15. Sayfa - Toplam 15 Sayfa var BirinciBirinci ... 5131415
145 sonutan 141-145 aras gsteriliyor

Cevap: Oyum HDP'ye nk

Alnt Alnt: cahitgs Mesaj gster
    Yllarca adamlara silah brakn gelin mecliste siyaset yapn dedik. Onlarn tamda yapmak istedikleri bu. Bunu yapnca da sizin gemiiniz kt, pis, terristsiniz diyoruz. Siz da faresisiniz oraya gidin diye de ekliyoruz. Eee napsn bu Krtler? Karde diyoruz da maalesef onlara kar takndmz tutum hite kardee bir tutum deil. Gemite bizde kindarca onlar ldrdk onlar da bizleri... Bu kan dursun istiyoruz deil mi? Yllardr ii bo laf olan kardeiz diyoruz madem bi ans verelim de bakalm gerekten karde olabiliyo muyuz. Cneyt Arkn'n ocuu yllardr babasnn filmlerini izleyip bym anlalan. O filmlerde ne de olsa bir Trk btn Bizans ordusuna bedel ve silah bile kullanmadan koca mparatorluu ykabiliyor! Akl kt bu adamn yazsn da gelmi buraya ok gzel eymi gibi yazyorsun.

Nedir bu kindar tutum hi anlam deilim. Yllardr ayn topraklarda yayoruz. Yunan, Bulgar, Ermenisi bizden ayrlp kendi devletlerini kurdu. Krtler kurmad/kuramad ve bir ekilde ayn topraklarda yayoruz. Bir Trk eer srf Krt olduu iin Demirta'a oy vermiyorsa yazklar olsun onun Trklne de insanlna da... Ayn ekilde Krt biri Trk olduu iin oy vermiyorsa ki onlar Erdoan'a ka seimdir srf Krtlere karde dedi diye neredeyse btn oylarn verdiler. Grlyor ki ayrmcl aslnda biz yapyoruz. Buna paralel olarak da rklk her iki kesimde de douyor. Irkln tavan yapt dnemlerde yaand birbirimizi boazladk, kestik, ldrdk. Ne bizler bittik ne de Krtler. Ardmzda gz yal aileler ve aclar braktk sadece.

ster terrist, ister rk olsun adamlar bizim istediimiz gibi yava yava dadan inmeye ve sorunlar siyasetle zmeye alyor. imdilerde arada olaylar olmasna ramen zamanla bununda rayna oturacan ve bir ekilde ska ii bo olarak tekrarladmz karde karde yaarz gerekletiririz. Etrafmz alev alev yanyor ve lkeler parampara oluyor. Bari biz kendi aramzda kavga etmeyelim. Krtlere gemite hata yapmalarna ramen (ki bizde ok yaptk) bir ans verelim ve bakalm gerekten de siyasetle i zlebiliyor mu. Yoksa buraya o da terrist, bu da bilmem ne diye AKP zihniyetinin yapt gibi direk tekiletirirsek bizden bi b.k olmaz. Yine gerisin geriye dnp birbirimizi katleder ve gzel gzel binlerce vatan evladn topraa gmeriz.
    Abi yanl anlamada batan aa samalamsn nereden balasam bilemiyorum.Birkere HDP'yi krtlerin temsilcisi olarak grmekten vazgein hibir istatistik bunu desteklemiyor istatistii getim pkk'y kendi ordusu olarak gren krtler dnda HDP'yi kendi temsilcisi olarak gren KRT yok.Akl kt dediin adam krtlere tek bir inkarc , kindar yorum yapmam ama sen yle anlamsn ve ona grede yardrmsn o yzden sylemlerinin ii bo .kincisi terristle milletvekili arasndaki fark kavrayn Siyaset Bilimi ve Kamu Ynetimi mezunu olan biri olarak rahata syleyebilirimki siyasi partiler hi kimseyi lmle terrle ayrtrmayla tehdit edemez , bartan kardelikten bahsederken APO bizim liderimiz PKK terr rgt deildir diyemez ,yurtdndan mali yardm alamaz bunlar savunan bir siyasi parti tartmasz kapatlr abartmyorum bak kapatlr HDP'nin kapatlmas iin sana yasalara aykr olan onlarca neden sayabilirim .

HDP nin mecliste olmas onlarn milletvekillerinin terrist olduu gereini deitirmiyor dn dada bugn ovada olmalar onlarn adam olduklar akllandklar, kardelik, bar istediklerini gstermiyor o deien konjonktrn mecbur kld ve uanki hkmetin onlara tand tavizden kaynakl bir durum BOP ebakannn planlar dorultusunda iliyor her ey...ahsmla ilgili unuda sylemek isterim bir polis ocuu olarak mrmn yars douda geti Batmandan tut Dyarbakra , Bitlise eit eit insan tandm grdm babam polis diye beni dlayan krtde grdm elektrii karmadan kullanan bana kardeim diyen krtde grdm arasndaki fark ok iyi biliyorum ben ve eminim aranzda en ok krt arkada olanda benimdir hepside HDP'den ve uzantlarndan nefret eder hatta bitanesi lk ocaklarnda bakanlk yapyor olaylara ok yzeysel bakyorsunuz derinlemesine inmeden ezbere yorum yapyorsunuz , politikaclarn syledii her lafa ok abuk kanyorsunuz...Senin o bar biz getirecez szne inandn Selehaddin daha birka ay nce 50 insann lmne sebep oldu ne abuk unuttun ? Biz krtlerle bir sava halinde deiliz ! Terriste terrist demek kendi lkemde Trk'm demek ne zamandan beri rklk oldu yahu ?Hainden , terristten , ermeni-sryani krmas kendini krt zanneden namusuzlardan karde olmaz denemesi bedava verin HDP'ye oyunuzu siz bakn 5-10 sene iinde lkenin anas nasl sikilecek parsel parsel satanlar nasl parsel parsel blecek...HDP'ye oy atacanza CHP'ye MHP'ye atnda lkenize bir kez olsun faydanz dokunsun.Ya da yukarda bir video paylamtm "pkk krtleri"ni gsteren HDP'ye oy atn onlardan farknz kalmasn.

bu seimde daha nceden k kez akpye oy vermi krt kkenli vatanda hdpye oy vericek. demek ki temsilci olarak gruyorlar da veriyorlar

Re: Cevap: Oyum HDP'ye nk

Alnt Alnt: 3po Mesaj gster
    bu seimde daha nceden k kez akpye oy vermi krt kkenli vatanda hdpye oy vericek. demek ki temsilci olarak gruyorlar da veriyorlar
    temsilci bir parti olmad iin mecburen hdpye veriyorlar. 'M'hp ye mi verselerdi.
    Din; ilimle birleirse nefaset, cehaletle birleirse rezalet, siyasetle birleirse de felaket olur.

oy vereceinze bana 1 lira verin bakn lke nasl kalknyo
    sa

Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  12312.jpg
Grntleme: 1
Bykl:  80.7 KB (Kilobyte)

En azndan bu adam bir ey deniyecek... peki ya dierleri ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)