1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
26 sonutan 1-10 aras gsteriliyor
    ye Burakula - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    13/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

ranked MMR den random un kaldrlmas

bu da uzun sredir dndm bir dier fikir.

random atma olaynn her zaman ranked game felsefesine ters olduunu dnmmdr. Zira ranked oyunlarn amac sadece kazanmaktr ve kazanmak iin oynadnz bir oyunda random atarak ansnz ok fazla drmek samalk bence.

ortalama bir dota oyuncusunun hero poolu %30-35 civardr. tabi heronun sadece skillerini bilmekten bahsetmiyorum heroyu ranked da oynayabilecek halde olmanzdan bahsediyorum yani o heroyla lh atmaya alk olmanz deiik durumlardaki item ve skill buildlerini biliyor olmanz oyunun her safhasnda rolunuzu oktan kavram olmanz. ayrca heroyu tam koordine bir ekilde kullanabilmeniz ve daha birok ey bunun ierisinde.

imdi burada "oracle, chen ve meepo haric hepsini oynayabiliyorum" kafasnda samalyacaklar olacaktr. onlara batan syleyeyim HAYIR OYNAYAMIYORSUN OYNADIINI SANIYORSUN.

bulabileceiniz en geni hero poolu olan pro oyuncunun pool u max %50 civar olacaktr.

bu da demek oluyor ki random atmak en az %50 ansa o heroyu iyi oynayamayacaksnz ya da kt oynayacaksnz demek.
    en az%50 ansa takmnza gerekli fayday salamayarak kaybetmesine neden olacaksnz.

bir dier konu ise 4. 5. pick random atarak btn laneleri ayn anda mahfedenler. bunun acsn hepimiz en az birka defa ekmiizdir herhalde. siz offlane setikten sonra random clockwerk atp yannza gelenler, carry randomlayp ez lane de cs sava verenler ve birou... daha pick ksmnda oyunu size kaybettiren bu randomerlardan kurtulmak iin de tek are randomun ranked mm den kalkmas.

FBERLYORUZ!

ye Nana - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    31/01/2013
    BattleTag
    Nana#2980
    letiler
    1,310
    Blog Girileri
    8

Cevap: ranked MMR den random un kaldrlmas

bu seimlerde oyum sana burakula <3

ye Lsx - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    02/02/2012
    BattleTag
    Lifestealx#2149
    letiler
    463

Party rank iin 5 olma art gelmeli. Geen solo girdim benim takm 4 party, rakip takm 5 amk.

Random olayna gelirsek hakllk payn var benim oyum da sana koyum volvoya.
    Yav heeeeeee

ye FafraGa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik Tarihi
    26/09/2011
    BattleTag
    FafraGa#2495
    letiler
    2,462

Ranked eglence icin oynanir ama randomdan ben de cok cektim. Hele 2.5mmr da felan 4 random felan oluyordu. Mantikli.

LG-D855 cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi
    I was Lo-gan.

kalkmal zaten. ama redditardlarn hi birinin aklna gelip redditte thread amadklar iin volvo hala kaldrmyor.
    bkz: redditte ki aptallarn counter pick yapyorlar son saniyeye kadar bekliyorlar diye alamas sonucu gelen sama sapan ranked ap modu

volvonun community anlay redditardlardan olutuu iin oyunun boku eksik olmu gabe))) deseler ertesin gn onu da eklerler

yelik Tarihi
    13/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

redditte thread amak kolay nemli olan uplanmas.

valve ye sadece reddit araclyla ulaabilmek bence de ok sama bir durum. en son gerekten aptalca bir dnce olan low proity oyunlarnda kazanma zorunluluu da reddit sayesinde gelen deiimlerden yine. sadece sayya bakan bir ceza sisteminde ceza havuzundan kmay da imkansz hale getiriyorsun yeni acc says hzla artcaktr ve valve piman olucaktr.

ben randomun kalkmas fikrini baka bir konu altnda redditte dile getirmitim ama cevap veren ou kii ya fikirsizdi ya da olumsuz yaklat. genelde olumsuz yaklaanlarn arguman aldn ekstra gold ve "first pick random is ok" muhabbetiydi ki bence ikisi de samaln dik alas. oyun banda aldn 250 gold ile direk kazanmaya etki edicek bir tercihi kyaslamak aptalca. ayrca randomun samal sadece laneleri ou zaman mahfetmesi deil dediim gibi kazanma ihtimalinizi ok drmesi.

FBERLYORUZ!

adamlarn dev forumu var, redditeki bebelerin yandan byk playdota forumu var ama orda ki nerileri ipleyen bile yok.
    low priorty konusunda dev foruma onlarca neri geldi aylarca iplemedi volvo, sonra redditeki bi salak low pri gamelerde afk brakp feedliyorlar volvo help ((( diye alaynca annda win count getirdiler...

alayan salaklara sormakta lazm geri madem dzgn oyun oynamak istiyorsun ne iin ve low priortyde?

ranked gamede herkes sup alcam sanarken last pick caryy randomlamak en byk zevkim. ble bie olursa oynu brakrm net.

yelik Tarihi
    13/09/2011
    BattleTag
    burakula#2108
    letiler
    2,364
    Blog Girileri
    2

Alnt Alnt: 3po Mesaj gster

alayan salaklara sormakta lazm geri madem dzgn oyun oynamak istiyorsun ne iin ve low priortyde?
    low a dmenin dzgn oynamakla bir alakas yok?

sadece dier insanlarla ayn fikirde olup olmama meselesi. report sistemi sadece sayya baktndan 3 kii seni "bu herifi sevmedim" diyer reportlasa lp denen cehennemdesin.

bu ekilde ok oyun kazandran techies i low a gndermiliim var. hadi techiesi raporlayalm diyince kimse hayr demiyor nk adam oyunu kazandrsa da lowa dryorum

FBERLYORUZ!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u anda bu konuyu okuyan 1 kullanc var. (0 ye ve 1 ziyareti)