2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
21 sonutan 11-20 aras gsteriliyor
    Ynetici Lexsarko - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    28/06/2009
    BattleTag
    Lexsarko#2517
    Makaleler
    15
    letiler
    2,908

Cevap: Yzyln Projesi - Merkez Trkiye

Alnt Alnt: TypeR Mesaj gster
    Eer bu lke'de haydar ba %10 baraj'n gecerse bence korkun 5000 asgari cret, WaoW para'y alan kacar ak.
    Halk saf olunca siyaseti de sallayp duruyor. Bu her parti iin byle.

Dn grdm bir AKP afiinde Davutolu'nun resminin yannda "ELEKTRKL ARABA YAPIYORUZ" yazyordu. Gzmle grmesem twitterda dolaan fotooklu fake resimlerden zannederdim.

ye Krizalid - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    14/05/2011
    BattleTag
    Krizalid#2895
    letiler
    2,560
    Blog Girileri
    11

O Haydar' bulsam ellerimle boarm.

Alnt Alnt: Lexsarko Mesaj gster
    Halk saf olunca siyaseti de sallayp duruyor. Bu her parti iin byle.

Dn grdm bir AKP afiinde Davutolu'nun resminin yannda "ELEKTRKL ARABA YAPIYORUZ" yazyordu. Gzmle grmesem twitterda dolaan fotooklu fake resimlerden zannederdim.
    Snrlarn olduu yerde demokrasi olmaz szm bu yzden doru ite
    Din; ilimle birleirse nefaset, cehaletle birleirse rezalet, siyasetle birleirse de felaket olur.

Ynetici Nighthawk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

Re: Yzyln Projesi - Merkez Trkiye

Bu projenin rakibi AKP'nin Kanal stanbul projesidir. Onla karlatrlmas lazm.

Yaplamaz laflar ikisi iin de bo. kisi de yaplr. nemli olan vizyonu nedir, ne kadara yaplr, harcanan kaynak getirisine deer mi gibi sorular.

ahsen Merkez Trkiye'nin vizyonunu Kanal stanbul'un nnde buluyorum. Katma deeri yksek iler yapmak istiyoruz ama elektrikli araba yapalm, uak yapalm bizi kurtaracak fikirler deil. Bu alanlarda u anda dnya lideri olan lkeler ve irketler bu ileri 100 yllk arge birikimleriyle yapyor. Trkiye'nin arge birikimi falan yok. Her eyi yapmaya almak ve yapamayacan vaatler vermek yerine gl olabilecein bir yerden balaman ve argenin de uzun srecek geliimini desteklemen lazm. Bu adan Merkez Trkiye'nin lojistik dev olma hedefi daha realist bir hedef.

CHP'nin bu fikri hayata geirmek iin iktidar olmas lazm, o da dk bir ihtimal. Ancak bir siyasi partinin Rezidans+Otel+AVM=Rant forml dnda byle bir vizyon ortaya koymas gzel bir ey. Pratik faydas da gndem belirlediler, AKP'yi sylemlerinde muhalefet yapmak zorunda brakyorlar.

Edit: Karlatrrken Kanal stanbul projesine 3. havalimann da dahil etmek lazm. Kanal stanbul projesi kapsamnda kanal evresindeki 450 milyon metrekare alana "Yeni ehir" yaplmas planlanyor. Tabii ki bu alan konut, otel, avm vs. ve anslysak biraz da park ile deerlendirilecek. Hali hazrda nfusu fazla gelen stanbul'u bu ekilde daha da bytmek ok akllca deil.
    Konu Nighthawk tarafndan (22/05/2015 Saat 13:33 ) deitirilmitir.

Cevap: Re: Yzyln Projesi - Merkez Trkiye

Alnt Alnt: NanaKurichowa Mesaj gster
    nlpm_death yine coturmu. berkin demek istediklerinin olmadn bilmekle beraber kastettiinin ille de bir proje olduunu arkadan anlayamadn syleyebilirim.
    Farkl Trke mi konuuyoruz? Bana ne kastettiklerinden? Fikir dememi plan demi. Projenin anlam (2.tanm) iin de seni TDK'ya alalm http://www.tdk.gov.tr/index.php?opti...4f614.98663072. Fikir kastettiyse eer (Berk'in dediklerin o anlam karmak iin epey k yrtmak gerekir.) brak kendisi sylesin, tartma o zeminden devam etsin. Bana laf sokmak iin rektumuna verdiin hasar gze alman takdir ettim akas

Alnt Alnt: berkbegins Mesaj gster
    Aferim lan Cehapeye sama sapan vaatler yerine AK PART nin yaptklarn ve hali hazrda planladklarn anlatmlar..

