesaj attm ve editor ile ilgili ok basit bir eyi bile yapamadm, zemedim ve geri dn yapan olmad hatta lexsarko sen hatrlarsn sen yorum yapmtn benim konuya.

Harcayacak milyon dolarlarm elbet yok fakat "basit bile olsa" cretsiz bir oyun motoru ile kendi imkanlarm ile elimden geleni yapmak istiyorum.
    abi tutorial izle biz de sonuta anamzn karnndan workshop domadk.ngilizce anlatan bir sr video var . Hazirann sonu gelsin bende ilgilenmeye balar azck renirim elimden geldiince yardm ederim
    1.CinCinBear <3 2. ShotgunShell <3 3. SonyaTheEvil <3 My favourites streamer

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)