Seni buldum la Teletabi bu videoda ki adam msn sen yoksa akraban falan m?

ye
    yelik Tarihi
    22/11/2013
    letiler
    685

Anan sataym bu ne pium proje...

AKP'nin yerinde olsa alardm. stne de yaptrrdm kanal istanbul projesini, sonra vursun oylar %90'a; demek isterdim ama yle bir lkede yaamyoruz. stediin kadar i yap, bu lkede tarafnda deilsen insanlarn seilmezsin, bu kadar basit. Oy vermek istemeyiimin nacizane tek sebebi de budur.
    o ezmeyebilir, bu hi ezmeyebilir, ama eben ezer.

Alnt Alnt: Nighthawk Mesaj gster
    Bu projenin rakibi AKP'nin Kanal stanbul projesidir. Onla karlatrlmas lazm.

Yaplamaz laflar ikisi iin de bo. kisi de yaplr. nemli olan vizyonu nedir, ne kadara yaplr, harcanan kaynak getirisine deer mi gibi sorular.

ahsen Merkez Trkiye'nin vizyonunu Kanal stanbul'un nnde buluyorum. Katma deeri yksek iler yapmak istiyoruz ama elektrikli araba yapalm, uak yapalm bizi kurtaracak fikirler deil. Bu alanlarda u anda dnya lideri olan lkeler ve irketler bu ileri 100 yllk arge birikimleriyle yapyor. Trkiye'nin arge birikimi falan yok. Her eyi yapmaya almak ve yapamayacan vaatler vermek yerine gl olabilecein bir yerden balaman ve argenin de uzun srecek geliimini desteklemen lazm. Bu adan Merkez Trkiye'nin lojistik dev olma hedefi daha realist bir hedef.

CHP'nin bu fikri hayata geirmek iin iktidar olmas lazm, o da dk bir ihtimal. Ancak bir siyasi partinin Rezidans+Otel+AVM=Rant forml dnda byle bir vizyon ortaya koymas gzel bir ey. Pratik faydas da gndem belirlediler, AKP'yi sylemlerinde muhalefet yapmak zorunda brakyorlar.

Edit: Karlatrrken Kanal stanbul projesine 3. havalimann da dahil etmek lazm. Kanal stanbul projesi kapsamnda kanal evresindeki 450 milyon metrekare alana "Yeni ehir" yaplmas planlanyor. Tabii ki bu alan konut, otel, avm vs. ve anslysak biraz da park ile deerlendirilecek. Hali hazrda nfusu fazla gelen stanbul'u bu ekilde daha da bytmek ok akllca deil.
    Bilmiyorum da AKP'nin projelerine nazarn bu proje biraz daha soyut geldi. Hani bakyorsun ortada bi havaliman var ya da bi kanal var bunda pek yle eyle karlamadm.
    Din; ilimle birleirse nefaset, cehaletle birleirse rezalet, siyasetle birleirse de felaket olur.

Ynetici Nighthawk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    07/09/2008
    BattleTag
    Nighthawk#2516
    Makaleler
    268
    letiler
    4,049
    Blog Girileri
    5

Alnt Alnt: NanaKurichowa Mesaj gster
    Bilmiyorum da AKP'nin projelerine nazarn bu proje biraz daha soyut geldi. Hani bakyorsun ortada bi havaliman var ya da bi kanal var bunda pek yle eyle karlamadm.
    AKP havaliman yaplacak dediinde ortada havaliman yoktu. Yeri bile tam belli deildi. Havalimann projelendirdiler. halelerine kld. Yaplmaya baland. Bylelikle ortada bir havaliman olmaya balad. CHP'den byle bir ey bekliyorsan iktidar ne demek muhalefet ne demek ona bakman lazm (cidden bunlarn tanmlarn bilmeyen ok).

Genel olarak bir havaliman yaplmas fikri bir ehir yaplmas fikrine gre daha kolay kavranabilir o konuda haklsn. CHP bu ehir projesini nmzdeki 2 hafta detaylandracak m belirsiz. Detaylandrmayabilir, dediin gibi daha soyut kalabilir. Lakin altnda yatan lojistik st fikri soyut bi fikir deil, benim dahi yllar nce dndm, CHP'nin reklamnda da bahsettii gibi dnyada 3 yerde devam eden projelere ok benzer bir fikir.
    Konu Nighthawk tarafndan (22/05/2015 Saat 22:19 ) deitirilmitir.

istanbulu ortadan ikiye yarmak serbest ticaret blgesi/ehri oluturmaktan nasl daha somut olabilir ya? aka m?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)